Fundacja Inicjatywa B

Kinowe Spotkania Młodych 2022 w Mrowinach

Kinowe Spotkania Młodych 2022 w Mrowinach

Fundacja Inicjatywa B w związku z realizacją programu edukacyjnego pn. Kinowe Spotkania Młodych, który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje” na rok 2022.” w dniu 17 października 2022 roku przeprowadziła trzy wykłady multimedialne w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Podczas spotkań filmowych przedstawiono w sposób szczegółowy następujące tematy:

1. Dźwięk w filmie – W ramach spotkania przedstawione zostały różne techniki nagrywania-tworzenia dźwięku, na potrzeby współczesnej kinematografii. Widzowie „Kinowego Spotkania…” mogli zobaczyć i usłyszeć jak powstaje foley czy sound design, dowiedzieli się jakie warstwy dźwiękowe składają się na film oraz jak wygląda praca aktorów dubbingowych. Temat został omówiony na wyselekcjonowanych fragmentach wizualnych; polskich i zagranicznych produkcji filmowych.

2. Efekty specjalne we współczesnej kinematografii – Wykład multimedialny przybliżył historię i rozwój zaawansowanych efektów specjalnych. Uczestnictwo w niniejszym wydarzeniu, pozwoliło zainteresowanym poznać przekrój efektów specjalnych, ewolucję i techniki powstawania znakomitych zabiegów kinowych, które szczegółowo omówione zostały na podstawie atrakcyjnych materiałów filmowych.

3. Animacja 3D – W ramach spotkania przedstawiona została historia animacji 3D oraz nowoczesne formy; typy i rodzaje animacji, które wykorzystywane są we współczesnym filmie. Uczesniecy spotkania dowiedzieli się jak wygląda animacja postaci, czym jest motion capture, green screen oraz w jaki sposób animacja 3D może być wykorzystywana w edukacji.

Wszystkie wykłady multimedialne (obsługiwane przez: Tomasza Nycza i Marcina Sawickiego) zostały poprowadzone w oparciu o wcześniej przygotowaną, autorską prezentację, natomiast miejsce prowadzenia wykładów multimedialnych zamieniło się w małe „studio” z ruchomym światłem, leżakami, czerwonym dywanem i innymi elementami, które sprawiły, że dzieci poczuły się inaczej w znanej im na co dzień przestrzeni.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne – Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura – Interwencje” na rok 2022.”, Partnerzy: Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Polska Animacja oraz Agencja Reklamowa Geospace.