Fundacja Inicjatywa B

Edycja 11

11. edycja żarowskiego
festiwalu filmowego
Different Point of View

Program w skrócie
11 x Inny Punkt Widzenia

11. edycja żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View finansowana jest ze środków własnych Fundacji Inicjatywa B. W 2019 roku festiwalowe kina plenerowe odbędą się w czerwcu i w lipcu w: Kalnie, Żarowie oraz we Wierzbnej. Poza projekcjami filmowymi w skład programu wchodzą: za kamerą w TVP – spotkanie tematyczne z Marcinem Bradke i Robertem Sitkiem, kino sferyczne 360⁰, Spotkanie autorskie z reżyserem filmu „Wilk” Mikołajem Grzebieniakiem oraz muzyczny Live Act do filmu „Frankenstein” z 1910 roku.

Informacje dodatkowe
o Different Point of View

W ramach 11 edycji DPoV, Fundacja Inicjatywa B zaprasza właścicieli Food-Trucków do udziału w akcji „zaPARKuj z nami”. Podczas kin plenerowych chcemy zorganizować strefę gastronomiczną dla głodnych widzów! Jeśli masz dobre menu, sprawnego trucka lub małe stoisko, zapraszamy do kontaktu!

Repertuar

11 edycja żarowskiego festiwalu Different Point of View

Prezentujemy rozkład jazdy OKA w 11 edycji „Different Point of View ”! Gospodarzami tegorocznej odsłony lokalnego festiwalu, który realizowany jest od 2012 roku będą: Agencja Reklamowa GEOSPACE, Fundacja Inicjatywa B oraz Sołectwo wsi Wierzbna. Szczegółowy repertuar filmowy, który wspierany jest m.in.: przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Nikolaus Film Studio, a także inne wydarzenia towarzyszące, będą publikowane na WWW.INICJATYWAB.PL oraz na Naszym facebookowym profilu ! Gotowi na „Inny Punkt Widzenia” ?

Geospace

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 120``

  • Sztangista – Dima Sobczuk (2018) – Studio Munka
  • Odbicie – Emilia Zielonka (2018) – Studio Munka
  • Lew – Tymur Yashchenko (2017) – Studio Munka
  • Stwór – Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb (2015) – Studio Munka

Park Miejski

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 110``

  • Wilk – Mikołaj Grzebieniak (2018) – Nikolaus Film Studio
  • Fabryka – Maciej Adamek (2006) – Studio Munka
  • Totalna harmonia – Roman Jarosz (2017) – Studio Munka

+ w ramach spotkania odbędzie się spotkanie autorskie z reżyserem filmu „Wilk” Mikołajem Grzebieniakiem

Skałka na Leśnej

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 90``

  • Na dystans – Maciej Górski (2014) – Studio Munka
  • Bez iluzji – Krzysztof Krzysztof (2006) – Studio Munka
  • Kilka fotografii – Marcin Pieczonka (2006) – Studio Munka

+ w ramach spotkania odbędzie się muzyczny Live Act do filmu „Frankenstein” z 1910 roku

Different Point of View

11 festiwalowe spotkanie z OKIEM

11 edycja festiwalu filmowego „Different Point of View” odbędzie się w trzech miejscowościach: w Kalnie (Agencja Reklamowa Geospace), w Żarowie (Park Miejski) oraz we Wierzbnej (Skałka na ul. Leśnej), w okresie od 07 czerwca do 12 lipca 2019 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia: kina plenerowe oraz inne spotkania są bezpłatne. Festiwal finansowany jest ze środków własnych Fundacji Inicjatywa B.
Different Point of View

O festiwalu kilka słów...

11 spotkanie z OKIEM to repertuar składający się z 14 krótkometrażowych filmów, który powstał przy wsparciu: Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio Munka oraz Nikolaus Film Studio. Projekcje filmowe dopełniać będą wydarzenia towarzyszące, których tematyka poświęcona jest szeroko pojętej sztuce filmowej: za kamerą w TVP - spotkanie tematyczne z Marcinem Bradke i Robertem Sitkiem, kino sferyczne 360⁰, Spotkanie autorskie z reżyserem filmu „Wilk” Mikołajem Grzebieniakiem oraz muzyczny Live Act do filmu „Frankenstein” z 1910 roku. W 11. edycji identyfikował się z OKIEM: Wojciech Kluba!
Different Point of View

Wsparcie programowe i patronat...

W realizację tegorocznej edycji żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View zaangażowane są następujące podmioty: Agencja Reklamowa Geospace, Sołectwo wsi Wierzbna. Nad budową programu pracowali: Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Nikolaus Film Studio, Dariusz Mizidar Miziarski, Kino Sferyczne. Patronat medialny nad festiwalem objęli: Telewizja Sudecka, Portale: swidnica24.pl, doba.pl, mojaswidnica.pl oraz Wiadomości Świdnickie.
11 DPoV

Zwiastun festiwalu

Zapowiedź wizualna promująca 11 edycję żarowskiego festiwalu filmowego: „Different Point of View”, który w 2019 roku (15.06-12.07.2019) odbędzie się w 3 miejscach: w Kalnie (Agencja Reklamowa Geospace - 15 czerwca), w Żarowie (Park Miejski - 28 czerwca) oraz we Wierzbnej (Skałka na Leśnej - 12 lipca)

Wydarzenia towarzyszące 11. żarowskiego festiwalu filmowego

11. edycja żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View, poza 3 plenerowymi pokazami filmowymi, składać się będzie z 4 wydarzeń towarzyszących: za kamerą w TVP - spotkanie tematyczne z Marcinem Bradke i Robertem Sitkiem (7.06), kino sferyczne 360⁰ (14.06), Spotkanie autorskie z reżyserem filmu „Wilk” Mikołajem Grzebieniakiem (28.06) oraz muzyczny Live Act do filmu „Frankenstein” z 1910 roku (12.07).
01

01Za kamerą w TVP, spotkanie tematyczne z Marcinem Bradke i Robertem Sitkiem

Zapraszamy na spotkanie tematyczne z wieloletnim dziennikarzem TVP Wrocław oraz autorem zdjęć do licznych filmów dokumentalnych, reportaży i programów! Podczas Za kamerą w TVP – spotkanie tematyczne z Bradke i Sitkiem, porozmawiamy o pracy dziennikarza w terenie oraz specyfice pracy w TVP. Dowiemy się jak wygląda praca operatora kamery i w jaki sposób Marcin Bradke oraz Robert Sitek, tworzą reportaże oraz programy telewizyjne. Podczas spotkania poruszymy kwestie dot. obiektywizmu w realizacji tematu-reportażu, technik pracy dziennikarza oraz technologii produkcji materiałów telewizyjnych… Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Data: 06.06.2019 r.
Czas: 18:00-20:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Żarów
Adres: Bar u Marina (Biały lokal), ul. Dworcowa 2A

02

02Kino sferyczne w Żarowie - Oglądaj w 360°

Fundacja Inicjatywa B zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe pokazy filmów sferyczny, które będą wyświetlane w 360°. Repertuar dedykowany dla dzieci i młodzieży dostarczy wielu emocji oraz przybliży nieznany dotąd świat w specjalnej kopule, którą zainstalujemy w żarowskim Parku miejskim! Zapraszamy do zapoznania się z godzinami projekcji filmów oraz ze szczegółowym repertuarem: Kosmiczna przygoda Cocomong’a, Przyjaciele w organizmie człowieka, Tajemnice drzew oraz Powrót na księżyc. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Data: 14.06.2016 r.
Czas: 17:00-20:00
Wstęp: 6 PLN
Miejsce: Park miejski
Adres: ul. Zamkowa, 58-130 Żarów

03

03Spotkanie autorskie z reżyserem filmu „Wilk” Mikołajem Grzebieniakiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z reżyserem filmu „Wilk”, który wyświetlimy w tym samym dniu pod chmurką. Zapytamy Mikołaja Grzebieniaka, członka zespołu Nikolaus Film Studio o trudności związane z produkcją filmu, porozmawiamy o bohaterach, o korzyściach i problemach młodego filmowca po premierze filmu. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Data: 28.06.2019 r.
Czas: 20:30-21:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Park Miejski w Żarowie
Adres: ul. Zamkowa, 58-130 Żarów

04

04Muzyczny Live Act do filmu „Frankenstein” z 1910 roku

Muzyczny live act do filmu Frankenstein (1910) – Zapraszamy wszystkich miłośników starego kina, na muzyczny live act w wykonaniu Dariusza Miziarskiego (który tworzył muzyczne podkłady do filmów: „Podróż na księżyc”, „Nosferatu” oraz „Metropolis”. Muzyka na żywo do fragmentów filmu pt. Frankenstein z 1910 roku w reżyserii Searle Dawley‘a. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Data: 12.07.2019 r.
Czas: 20:30-21:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Skałka we Wierzbnej
Adres: ul. Leśna, 58-130 Wierzbna

Inicjatywa B
Fundacja
+48 781 041 989
kontakt@inicjatywab.pl

Jeśli chcesz nawiązać współprace dot. organizacji kolejnej edycji Different Point of View zapraszamy do kontaktu… Masz pytania ? Napisz lub zadzwoń do Fundacji Inicjatywa B.