Fundacja Inicjatywa B

Mydlany Park Festiwal 2
Festiwal ulotnego piękna

Mydlany Park Festiwal 2

Mydlany Park to miejsce ulotnego piękna, to kilkaset baniek mydlanych w jednym momencie, to happening w ramach którego przestrzeń parku wypełniana jest mydlanymi bańkami! Podczas festiwalu zostaną stworzone kolorowe bańki oraz mydlane tunele o długości kilku metrów. Za pomocą autorskiego, profesjonalnego sprzętu – linek, sznurków i siatek – żarowski park miejski zamieni się w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Zabawa dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, ma na celu integrację międzypokoleniową oraz promocję aktywnego wypoczynku.

Druga edycja ulotnego piękna

Mydlany Park 2

Na podstawie tajemnej receptury, którą tworzymy do 2015 roku, nauczymy wszystkich fanów ulotnego piękna, robić olbrzymie – lekko poruszające się bańki mydlane oraz długie tunele. Wspólnie nauczymy się łapać bańki na dłonie (tak aby nie pękały), sprawdzimy czy da się wdmuchnąć małe banieczki w większe bańki, robione za pomocą profesjonalnych zestawów bańkarskich!
Druga edycja festiwalu
Ulotnego piękna

Wystarczy przyjść do Parku Miejskiego w Żarowie i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i rodziny. Nie wymagamy rejestracji oraz zapisów, udostępniamy profesjonalny sprzęt do robienia baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich oraz wspaniałe wspomnienia…

Rodzinny happening
16:00 - 18:00

Druga edycja festiwalu MYDLANY PARK, nie odbędzie się bez „Rodzinnego happeningu”, który organizatorzy zrealizują od 16:00 do 18:00. W skład mydlanej imprezy wchodzą: malowanie twarzy, tworzenie z piany abstrakcyjnych obrazów, kącik małych banieczek, czy wytwornice produkujące tysiące małych baniek mydlanych…

Piana Party
20:00 - 23:00

„Piana party”, podczas której nie zabraknie baniek oraz mydlanej atmosfery. Imprezę w pianie uświetnią dwa koncerty: Brat Zielony MC z Żarowa oraz Układ S.I z Wrocławia. W pianie ze świecącymi light-stickami będziemy słuchać muzyki płynącej na żywo z parkowej sceny. Pianę „napompuje” Staż Pożarna z Żarowa.

Festiwal ulotnego piękna drugi raz w Żarowie!

PROGRAM FESTIWALU MYDLANY PARK 2

Druga edycja festiwalu MYDLANY PARK, została podzielony na dwie, współgrające ze sobą części. Pierwsza: „Rodzinny happening”; odbędzie się w czasie 16:00-18:00. Druga część – dedykowana dla młodzieży i osób dorosłych – rozpocznie się o godz. 20:00. Jeżeli chcesz komentować oraz udostępniać treści publikowane na Facebooku, kliknij w poniższy przycisk, który przeniesie Cię do wydarzenia, w którym znajdują się najnowsze informacje, ciekawostki oraz relacje! Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia:
Mydlany Happening

W całym Parku Miejskim, znajdziecie kilkadziesiąt punktów bańkarskich, przy których spotkacie Naszych wolontariuszy. Organizatorzy, całkowicie za darmo udostępnią wszystkim zainteresowanym, profesjonalne zestawy do robienia mydlanych tworów. Happening polegający na puszczaniu i łapaniu wielkich baniek i długich tuneli potrwa przez 2 godziny.

Konkurs fotograficzny

Festiwal ulotnego piękna, warto uwiecznić na profesjonalnych zdjęciach. Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii cyfrowej i analogowej, do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie na najlepszy zestaw zdjęć. Regulamin oraz wszelkie wytyczne zostaną udostępnione niebawem przez organizatorów.

Kącik małych banieczek

To sektor dla najmłodszych festiwalowiczów, którym udostępnimy kolorowe obręcze, miecze oraz tradycyjne zestawy do puszczania kolorowych baniek mydlanych.

Wytwornice baniek

W tym roku przestrzeń parku wypełni kilkaset małych banieczek, emitowanych przez profesjonalne wytwornice. Kolorowe banieczki, stworzą bajkową atmosferę!

Oprawa muzyczna

W trakcie mydlanego happening ze sceny w parku będziemy emitować przyjemne dźwięki, które wprowadzą uczestników festiwalu w ciekawy klimat.

Malowanie pianą

To propozycja warsztatowa dla wszystkich, młodych artystów. Za pomocą kolorowej piany i wyobraźni uczestników, powstaną abstrakcyjne obrazy, które przedstawimy w formie plenerowej wystawy. Po zakończonym wydarzeniu, młodzi artyści będą mogli zabrać swoje prace do domu! Spotkanie warsztatowe poprowadzą wolontariusze z Fundacji Inicjatywa B.

Malowanie twarzy

Malowanie twarzy – W wolnych chwilach, zapraszamy dzieci oraz rodziców na kreatywne malowanie twarzy. Wyobraźcie sobie, że park miejski to magiczna kraina, w której można spotkać sympatyczne elfy i wróżki!

Mydlane wyspy

Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Pod parkowym Platanem powstaną białe, wyjątkowe wyspy, w których można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców.

Browar rzemieślniczy

Zapraszamy na stoisko piwne przygotowane przez HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy z Żarowa. Lokalni piwowarzy z całą pewnością zaskoczą Was smakiem oraz ceną swojego trunku.

Piana Party

Jeśli piana party – to tylko w najlepszym wydaniu. Pod parkową sceną znajdziecie mydlane wyspy, w których już nie będzie dzieci! Pod parkową sceną odbędą się koncerty w bańkach i w pianie! Liczymy na Waszą obecność!

Brat Zielony MC

Koncert: Brat Zielony MC – Scenę muzyczną festiwalu, otworzy żarowski przedstawiciel muzyki hip-hop, znany z wielu wydarzeń organizowanych przez Naszą fundację.

Układ S.I

Koncert: Układ S.I. z Wrocławia – instrumentalno-wokalny trójkąt nieforemny o dystansie do definicji, miary i decyzji.

Zobacz wideorelację

MEDIA O FESTIWALU MYDLANY PARK 2

Mydlany Park Festiwal 2, odbył się 1 lipca w żarowskim Parku Miejskim. O szczegółach programu, składającego się z dwóch bloków: „rodzinny happening” oraz „piana party”, pisali Nasi patroni medialni: Region Fakty, Świdnica24. Ci sami, po festiwalu zapraszają do zapoznania się z kilkoma relacjami: Wiadomości Świdnickie, Region Fakty. Jesteśmy dumni z frekwencji (we wszystkich blokach programowych, uczestniczyło ponad 500 osób), z Państwa opinii oraz międzypokoleniowej relacji!
Festiwal ulotnego piękna

Zostań wolontariuszem

Fundacja Inicjatywa B ogłasza nabór na wolontariat! Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób produkujemy płyn służący do robienia wielkich baniek mydlanych ? Wiesz ile czasu i pracy musimy poświęcić, aby stworzyć festiwal ulotnego piękna ? Zostań wolontariuszem wydarzenia: Mydlany Park Festiwal 2, w ramach którego zdobędziesz wiedzę na temat projektowania festiwalu, produkcji płynu oraz obsługi wydarzenia w dniu festiwalu (obsługa stoisk bańkarskich, prowadzenie warsztatów, działalność informacyjna, montaż i demontaż sprzętu technicznego, kontakt z gośćmi festiwalu…)., itp. Proponujemy pracę w kreatywnym zespole Inicjatywy B, stosowne referencje oraz unikalną wiedzę na temat baniek! Chcesz się zgłosić na wolontariat ? Napisz: wezmeudzial@inicjatywab.pl

Organizatorem wydarzenia Mydlany Park Festiwal 2 jest Fundacja Inicjatywa B oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Sponsorami wydarzenia są: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów S.A., Agencja Reklamowa GEOSPACE oraz Jacek Marczynski. Patronat nad wydarzeniem objęli: Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, regionfakty.pl, ws-24.pl, Swidnica24.pl oraz igutek.pl. Program wydarzenia poza organizatorami tworzą: S.I. układ, Patryk Scelina, HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. W celu uzyskania szczegółowych informacji napisz na: kontakt@inicjatywab.pl