Fundacja Inicjatywa B

Mydlany Park Festiwal 4
Festiwal ulotnego piękna

Mydlany Park Festiwal 4

Witamy na stronie największego na Dolnym Śląsku festiwalu baniek mydlanych, który w żarowskim Parku Miejskim, od 4 lat organizowany jest przez Fundację Inicjatywa B.

Festiwal ulotnego piękna, czyli Mydlany Park 4, odbędzie się 7 lipca 2019 roku w przestrzeni zabytkowego parku! Za pomocą linek, sznurków, siatek i wytwornic – żarowski park zamieni się ponownie w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Ideą festiwalu jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja aktywnego wypoczynku. W poprzedniej edycji, w ramach festiwalu uczestniczyło ok. 680 osób!

Czwarta odsłona ulotnego piękna

Mydlany Park 4

Organizatorem wydarzenia Mydlany Park Festiwal 4 jest Fundacja Inicjatywa B. Partnerami są: Sklep Animatora, Urząd Miejski w Żarowie oraz Agencja Reklamowa Geospace. Sponsorami wydarzenia są: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów S.A., Pleucom, iGEMI – z miłości do natury, Jacek Marczyński, Yagi Poland Factory, AKS Precision Ball Polska Sp. Z o o., Electrolux Poland oraz Kwiaciarnia Anny Jakubowskiej-Semik. Patronat medialny nad festiwalem objęli: Doba.pl, Telewizja Sudecka, mojaŚwidnica.pl, Świdnica24.pl oraz Wiadomości Świdnickie.
4 odsłona
festiwalu mydlanego w Żarowie

Wszystkim miłośnikom baniek mydlanych, podczas festiwalu udostępnimy profesjonalny-autorski sprzęt do robienia baniek mydlanych (tych małych i dużych), przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich, płyn oraz wspaniałe wspomnienia…

Rodzinny happening
16:00 - 18:00

Mydlana impreza rozpocznie się o godz.: 16:00, w jednym momencie Park Miejski w Żarowie, wypełniony zostanie mnóstwem baniek i tuneli mydlanych. Prosto ze sceny, w rytm muzyki cztery wydajne wytwornice wypuszczą setki tysięcy małych banieczek, które będzie można łapać! W pobliżu sceny rozdamy tradycyjne zestawy do robienia baniek i mydlane „miecze”, aby stworzyć kącik małych banieczek dla najmłodszych uczestników festiwalu. Pod starymi drzewami przeprowadzimy warsztaty malowania pianą, które zakończą się wernisażem abstrakcyjnych prac plastycznych, które będziemy podziwiać (jeśli tylko nie zabiorą ich dzieci do domu)! W ramach rodzinnego happeningu spróbujemy zamykać dzieci w bańce oraz ogłosimy konkurs fotograficzny z nagrodami pieniężnymi!

Piana Party
18:00 - 20:00

Po rodzinnym happeningu, bardzo płynnie przejdziemy do kolejnego punktu programu! Przed rozpoczęciem Piana Party, Fundacja Inicjatywa B z okazji 5-lecia swojego istnienia wręczy podziękowania, za długofalową współpracę lokalnym mecenasom kultury! Po krótkiej przemowie zaprosimy państwa na Zumbę w bańkach, które poprowadzą najlepsze „Sztuki w mieście”. Po występie dziewczyn, Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska stworzy mydlaną wyspę, w której do muzyki na żywo tworzonej przez DJ Robsona będziemy bawić się w bańkach i pianie! Do dyspozycji gości przez cały czas trwania festiwalu dostępna będzie strefa relaksu wraz ze smaczną gastronomią na 4 kółkach i inne atrakcje!

Festiwal ulotnego piękna czwarty raz w Żarowie!

PROGRAM FESTIWALU MYDLANY PARK 4

Czwarta edycja żarowskiego festiwalu MYDLANY PARK, została podzielonana dwie, współgrające ze sobą części. Pierwsza: „Rodzinny happening”; odbędzie się w czasie 16:00-18:00. Druga część – „Piana Party”– rozpocznie się o godz. 18:00. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia:
Mydlany Happening

Przez cały okres trwania festiwalu będziemy puszczać bańki i robić kolorowe, mydlane tunele. W przestrzeni parku ustawimy kilkadziesiąt punktów bańkarskich, przy których spotkacie naszych wolontariuszy z zestawami do robienia mydlanych tworów.

Konkurs fotograficzny

Złap za smartphona, tablet, lustrzankę, kamerę sportową, a nawet drona i weź udział w niezwykłym konkursie na najlepszy zestaw zdjęć z festiwalu Mydlany Park 4. Regulamin udostępniamy poniżej!

Kącik małych banieczek

Podczas festiwalu, ze sceny rozdamy kilkadziesiąt tradycyjnych zestawów do wydmuchiwania banieczek. Będą także mydlane miecze i inne nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione instytucje. Mamy nadzieje, że z Waszą pomocą stworzymy kącik małych banieczek?

Wytwornice baniek

Cztery wytwornice baniek zostaną zainstalowane na rampie scenicznej, przez co kilkaset małych baniek wypełni przestrzeń Parku miejskiego. Jest to doskonała propozycja dla maluchów – najmniejszych uczestników wydarzenia, którzy chętnie łapią i gonią kolorowe banieczki.

Zamykanie w bańce

Zobacz jak wygląda świat w środku bańki mydlanej! Dzięki zamykaniu w bańce, każdy z małych festiwalowiczów pozna tunelowe bańki od środka. Cały blok sterowany będzie przy wsparciu wolontariuszy!

Malowanie pianą

To propozycja warsztatowa dla wszystkich, młodych artystów. Za pomocą kolorowej piany i wyobraźni uczestników, powstaną abstrakcyjne obrazy, które przedstawimy w formie plenerowej wystawy.

Stoiska mydlarskie

Kolejną propozycją festiwalu Mydlany Park, będą stoiska mydlarskie, które pochwalą się swoją manufakturą. Mydełka glicerynowe, robione ręcznie to jeden z coraz bardziej popularnych produktów na rynku naturalnych produktów do mycia ciała. Szeroki wachlarz aromatów i kolorów możliwy do zakupu podczas festiwalu…

Strefa relaksu

Pod Platanem zainstalujemy strefę relaksu, składającą się z kilkudziesięciu leżaków. W strefie relaksu będzie można odpocząć, zjeść i posłuchać muzyki płynącej ze sceny! Będziemy kontemplować efemeryczne twory mydlane.

Mydlane wyspy

Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Pod sceną powstaną białe, wyjątkowe wyspy, w których można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców. Niezwykłą pianę stworzy Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska, za co dziękujemy.

Zumba w bańkach

Zumba Team Żarów – Kolejny raz w bańkach! Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i dynamiczna muzyka, te elementy stworzą atmosferę świetnej imprezy i totalnie porwą nas do zabawy wśród baniek mydlanych! Spotkanie taneczne poprowadzi Marzena Maziak

Music Session

Podczas „Piana Party”, będziemy mogli relaksować się słuchając muzyki płynącej ze sceny. Część muzyczną poprowadzi zaproszony przez Fundację Inicjatywa B, DJ – RobZone (Robert Okrzesik); New Generation Future DJ & Producer, lokalny muzyk – tego raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć…

Food Trucki

Bańki, bańkami, ale trzeba zjeść… Podczas festiwalu odbędzie się mały zjazd Food Trucków, które zaserwują smakowite jedzenie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Będą to zaprzyjaźnione firmy, których ceny produktów idą w parze z jakością pysznego jedzenia! Smacznego! Posiadasz gastronomię na 4 kółkach i chcesz odwiedzić Mydlany Park? Pobierz regulamin!

Festiwal ulotnego piękna

Mydlany Park 4

Park miejski w Żarowie zamienił się w magiczną krainę! Fundacja Inicjatywa B przedstawia relacje z największego na Dolnym Śląsku festiwalu ulotnego piękna: Mydlany Park Festiwal 4 przyciągnął setki osób, które otrzymały mnóstwo darmowego płynu, ale także zestawów ufundowanych przez m.in. przez Sklep Animatora PL.

Sponsorami wydarzenia byli: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów Sp z o.o., PLEUCOM, IGEMI – Stworzone z miłości do natury, Jacek Marczynski, Yagi Zarow, AKS Precision Ball Ltd, Electrolux Zarow, Anna Jakubowska-Semik oraz Agencja Reklamowa GEOSPACE. Patronat medialny nad festiwalem objęli: DOBA.PL, Telewizja Sudecka, mojaswidnica.pl, Swidnica24.pl oraz ws-24.pl. Podziękowania za wsparcie w organizacji festiwalu dla: Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, OSP Pożarzysko, Urząd Miejski w Żarowie, Panny Dziewanny, Quick Food by Nisza, Autorska pracownia lodów Melody, HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy, Bar u Marina, Fotobudka u Kogutka, Robson Okrzesik oraz Marzena Maziak z dziewczynami!

Festiwal ulotnego piękna

Zostań wolontariuszem

Fundacja Inicjatywa B ogłasza nabór na wolontariat! Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób produkujemy płyn służący do robienia wielkich baniek mydlanych? Wiesz ile czasu i pracy musimy poświęcić, aby stworzyć festiwal ulotnego piękna? Zostań wolontariuszem wydarzenia: Mydlany Park Festiwal 4, w ramach którego zdobędziesz wiedzę na temat: projektowania festiwalu, budowania programu, kontaktu z mediami, prowadzenia strony internetowej, produkcji płynu oraz obsługi wydarzenia w dniu festiwalu (obsługa stoisk bańkarskich, prowadzenie warsztatów, działalność informacyjna, montaż i demontaż sprzętu technicznego, kontakt z gośćmi festiwalu…)., itp.