Fundacja Inicjatywa B

Edycja 9

Festiwal
Different Point of View

Program w skrócie
9 spotkanie z OKIEM

W roku 2017, festiwal „Different Point of View” zagości w kilku miejscowościach województwa dolnośląskiego. Kalno, Sokołowsko, Żarów, Świdnica oraz Sobótka; te miejscowości wezmą udział w wydarzeniach artystycznych. W ramach festiwalu wyświetlimy 28 znakomitych filmów, przeprowadzimy serię wykładów multimedialnych, zorganizujemy 3 praktyczne i unikatowe bloki warsztatowe. Poza programem podstawowym spodziewamy się zaangażowania ze strony Naszych partnerów, którzy zadeklarowali stworzenie wydarzeń towarzyszących w Sobótce oraz Sokołowsku!

9 DPoV z dofinansowaniem
od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Different Point of View”, czyli „Inny Punkt Widzenia” powstał w 2012 roku. Po kilku realizacjach edukacyjnych, przerodził się w festiwal. Wydarzenie składa się z plenerowych projekcji filmowych oraz dodatkowych wydarzeń, które realizowane są cyklicznie, co rok w okresie czerwiec-sierpień. Organizatorem festiwalu jest Fundacja inicjatywa B. Twórcą festiwalu jest Tomasz Nycz. 9 edycja Different Point of View została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Repertuar

9 edycja festiwalu Different Point of View

Prezentujemy rozkład jazdy OKA w 9 edycji „Different Point of View 2017”! Gospodarzami tegorocznej odsłony artystycznego projektu, który realizowany jest od 2012 roku będą: Agencja Reklamowa GEOSPACE, Stowarzyszenie Filtrator, Fundacja Inicjatywa B oraz ŚOKSIR Sobótka. Szczegółowy repertuar filmowy, który wspierany jest m.in.: przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA oraz inne wydarzenia towarzyszące, będą publikowane na WWW.INICJATYWAB.PL oraz na Naszym facebookowym profilu ! Gotowi na „Inny Punkt Widzenia” ? Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia i projekcje!

Geospace

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 114'2``

  • Gry, reż. Maciej Marczewski, Polska 2013
  • Basia z Podlasia, reż. Aleksander Dembski, Polska 2011
  • Na kredyt, reż. Przemysław Nowakowski, Polska 2008
  • W krainie jaskrawych zabawek, reż. Mateusz Dymek, Polska 2006

Stara Pralnia

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 126'2``

  • Całe mnóstwo miłości, reż. Bartek Kaczmarek, Polska 2014
  • Sandland, reż. Bartłomiej Żmuda, Polska 2014
  • Offline, reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2012
  • Pokój szybkich randek, reż. Anna Maliszewska, Polska 2007

Park Miejski

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 131'4``

  • Leszczu, reż. Aleksandra Terpińska, Polska 2013
  • NDR / ENDuRance, reż. Grzegorz Dębowski, Polska 2016
  • Pan Rudnicki i samochody, reż. Andrzej Mańkowski, Polska 2016
  • Trójka do wzięcia, reż. Bartosz Konopka, Polska 2006

Park Górka

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 107'9``

  • Hitler w operze, reż. Michał Grzybowski, Polska 2014
  • Klajmax, reż. Grażyna Trela, Polska 2011
  • Moloch, reż. Szymon Kapeniak, Polska 2015
  • Łaska, reż. Eliza Subotowicz, Polska 2012
Different Point of View

9 festiwalowe spotkanie z OKIEM

Tegoroczna edycja festiwalu filmowego składać się będzie z 4 plenerowych odsłon filmowych, które odbędą się: 14 lipca w Kalnie, 21 lipca w Sokołowsku, 22 lipca w Żarowie oraz 28 lipca w Sobótce. Poza projekcjami pod chmurką, Fundacja Inicjatywa B, zaprasza na 7 wydarzeń towarzyszących. 9 edycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem wydarzenia jest: Fundacja Inicjatywa B. Współpraca organizacyjna: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Agencja Reklamowa Geospace, Stowarzyszenie Filtrator, Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sobótce. Wsparcie programowe: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA, Patryk Scelina, Etiuda i Anima, Mizidar – Dariusz Miziarski, TJFilms, Trickster – Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej, Rebelluke – Łukasz Moskal. Partnerzy: Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Cyfrowe Archiwum Lokalne w Sobótce, Agencja interaktywna iGutek, Kooperatywa 124, Hoppy Lab – Browar rzemieślniczy. Patron medialny: Region Fakty, Świdnica24, Wiadomości Świdnickie, Kultura Online.
Different Point of View

O festiwalu kilka słów...

9 edycja festiwalu „Different Point of View” charakteryzuje się bogatym repertuarem filmowym, który został zbudowany przez Fundację Inicjatywa B przy współpracy z Piotrem Kardasem (z Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA) oraz Anną Kot (ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich: Studia Munka). Łącznie w ramach wszystkich wydarzeń festiwalowych wyświetlimy: 28 filmów! Projekcje filmowe, w poszczególnych miejscach realizacji festiwalu, dopełniać będą wydarzenia towarzyszące, których tematyka poświęcona jest szeroko pojętej sztuce filmowej. Wśród Naszych propozycji znajdują się: wykłady multimedialne realizowane pod hasłem „Kinowe Spotkania Młodych”, warsztaty i wykłady: „Filmowa postprodukcja – Standardy branżowe”, warsztaty i wykłady: „Ruch kamery – Tradycyjna technologia VS nowinki techniczne”, warsztaty i wykłady: „Wideodziennikarz”,muzyczny live act do filmu pt. „Nosferatu – Symfonia grozy”, wykład Stowarzyszenia Badaczy Popkultury Trickster: „Jak kreować i promować młode polskie kino” oraz performace: „Eksperymentujemy z filmem”.
Different Point of View

Zwiastun festiwalu

Zapowiedź wizualna promująca 9 edycję festiwalu: „Different Point of View”, który w 2017 roku odbędzie się w 4 niezwykłych miejscach… Autor zdjęć i postprodukcji: Przemysław Matejko, Ścieżka dźwiękowa: Łukasz Palkiewicz (Szatt), Plany zdjęciowe: Agencja Reklamowa Geospace, Park Górka, Miasto Sobótka, Park Miejski w Żarowie, Miasto Żarów, Przestrzeń Stowarzyszenia Filtrator w Sokołowsku.

Wydarzenia towarzyszące w ramach 9 edycji Different Point of View

W ramach 9 odsłony festiwalu filmowego „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B zaprasza do uczestnictwa w kilku wydarzeniach towarzyszących. Poza kinem plenerowym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w „Kinowych Spotkaniach Młodych”, które zostaną zrealizowane w formie wykładów multimedialnych, trzech blokach warsztatowych oraz projektach zainicjowanych przez gospodarzy festiwalu w Sobótce oraz Sokołowsku!
01

01Kinowe Spotkania Młodych

Poprzez realizację projektu, młodzież szkolna będzie mogła poznać sztukę kinową, dzięki dynamicznym wykładom multimedialnym. Najważniejsze zagadnienia, omówimy za pomocą najnowszych, bardzo atrakcyjnych materiałów wizualny i muzycznych udostępnionych przez wielkie wytwórnie i znanych producentów. Uczestnicy przedsięwzięcia dotkną nie tylko najnowszych trendów filmowych, ale także nauczą się je nazywać i interpretować, a wszystko to wpłynie na świadomy odbiór materiałów filmowych… Odbiorcami projektu: „Kinowe Spotkania Młodych” są zorganizowane grupy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu możliwe jest po wcześniejszym kontakcie z organizatorem: Fundacją Inicjatywa B. Każdorazowo po spotkaniu multimedialnym, opiekun-wychowawca grupy zorganizowanej, otrzymuje kompleksowy materiał dydaktyczny, który zawiera omówienie tematu, analizę problemów, bibliografię oraz testy do wykorzystania w późniejszej edukacji filmowej. Tematami spotkania są: „Druga młodość tradycyjnych technik animacyjnych”, „Animacja 3D – Świat przedstawiony we współczesnym filmie” oraz „Film dokumentalny – Komentarz rzeczywistości”. Szczegółowe informacje dot. programu można znaleźć na stronie „Kinowych Spotkań Młodych”. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kinowych Spotkań Młodych.

DRUGA MŁODOŚĆ TRADYCYJNYCH TECHNIK ANIMACYJNYCH
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 19.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30

ANIMACJA 3D – ŚWIAT PRZEDSTAWIONY WE WSPÓŁCZESNYM FILMIE
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 20.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30

FILM DOKUMENTALNY – KOMENTARZ RZECZYWISTOŚCI
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 20.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30

02

02Filmowa postprodukcja - Standardy branżowe

W ramach spotkania zostaną poruszone zagadnienia związane z istotą funkcjonowania rynku postprodukcji filmowej i telewizyjnej w Polsce. W czasie prezentacji (wykładu) będą omawiane takie tematy jak: planowanie postprodukcji, praca na planie, realizacja nagrań na potrzeby efektów specjalnych, cyfrowe efekty specjalne, grafika i animacja 3D. Omawiane tematy zostaną poparte przykładami ujęć z projektów reklamowych i filmowych. Prezentacja ma przede wszystkim zachęcić początkujących pasjonatów grafiki 3D, animacji czy kina; do spróbowania własnych sił w tej dziedzinie.

Filmowa postprodukcja - Standardy branżowe

Wydarzenie: Filmowa postprodukcja – Standardy branżowe, zostało zrealizowane w formie specjalistycznego wykładu (popartego komentarzem wizualnym) oraz autorskich warsztatów, w ramach których – prowadzący: Patryk Scelina – opowiedziało o standardach, trudnościach oraz specyfice pracy postprodukcyjnej w filmie, telewizji oraz na wolnym rynku. Kilkugodzinne warsztaty dedykowane, dla wcześniej zapisanych osób, odbyły się 29 czerwca w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy!

Data: 29.06.2017 r.
Czas: 16:00-19:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Adres: ul. Długa 33, 58-100 Świdnica
Obowiązują zapisy: wezmeudzial@inicjatywab.pl

 

OBJECT REMOVAL – EFEKT WARSZTATÓW

Pierwsze ćwiczenie miało na celu zaznajomienie grupy z jedną z najczęściej używanych technik w branży filmowej tj. usuwanie wybranych elementów (w tym przypadku dynamicznych, poruszających się samochodów) z istniejącego materiału filmowego. Po dokonaniu zabiegu, materiał został dodatkowo poddany koloryzacji.

GREEN SCREEN – EFEKT WARSZTATÓW

Natomiast drugie ćwiczenie wprowadzało słuchaczy w tematykę kluczowania koloru i pracy z tzw. materiałem green screenowym. Ćwiczenie polegało na ekstrakcji postaci z zielonego tła, a następnie osadzenie postaci na przygotowanym tle miasta, dokonanie korekcji koloru i spasowanie wszystkich elementów tak by uzyskać spójny obraz finalnego ujęcia

COLOR GRADING – EFEKT WARSZTATÓW

Trzecie ćwiczenie polegało na koloryzacji materiału filmowego. Koloryzacja odbywała się za pomocą próbkowania koloru z materiałów referencyjnych, a następnie na przeniesieniu kilku barw na materiał filmowy.

03

03Ruch kamery - Tradycyjna technologia vs nowinki techniczne

mówienie oraz unaocznienie tradycyjnych technologii związanych z ruchem kamery. Po zapoznaniu się uczestników z konkretnymi ruchami sprzętu filmowego, przyjdzie pora na nowinki techniczne serwowane przez setki producentów, które wykorzystywane są w zależności od sytuacji, terenu, sceny, miejsca. Warsztatowicze nauczą się planowania zdjęć na wiele kamer w jak najbardziej efektywny sposób, z wykorzystaniem m.in.: stabilizatorów trójosiowych, gimbali w reportażu oraz zdjęciach sportowych. Cały blok potrwa dwa dni i będzie skupiał się na dostarczeniu wiedzy teoretycznej (prezentacja konkretnych zabiegów) oraz praktycznej (praca na sprzęcie filmowym) uczestnikom warsztatów, którzy będą pracować w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy – salę zamienimy w studio filmowe. Skutkiem, czy też efektem warsztatów będzie krótka etiuda stworzona wg autorskiego scenariusza.

Ruch kamery - Tradycyjna technologia kontra Nowinki techniczne

Wydarzenie: Ruch kamery – Tradycyjna technologia VS nowinki techniczne, zostało zrealizowane w formie specjalistycznego wykładu (popartego komentarzem wizualnym, przykładami autorskimi) oraz unikatowych warsztatów, w ramach których – prowadzący: Przemysław Matejko – opowiedziało o pracy na kilku profesjonalnych przyrządach filmowych: drony, steadicamy, rigi, slidery – to tylko niektóre wyposażenie obecne na warsztatach. Dwudniowe warsztaty dedykowane, dla wcześniej zapisanych osób, odbyły się 4-5 lipca w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy!

Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Adres: ul. Długa 33, 58-100 Świdnica
Obowiązują zapisy: wezmeudzial@inicjatywab.pl

Dzień 1
Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Adres: ul. Długa 33, 58-100 Świdnica

Dzień 2
Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Adres: ul. Długa 33, 58-100 Świdnica

DZIEŃ 1 – CZĘŚĆ TEORETYCZNA I PRAKTYCZNA

Część teoretyczno-praktyczna: wyjaśnienie do czego służy ruch kamery, omówienie dramaturgii i wrażliwości operatorskiej, omówienie podstawowych ruchów kamer na wybranych przykładach filmowych (m.in.: szwenk, dolly GRIP, kran kamerowy, zdjęcia z ręki, stabilizatory, dron). Przełożenie ruchu kamery na kompozycje kadru i efektu jaki chcemy uzyskać, ruch kamery i jego zastosowanie w produkcji filmowej i telewizyjnej (m.in.: film fabularny, film dokumentalny, relacje sportowe i reporterskie, film produktowy).

Oferta sprzętowa: Steadicam: (omówienie budowy, wyważenia), 3-osiowy gimbal: (omówienie budowy, wywarzanie, kalibracja), slidery: (jazdy kamerowe, grip), krany kamerowe, kamery podwieszane, drony: (ruch, regulacje prawne), kamera na platformie jeżdżącej RC, gimbal VS steadicam (porównanie systemów i ich zastosowania w realizacjach: telewizyjnych, filmowych, fabularnych, produktowych, praca ciałem), gimbal (platformy RC).

Opracowanie scenopisu na podstawie konspektu scenariusza, realizacja zdjęć. „Widzimy mężczyznę wchodzącego do budynku. Nie wiemy kim jest. Przemierza korytarz wypatrując ofiary, przypadkiem dostrzega kobietę na schodach. Śledzi ja. Kobieta wchodzi po schodach nieświadoma że stała się celem. Wchodzi do pomieszczenia, zaraz za nią wchodzi oprawca. Dogania ja i ogłusza.” Celem pracy nad scenariuszem było przetestowanie rożnych systemów stabilizacji, począwszy od ujęć z reki poprzez Steadicam, do systemu 3-osiowego Gimbal (RONIN-MX). Rozmowa i wnioski po zdjęciach, wymiana doświadczeń.

DZIEŃ 2 – CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Realizacja konspektu scenariusza: praca na wiele kamer w jednym z pomieszczeń Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy. Konspekt scenariusza: „Podziemia, widzimy pomieszczenia do których wpada światło z góry. W kolejnym dużym pomieszczeniu widać stolik , świeczki  i siedzącą postać. Postać zaczyna dochodzić do siebie po utraceniu przytomności, nie wie gdzie jest, panikuje. Postać próbuje się oswobodzić ale zauważa że jest skrepowana i przywiązana do krzesła, ma zasłonięte oczy. W nieudolnych próbach stara się oswobodzić…walczy. W końcu udaje się, rozwala krzesło o ścianie i ucieka z pomieszczenia. Przemierza korytarze pełne ciemności i świec, dobiega do innego pomieszczenia. Postać jest spanikowana i osłabiona walczy z pajęczynami przebija się przez pomieszczenia. W końcu wydostaje się na korytarz biegnie ku wyjściu. W końcu udało jej się , wydostaje się na zewnątrz i ucieka szukać pomocy”.

04

04Wideodziennikarz

Podczas warsztatu uczestnicy poznają pracę dziennikarza wideo. Zobaczą przykłady najlepszych realizacji reportaży i wywiadów, przeanalizują materiały wideo pod kątem technicznym i merytorycznym. Nauczą się prostej realizacji wideo wywiadu przy pomocy aparatu, kamery i telefonu, podstaw oświetlenia. Zapoznają się z technikami twórczymi i dziennikarskimi. Zapoznanie z najciekawszymi wideoreportażami z Vice, NYT, Wyborczej.pl, vlogów YouTube. Analiza reportaży „Minta od kuchni – restauracja Bloom In The Park” oraz „Denis Urubko – New polish citizen” pod kątem technicznym i merytorycznym. Unaocznienie najnowszych trendów i technik związanych z podstawami pracy z kamerą (kadrowanie, podstawy oświetlenia, plany filmowe itp.). W ramach warsztatów praktycznych uczestnicy inicjatywy dowiedzą się w jaki sposób można realizować wideo-wywiady oraz minireportaże. Celem warsztatów jest przybliżenie pracy dziennikarza wideo, obudzenie w uczestnikach kreatywności, zainicjowanie prac nad własnymi reportażami, kanałami YouTube. W rezultacie uczestniczy wyniosą wiedzę i doświadczenie. Zrealizują krótkie materiały dotyczące samych warsztatów lub prostego, zaproponowanego przez nich problemu – materiały zostaną zaprezentowane na stronach projektu oraz w lokalnych mediach.

Wideodziennikarz

Wydarzenie: Wideodziennikarz, zostało zrealizowane w formie specjalistycznego wykładu (składającego się z projekcji autorskich materiałów prowadzącego) oraz unikatowych warsztatów, w ramach których – prowadzący: Jarosław Tokarski – opowiedziało o pracy dziennikarza z kamerą. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z technikami realizacji obrazu oraz doświadczeniem reportera. Omówiliśmy tematy począwszy od scenopisu po dystrybucję dzieła. Wykład i warsztaty odbyły się 10 lipca w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W czasie warsztatu wideo-dziennikarz grupa doskonale radziła sobie z odczytywaniem kontekstów realizacji przykładowych reportaży. Kilka razy warsztatowcy musieli być naprowadzani na właściwą odpowiedź, ale z biegiem czasu coraz lepiej rozumieli wybory reportera w typie realizacji materiału. Podczas zadanego zadania – stworzenia szkieletowego scenariusza wideoreportażu – grupa spisała się doskonale. Przygotowane scenariusze były dojrzałe, zawierały wszystkie wskazówki, jakich nauczono wcześniej w czasie omawiania materiałów, a nawet zaskakiwały świeżością podejścia. Czekam na realizacje!

Data: 10.07.2017 r.
Czas: 15:00-18:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Adres: ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów
Obowiązują zapisy: wezmeudzial@inicjatywab.pl

05

05Eksperymentalna forma filmowa

Zapraszamy na warsztaty z eksperymentalnej formy filmowej. Będziemy eksplorować Sokołowsko w trakcie festiwalu „Sztuki Efemerycznej Konteksty”. Na warsztat weźmiemy relacje mieszkańców, festiwalowiczów i turystów, a efekty prac zaprezentujemy podczas afterparty w dawnej pralni w ramach 9 edycji Different Point of View”. Zapisy na kontakt@filtrator.org”

Eksperymentalna forma filmowa

21 lipca 2017 Stowarzyszenie Filtrator zrealizowało warsztaty z Eksperymentalnych Form Filmowych, jako wydarzenie towarzyszące 9 edycji Different Point of View. Pierwsza część warsztatu dotyczyła kwestii technicznych obsługi sprzętu video. Szczególnie istotne było to jak wykorzystywać aplikacje i urządzenia przenośne do dokumentacji obrazu i dzwięku, rapid documentary. Uczestnicy zapoznali się min. z obsługą kamery gopro, aplikacji slide czy urządzenia typu zoom. Po części technicznej uczestnicy ruszyli w teren. Sokołowsko, mimo mikro skali, jest miejscowością dość dynamiczną. W wiosce gdzie mieszka 400 osób odbywa się kilka dużych międzynarodowych festiwali, regularnie działa kino a miejscowość odwiedzają liczni turyści. Przy większych wydarzeniach, miejsce przeżywa istną „inwazję” festiwalowiczów czy turystów. Nie pozostaje to bez wpływu na życie codzienne i przestrzeń Sokołowska. Ten temat właśnie został wybrany do ekserymentów, nie bez powodu. W dniu warsztatów rozpocząłem się Festiwal Sztuki Efemerycznej „Konteksty”. Uczestnicy wyruszyli w przestrzeń Sokołowska eksplorować i rozmawiać zarówno z mieszkańcami, turystami jak i gośćmi festiwalu.

Data: 21.07.2017 r.
Czas: 15:00-17:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Stara Pralnia w Sokołowsku
Adres: ul. Parkowa 2, 58-350 Sokołowsko
Obowiązują zapisy: kontakt@filtrator.org

06

06Muzyczny live act

Muzyczny live act do fragmentów filmu: „Nosferatu – Symfonia grozy” – Przed projekcją filmów w plenerze, zapraszamy wszystkich miłośników starego kina, na muzyczny live act w wykonaniu Dariusza Miziarskiego. Muzyka na żywo do fragmentów filmu pt. Nosferatu – symfonia grozy z 1922 roku w reżyserii F.W Murnau’a.

Data: 22.07.2017 r.
Czas: 21:00-21:30
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Park Miejski w Żarowie
Adres: ul. Zamkowa, 58-130 Żarów

07

07Fenomen Studia Munka

Przybliżymy charakter działania Studia – od produkcji przez dystrybucję na międzynarodowych festiwalach, a także – w nawiązaniu bezpośredniego repertuaru przeglądu – rekonstrukcja specyfiki filmów Studia, która opiera się na odwadze zarówno w doborze tematów, jak i środków formalnych.

FENOMEN STUDIA MUNKA, CZYLI JAK KREOWAĆ I PROMOWAĆ MŁODE POLSKIE KINO

W ramach wykładu: „Fenomen Studia Munka, czyli jak kreować i promować młode polskie kino”, który przygotował i poprowadził Piotr Czerkawski, zostały poruszone następujące kwestie i zagadnienia: Istotność filmów krótkometrażowych (ich miejsce w historii kina, wprawka przed realizacją debiutanckiego materiału pełnometrażowego), Podział na trzy programy („30 minut”, „Pierwszy dokument” oraz „Młoda animacja”), Kadra merytoryczna i organizacyjna (Dyrektor, Patron Studia…), Najważniejsze, wybrane filmy Studia Munka z lat 2009-2017 (Omówienie i analiza).

Data: 28.07.2017 r.
Czas: 21:00-21:30
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Park Górka w Sobótce
Adres: ul. Świdnicka 49, 55-050 Sobótka

Inicjatywa B
Fundacja
+48 781 041 989
kontakt@inicjatywab.pl

Jeśli chcesz nawiązać współprace dot. organizacji kolejnej edycji Different Point of View zapraszamy do kontaktu… Masz pytania ? Napisz lub zadzwoń do Fundacji Inicjatywa B.