Fundacja Inicjatywa B

Miasto Nowy Twór
Nadchodzi Miasto Nowy Twór

Powstanie MIASTO NOWY TWÓR

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by się stało gdyby Wrocław rozrósł się tak bardzo, że zaanektowałby pod swoje skrzydła Świdnicę? Taka futurystyczna wizja nasuwa wiele pytań: np. czy Świdnica, straciłaby swoją tożsamość i przerodziłaby się w zupełnie inne miasto? Czy Wrocław nadal pozostałby Wrocławiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, postaramy się poszukać podczas wernisażu interaktywnej wystawy Agaty Elsner i Marka Straszaka.

Od koncepcji po wykonanie

Organizatorem projektu „Miasto Nowy Twór” jest Fundacja Inicjatywa B. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Świdnica. Partnerem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy.
Co się stanie z miastem po połączeniu?

Co się stanie jeśli dwie różne tkanki miejskie połączą się w jedną całość? Powstaje Miasto Nowy Twór – artystyczna mapa „nowego miasta”, nowego organizmu złożonego z wielu komórek, których rozrost powoduje coś na kształt guza, glitch’a, (nowotworu miasta).

Abstrakcyjna interaktywna instalacja

Nasz projekt ma formę abstrakcyjnej instalacji interaktywnej. Użytkownik poprzez dotyk wpływa na stopień ilości przeszczepionych komórek miejskich oraz na stan zaawansowania mutacji miast.

Dotykaj i odkrywaj!

Odbiorca ma szansę stworzyć autorskie „Miasto Nowy Twór”, a następnie wydrukować je w formie pocztówki z własną, wykreowaną mapą.

Punktem wyjścia jest Świdnica. Wykorzystaj mapę swojego miasta i kilku innych: Wrocławia, Paryża, Kairu, Dubaju, Sydnej, Tokio oraz Nowego Jorku – do stworzenia autorskiej tkanki miejskiej, którą następnie wydrukujemy w formie karki pocztowej! Odbiorca instalacji artystycznej do wyboru ma dwa tryby: kartograficzny (tutaj widzimy panoramę Świdnicy z wysokości 3 kilometrów) oraz satelitarny (Świdnica przedstawiona jest z perspektywy ptasiej, z wysokości 500 metrów). Miłej zabawy!

Tu jesteśmy:

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy
ul. Franciszkańska 18
58-100 Świdnica

10:00-18:00
+ wstęp bezpłatny

MIASTO NOWY TWÓR
Zbuduj własną tkankę miejską w Świdnicy!

Autorska, interaktywna instalacja pt. „Miasto Nowy Twór” umożliwia odbiorcy stworzenie własnej wizji nowego miasta. Eksperyment związany z tworzeniem futurystycznej tkanki miejskiej, odbywać się będzie od 19 do 21 kwietnia 2017 roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18) w godzinach otwarcia placówki: 10:00-18:00. Wstęp bezpłatny!

Projekt „Miasto Nowy Twór” współfinansowany jest ze środków Miasta Świdnica. Dziękujemy za wsparcie w realizacji wizji artystycznej!

Kogo zaprosiliśmy do współpracy przy projekcie MIASTO NOWY TWÓR ? Twórcami instalacji multimedialnej są: Agata Elsner i Marek Straszak.