„KOPERNIK 550” – Zapowiedź wystaw filatelistycznych

„KOPERNIK 550” – Zapowiedź wystaw filatelistycznych

Fundacja Inicjatywa B zapowiada realizację wystawy walorów filatelistycznych przedstawiających postać Mikołaja Kopernika lub nawiązujących do jego życia i działalności pn. „KOPERNIK 550”. Wystawa składająca się ze znaczków i innych walorów z kolekcji Tomasza Nycza, zostanie zaprezentowana w dwóch odsłonach/wernisażach:

  • Sobótka – 22.09.2023 r. – godz. 18.00 (Ślężański Ośrodek Kultury)
  • Żarów – 03.11.2023 r. – godz. 18.00 (Żarowska Strefa Wystawiennicza)

„550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika” stała się inspiracją do stworzenia wystawy walorów filatelistycznych przedstawiających postać polskiego astronoma lub nawiązujących do jego życia i działalności. Mnóstwo znaczków z kilkudziesięciu krajów zostanie wyeksponowanych na 30 kartkach, które właściciel kolekcji – Tomasz Nycz, zaprojektował tworząc tym samym przemyślany koncept prezentacji wizerunku M. Kopernika w filatelistyce z okresu 1923-2023.”

Z okazji wystawy „KOPERNIK 550” oraz 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika wydano okazjonalny znaczek za pośrednictwem usługi „MójZNACZEK” (arkusik składający się z 9 znaczków), kartę pamiątkową z wystawy oraz stempel okolicznościowy, które będzie można kupić podczas wernisaży wystawy oraz post factum.

Zamówienia na arkusiki oraz karty pamiątkowe można składać pisząc na adres: kontakt@inicjatywab.pl. W treści wiadomości należy podać: Imię i Nazwisko, adres do korespondencji, numer kontaktowy, ilość zamawianych arkusików/kart pamiątkowych oraz dodatkowe informacje-sugestie ze strony zamawiającego.

Arkusiki będą dostępne w cenie: 75,00 zł. Karty pamiątkowe ze stemplem: 10,00 zł. Do zamówień e-mailowych należy doliczyć koszt przesyłki. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 781 041 989.

Informacje organizacyjne: Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B, Ślężański Ośrodek Kultury. Kolekcja: Tomasz Nycz. Kurator wystawy: Jerzy Ozga. Informacje o wystawie można znaleźć w Katalogu Znaczków Pocztowych (pobierz)

Regulamin wystaw organizowanych przez Fundację Inicjatywa B znajduje się na stronie: https://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2021/05/Fundacja-Inicjatywa-B-Regulamin-wystaw-i-wernisazy.pdf

Share on
Dodaj komentarz