Fundacja Inicjatywa B

Edycja 12

12. edycja żarowskiego
festiwalu filmowego
Different Point of View

Kina plenerowe
12 x Inny Punkt Widzenia

12. edycję żarowskiego festiwalu filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”. W 2021 roku odbędzie się seria 5 kin plenerowych w Żarowie, w Mrowinach, w Kalnie oraz we Wierzbnej. W ramach projekcji zewnętrznych wyświetlimy 16 krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych o różnorodnej tematyce, na dużym ekranie kinowym oraz z dobrym nagłośnieniem i festiwalowymi leżakami. Najlepszym filmem” festiwalu została produkcja Martyny Majewskiej pt. „Maria nie żyje”!

Wydarzenia towarzyszące
12 x Inny Punkt Widzenia

W ramach 12. edycji odbędą się filmowe wydarzenia towarzyszące tj. „Młodzi filmowcy z Dolnego Śląska – dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość” (spotkanie moderowane przez Piotra Czerkawskiego), „Produkcja muzyki filmowej” (wykład Patryka Sceliny o warsztacie filmowca), „Pokazy filmowe w technologii VR” (spotkanie autorskie z Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem) oraz „Kręcimy klip za pomocą appki w smartphonie” (warsztaty filmowe z Jarosławem Tokarskim).

Repertuar

12 edycja żarowskiego festiwalu Different Point of View

Prezentujemy rozkład jazdy OKA w ramach 12. edycji „Different Point of View ”! Gospodarzami tegorocznej odsłony festiwalu będą: Restauracja-Hotel „Biały Las” we Wierzbnej, Agencja Reklamowa GEOSPACE w Kalnie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach oraz Fundacja Inicjatywa B w Żarowie. Szczegółowy repertuar filmowy, który wspierany jest m.in.: przez Studio Munka: Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz VR Flow, a także festiwalowe wydarzenia towarzyszące, będą publikowane na WWW.INICJATYWAB.PL oraz w naszych mediach społecznościowych!

Biały Las

Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację repertuaru, który zagramy w „Białym Lesie”. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne zasady sanitarno-epidemiologiczne.

Czas trwania projekcji: 116'

  1. „O człowieku, który kupił mleko”, reż. Jagoda Madej, 2020, czas: 27′
  2. „Moje serce”, reż. Damian Kocur, 2019, czas: 30′
  3. „Odbicie”, reż. Emilia Zielonka, 2018, czas: 30′
  4. „Pustostan”, reż. Agata Trzebuchowska, 2019, czas: 29′

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Pokaz specjalny: Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację repertuaru, który zagramy na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne zasady sanitarno-epidemiologiczne.

Czas trwania projekcji: 90'

  1. „Moje 89 Pokolenie”, reż. Paweł Jóźwiak-Rodan, 2016, czas: 60′
  2. „Osiem9”, reż. Paweł Jóźwiak-Rodan, 2010, czas: 30′

boisko

Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację repertuaru, który zagramy na terenie Agencji Reklamowej Geospace w Kalnie. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne zasady sanitarno-epidemiologiczne.

Czas trwania projekcji: 116'

  1. „Na jedną noc”, reż. Malwina Sworczuk, 2020, czas: 30′
  2. „Marcel”, reż. Marcin Mikulski, 2019, czas: 26′
  3. „Ondyna”, reż. Tomasz Śliwiński, 2019, czas: 40′
  4. „Festyn”, reż. Grzegorz Krawiec, 2019, czas: 20′

Park Miejski

Pokaz specjalny: Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację repertuaru, który w żarowskim Parku Miejskim. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne zasady sanitarno-epidemiologiczne.

Czas trwania projekcji: 80'

  1. „Sami Swoi”, reż. Sylwester Chęciński, 1967, czas: 80′

sala widowiskowa SP

Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację repertuaru, który zagramy w żarowskim Parku Miejskim. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne zasady sanitarno-epidemiologiczne.

Czas trwania projekcji: 109'

  1. „Czy potwory jedzą kiwi?”, reż. Paweł Podolski, 2020, czas: 28′
  2. „Pokój studentowi, tanio”, reż. Rafał Samusik, 2018, czas: 28′
  3. „Tak jest dobrze”, reż. Marcin Sauter, 2019, czas: 23′
  4. „Maria nie żyje”, reż. Martyna Majewska, 2020, czas: 30′
Inny Punkt Widzenia

12. spotkanie z OKIEM

Żarowski festiwal filmowy „Different Point of View” odbędzie się w czterech miejscowościach: we Wierzbnej, w Kalnie, w Mrowinach oraz w Żarowie w okresie od 17 września do 13 listopada 2021 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 12. edycję DPoV sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”/„Partner Fundacja PZU”.
Different Point of View

O festiwalu kilka słów...

Od 2012 roku festiwal filmowy ma charakter lokalny. To w Żarowie i okolicznych wsiach Fundacja Inicjatywa B organizuje profesjonalne spotkania filmowe prezentując stricte offowe produkcje filmowe. 12. Edycja „Different Point of View” poza 16 krótkimi metrażami składać się będzie z dwóch pokazów specjalnych. Pierwszy odbędzie się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, a drugi w żarowskim Parku Miejskim. Poza ofertą kinową, Fundacja Inicjatywa B przygotowała cztery propozycje tematyczne, w ramach których poznamy profesjonalnych filmowców i ich pasje, odkryjemy tajniki tworzenia filmów, muzyki filmowej, użyjemy smartfony do celów filmowych i zagłębimy się w projekcje w technologii Virtual Reality. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!
Different Point of View

Wsparcie programowe i patronat...

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa Geospace, Restauracja-Hotel Biały Las, MOW Mrowiny, Sołectwa wsi: Kalno, Wierzbna, Mrowiny oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Wsparcie programowe: Studio Munka: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Unsin Studio, VR Flow, Patryk Scelina Film and Game Composer, Piotr Czerkawski oraz Jarosław Tokarski. Patronat medialny: Telewizja Sudecka, Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl.

12. Different Point of View w Gminie Żarów

Zwiastun festiwalu

Zapowiedź wizualna, która promuje 12. edycję żarowskiego festiwalu filmowego, którego motywem przewodnim jest inny punkt widzenia. Twórcą migawki wizualnej jest Fundacja Inicjatywa B.

Wydarzenia towarzyszące 12. żarowskiego festiwalu filmowego

12. edycja „Different Point of View” poza serią kin plenerowych w czterech miejscowościach w Gminie Żarów, składać się będzie z czterech spotkań tematycznych. Spotkania autorskie, rozmowy filmowców, wykłady i dyskusje oraz specjalne projekcje m.in. w technologii VR dedykowane są dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów i osób niepełnosprawnych. O szczegółach programu żarowskiego festiwalu filmowego można przeczytać poniżej:
01

01``Sami Swoi`` w kolorze. Pokaz specjalny

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” zapraszamy na plenerowy pokaz specjalny filmu pt. „Sami Swoi” w reż. Sylwestra Chęcińskiego. Seans filmowy dedykowany jest dawnemu mieszkańcowi Żarowa – zm. Jerzemu Janeczkowi, który w filmie odegrał rolę Vitii Pawlaka. Przed projekcją filmową odbędzie się prelekcja na temat filmu i sylwetki aktorskiej Jerzego Janeczka.

Data: 26.09.2021 r.
Start: 19:45
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Żarów
Adres: Park Miejski

02

02„Młodzi filmowcy z Dolnego Śląska - dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość”. Spotkanie moderowane przez Piotra Czerkawskiego

Spotkanie tematyczne z zakresu twórczości młodych filmowców z Dolnego Śląska, ich dorobku filmowego oraz perspektyw na kolejne produkcje filmowe. Spotkanie obejmie zagadnienia tj. planowanie produkcji filmowej, sposoby realizacji materiałów wizualnych, autokreacja, finansowanie własnej produkcji filmowej, relacje z producentami, trudności w realizacji filmu oraz funkcjonowanie filmów na festiwalach filmowych. W ramach spotkania producent Paweł Kosuń, w rozmowie autorskiej opowie o swojej twórczości, trudnościach i sukcesach. Spotkanie będzie doskonałym przygotowaniem dla rozpoczynających przygodę z szeroko pojętym filmem osób, ale także będzie cenną informacją dla tych, którzy chcą poznać drogę filmu od preprodukcji do premiery.

Data: 02.10.2021 r.
Start: 19:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Żarów
Adres: Sala na dworcu PKP

03

03„Produkcja muzyki filmowej”. Wykład Patryka Sceliny o warsztacie filmowca

To wykład, który ma na celu uchylenie rąbka tajemnicy jaką kryje za sobą współczesna produkcja muzyki na potrzeby mediów i filmu. W czasie prezentacji zostanie szczegółowo omówiony proces powstawania muzyki w kontekście produkcji filmowej. Uczestnicy zajęć dowiedzą się z jakich warstw składa się filmowa ścieżka dźwiękowa, zapoznają się z technikami rejestracji dźwięku np. setka, foley, synchrony, postsynchrony, sound design. Zaznajomią się z tematyką muzyki immanentnej etc.

Data: 08.10.2021 r.
Start: 12:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Żarów
Adres: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy

04

04„Pokaz filmu „Poza ciałem” w technologii VR”. Spotkanie z reżyserem Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem

Pokaz filmów w 3600. W ramach spotkania odbędą się 4 seanse filmowe w technologii VR na 10 headsetach, w ramach których przedstawimy film Pawła Jóźwiaka-Rodana pt. „Poza ciałem” oraz film „Uśmiech na oddziale”. Po projekcji filmu każdorazowo odbędzie się spotkanie z reżyserem z którym porozmawiamy o technologii, sposobach realizacji filmów VR i odczuciach widzów. Na seanse filmowe zrekrutujemy 4 grupy odbiorców (młodzież: 13-18 lat, osoby dorosłe: 19-45 lat, seniorów: 45-70 lat oraz osoby niepełnosprawne fizycznie lub umysłowo: bez ograniczeń wiekowych).

Data: 30.10.2021 r.
Start: 18:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Żarów
Adres: Lokal Jacka Marczyńskiego

05

05„Kręcimy klip za pomocą appki w smartphonie”. Warsztaty filmowe z Jarosławem Tokarskim

Uczestnicy dwudniowych warsztatów dowiedzą się, że smartfon to całkiem niezła kamera! Przy odpowiednim użyciu aplikacji i zastosowaniu podstaw filmowania możesz zrealizować naprawdę profesjonalny film. Twórcy tacy jak Steven Soderbergh i Sean Baker swoje filmy kręcą iPhonem, a nawet zdobywają nominację do Oscarów. Na co więc czekasz? Podczas warsztatów zrealizujemy autotematyczny klip dla jednego z lokalnych muzyków. Podczas warsztatów jego uczestnicy nauczą się: kompozycji kadru, planów filmowych, użycia naturalnego oświetlenia, użycia sztucznego oświetlenia, zastosowania ruchu kamery, blokowania ekspozycji oraz czym jest ekspozycja i jak kreatywnie ją wykorzystać, podstaw użycia aplikacji filmujących. Efektem warsztatów będzie filmowy teledysk ilustrujący twórczość zaproszonego do współpracy muzyka, powstały w oparciu o zdobytą wiedzę oraz o sprzęt dedykowany tj. gimbale, slidery, statywy.

Data: 12/13.11.2021 r.
Start: 15.00-20.00/10.00-18.00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Żarów
Adres: Lokal Jacka Marczyńskiego

Inicjatywa B
Fundacja
+48 781 041 989
kontakt@inicjatywab.pl

Jeśli chcesz nawiązać współprace dot. organizacji kolejnej edycji Different Point of View zapraszamy do kontaktu… Masz pytania ? Napisz lub zadzwoń do Fundacji Inicjatywa B.