Fundacja Inicjatywa B

Kinowe Spotkania Młodych 2022
Fundacja Inicjatywa B przedstawia:

Kinowe Spotkania Młodych w Gminie Żarów w 2022 roku

Fundacja Inicjatywa B zapowiada realizację programu edukacyjnego pn. Kinowe Spotkania Młodych, który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje” na rok 2022.”

W związku z przyznaniem dotacji, dzieci i młodzież z placówek oświatowych znajdujących się w Mrowinach, Imbramowicach, Zastrużu oraz Żarowie będą uczestniczyć w multimedialnych wykładach filmowych poświęconych animacji 3D, efektom specjalnym oraz zabiegom dźwiękowym we współczesnej kinematografii. Dopełnieniem wykładów multimedialnych będzie spotkanie z Piorem Kardasem z Polskiej Animacji.

Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach

17.10.2022

Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach

18.10.2022

Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu

19.10.2022

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie

24.10.2022
01

01Dźwięk w filmie

W ramach spotkania przedstawione zostały różne techniki nagrywania-tworzenia dźwięku, na potrzeby współczesnej kinematografii. Widzowie „Kinowego Spotkania…” mogli zobaczyć i usłyszeć jak powstaje foley czy sound design, dowiedzieli się jakie warstwy dźwiękowe składają się na film oraz jak wygląda praca aktorów dubbingowych. Temat został omówiony na wyselekcjonowanych fragmentach wizualnych; polskich i zagranicznych produkcji filmowych.

02

02Efekty specjalne we współczesnej kinematografii

Wykład multimedialny przybliżył historię i rozwój zaawansowanych efektów specjalnych. Uczestnictwo w niniejszym wydarzeniu, pozwoliło zainteresowanym poznać przekrój efektów specjalnych, ewolucję i techniki powstawania znakomitych zabiegów kinowych, które szczegółowo omówione zostały na podstawie atrakcyjnych materiałów filmowych.

03

03Animacja 3D

W ramach spotkania przedstawiona została historia animacji 3D oraz nowoczesne formy; typy i rodzaje animacji, które wykorzystywane są we współczesnym filmie. Uczesniecy spotkania dowiedzieli się jak wygląda animacja postaci, czym jest motion capture, green screen oraz w jaki sposób animacja 3D może być wykorzystywana w edukacji.

Kinowe Spotkania Młodych. Wykłady multimedialne

Fundacja Inicjatywa B prezentuje fotorelację z projektu: „Kinowe Spotkania Młodych, który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje” na rok 2022.”