Fundacja Inicjatywa B

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do zabawy

Stary Żarów. Rowerowa
Gra Miejska Edycja 3

rowerzysto, dobrze znasz żarów ?

Stary Żarów

Trzeci żaroweski alley cat

Rowerzysto czas na trzecie starcie!

Po rocznej przerwie na ulice i bezdroża Żarowa, wraca rowerowa gra miejska. Wyjątkowy wyścig historyczny ruszy z dużą prędkością z Parku Miejskiego w Żarowie 28 kwietnia 2018 roku. „Stary Żarów 3”, to aktywna forma wypoczynku, łącząca w sobie zdrową rywalizację oraz lokalną historię. Na trzecią edycję wydarzenia, zapraszają organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl
Plansza gry miejskiej

Trzecia edycja „Starego Żarowa” odbędzie się w obrębie administracyjnych granic miasta. Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl ustalili start i metę rozgrywki historycznej w Parku Miejskim w Żarowie. Planszę gry wyznacza manifest- scenariusz, który otrzymają uczestnicy gry rowerowej, przed rozpoczęciem wyścigu…

Uczestnicy projektu

Uczestnikiem wyścigu może zostać praktycznie każdy! Aby wziąć udział w grze rowerowej należy wysłać zgłoszenie osoby/osób na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl, podając w treści wiadomości następujące informacje: imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu. W trzeciej edycji może wziąć udział nie więcej niż 30 osób lub 15 grup liczących nie więcej niż 5 osób w każdej z nich.

Charakter gry

Wyzwania z gry można podejmować indywidualnie, w parach lub grupach, a nawet całą rodziną, jednak pamiętajmy o tym, że nie można się rozdzielać! Organizator wydarzenia stworzył ponad 8 kilometrów trasy, która musi być pokonana maksymalnie w ciągu 90 minut. Więcej zasad można znaleźć w regulaminie trzeciej edycji rowerowej gry miejskiej!

na rowerze

Rodzinna gra terenowa

STARY ŻARÓW, CZYLI TRZECI ALLEYCAT...

STARY ŻARÓW, CZYLI TRZECI ALLEYCAT, a w nim: ponad 8 kilometrów trasy okraszonej zagadkami i wyzwaniami, które będą związane z lokalną historią Żarowa. Uczestnicy gry miejskiej, podczas 90 minut, postarają się spełnić wszystkie wymagania autorskiego manifestu! Celem trzeciej, rowerowej gry miejskiej w Żarowi,e jest zapoznanie uczestników wydarzenia z lokalną historią Miasta i Gminy Żarów oraz aktywizacja istniejących grup rowerowych, za pomocą dynamicznej gry zespołowej, która zapewni dobrą zabawę, przyjazną rywalizację oraz integrację pasjonatów dwóch kółek… Regulamin gry zostanie odczytany przez organizatorów wydarzenia, tuż przed rozpoczęciem wyścigu historycznego. Regulamin wydarzenia określa przestrzeń gry, zasady oraz rozstrzygnięcie wyścigu oraz kwestie wyłonienia laureatów „Starego Żarowa”.

Trudność trasy
Trudność zadania
Osoby na mecie

Rowerzysto?
Gotowy na wyzwanie?

Manifest gry

Na czym polega trzecia gra rowerowa ?

W trakcie gry, uczestnicy wyścigu historycznego muszą wypełnić wszystkie zadania zawarte w manifeście gry... Manifest „Starego Żarowa 3”, składał się z 10 zadań, które bezpośrednio nawiązywały do lokalnej historii Żarowa. Uczestnicy rowerowej gry miejskiej musieli w ciągu 90 minut, rozwiązać wszystkie zagadki, za które maksymalnie można było otrzymać 10 punktów… Manifest, czyli autorski scenariusz składał się z dwóch stron. Strona A zawierała materiał wizualny, natomiast Strona B składała się z wyjątkowych zagadek historycznych. Scenariusz został stworzony przez Tomasza Nycza z Fundacji Inicjatywa B.

Załączone fotografie pochodzą ze zbiorów Fundacji Inicjatywa B oraz Stowarzyszenia Labiryntarium.pl, które w oryginale znajdują się na Regale Pamięci, a w formie cyfrowej w archiwum na Naszych stronach internetowych. Niniejsze fotografie posłużyły jako wskazówki dla graczy trzeciej rowerowej gry miejskiej, która odbyła się 28 kwietnia 2018 roku w Żarowie.

Rodzinny wyścig historyczny

Kto jest laureatem III rozgrywki historycznej ?

W ramach trzeciej edycji rowerowej gry miejskiej pt. „Stary Żarów”, której organizatorami byli: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl uczestniczyło 15 rowerzystów (podzielonych na 5 grup) oraz 9 wolontariuszy, za co dziękujemy! Poniżej przedstawiamy czasy gry poszczególnych grup, ilości zdobytych punktów oraz zajęte miejsca… Poniższe fotografie są autorstwa Marka Wąsowskiego

Rowerowa gra miejska rozpoczęła się na znak organizatora i trwała niecałe 80 minut. Na mecie gry organizator zapisywał czas gry poszczególnych graczy lub grup w celu wyłonienia laureatów. Czas gry w przypadku grup zapisywany był z momentem przyjazdu ostatniego członka grupy. Maksymalną ilość punktów jaką mógł uzyskać uczestnik lub grupa graczy, to 10 punktów.

Laureatami trzeciej edycji rowerowej gry miejskiej pt. „Stary Żarów” są Janusz Kluba i Wojciech Kluba, którzy wykonali wszystkie zadania manifestu w ciągu 46,19,4 minut, uzyskując tym samym 10 pkt. Gratulujemy. Laureaci, którzy stanęli na podium otrzymali piękne reprinty oryginalnej pocztówki przedstawiającej Zamek Kulmizów w scenerii parkowej, w dużych formatach.

Wyniki

Janusz Kluba i Wojciech Kluba. Czas gry: 46,19,4 min (10 pkt.)

I miejsce

Bogumiła, Wojciech, Elżbieta i Anna Chodynieccy. Czas gry: 50,00,2 min (9 pkt)

II miejsce

Gwidon Pis. Czas gry: 54,01,4 min. (10 pkt)

III miejsce

Amelia Wabik, Amelia i Patryk Dyczek, Dominik Łobuda, Wiktor Drzazga i Zofia Molecka. Czas gry: 1,16,58,7 min (8 pkt.)

IV miejsce

Kacper Maślankiewicz i Michał Piotrkowski. Czas gry: 1,15,29,2 min (4 pkt.)

V miejsce