Fundacja Inicjatywa B

Lokalna kartka 1.0
Wejdź na www.lokalnakartka.pl

Zaproponuj święto lokalne

Za pomoca formularza na stronie www.lokalnakartka.pl oraz tego poniżej, możesz zaproponować ``święto lokalne``, które zostanie opublikowane w tworzonym przez nas Kalendarzu Świąt Lokalnych Gminy Żarów

  Masz pomysł na święto?

  Fundacja Inicjatywa B zachęca mieszkańców Gminy Żarów do budowy Kalendarza Świąt Lokalnych. Już teraz możesz zgłosić swoją propozycję lokalnego święta w kategoriach wg typu oraz wg miejscowości.

  Zgłoś swoją propozycję w kategoriach:

  Typ

  #Kultura #Historia #Osobistość #Miejsce #Nieistniejącemiejsce
  Miejscowość

  #Bożanów #Buków #Gołaszyce #Imbramowice #Tarnawa #Kalno #Wostówka #Kruków #Łażany #Marcinowiczki #Mielęcin #Mikoszowa #Mrowiny #Pożarzysko #Przyłęgów #Pyszczyn #Siedlimowice #Wierzbna #Zastruże #Żarów

  Start projektu: 31.07.2020

  Zapomniane wydarzenia, nieistniejące miejsca i ciekawe osobowości zostaną opisane, a następnie przedstawione codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców Gminy.
  www.lokalnakartka.pl

  Fundacja Inicjatywa B zaprasza na stronę www.lokalnakartka.pl, przez którą można wysyłać propozycje “świąt lokalnych”, które od 31 lipca 2020 roku będą generowane przez autorski kalendarz internetowy, dając tym samym 366 powodów do świętowania!

   

  Lokalna kartka 1.0 z dofinansowaniem!

  Na wniosek Fundacji Inicjatywa B, autorski projekt pt. „Lokalna kartka 1.0” otrzymał dofinansowanie w wysokości: 49.000 zł, które przyznało Narodowe Centrum Kultury. Już niebawem w ramach programu: Kultura w sieci stworzymy unikatowy kalendarz świąt lokalnych. Projekt stworzył Tomasz Nycz.

  Ideą projektu Lokalna kartka 1.0 jest promocja i ochrona pamięci o żarowskiej historii i kulturze. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi internetowych, we współpracy z różnymi partnerami oraz lokalną społecznością, tworzymy na tej stronie autorski „Kalendarz świąt lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie kalendarzowych kartek.