Fundacja Inicjatywa B

Mydlany Park Festiwal 5
Festiwal ulotnego piękna

Mydlany Park Festiwal 5

Witamy na stronie największego na Dolnym Śląsku festiwalu baniek mydlanych, który po raz piąty odbędzie się w żarowskim Parku Miejskim. Organizatorem festiwalu „Mydlany Park” jest przez Fundację Inicjatywa B.

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na jeden z największych festiwali baniek mydlanych na Dolnym Śląsku, który odbędzie się 3 lipca 2022 roku w przestrzeni zabytkowego Parku Miejskiego w Żarowie! Za pomocą linek, sznurków, siatek i wytwornic – dendrologiczny park zamieni się ponownie w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Ideą festiwalu jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja aktywnego wypoczynku.W poprzedniej edycji festiwalu uczestniczyło kilkaset osób.

Edycja 5

Mydlany Park 5

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Sponsorzy: M-Bautechnik Polska Sp z oo spk., AKS, NZSS ``Solidarność`` Pracowników AKS, Agencja Reklamowa Geospace, Electrolux Żarów, Kwiaciarnia Anny Jakubowskiej-Semik, igutek - Agencja Interaktywna, Conditor - Biuro ubezpieczeń Magdaleny Tracz, Propodia - Sabina Kuzynowska oraz Sklep Animatora. Patronat medialny: Świdnica24, Doba.pl, Radio Sudety 24 oraz mojaswidnica.pl. Współpraca: DJ Trick, Browar Łażany, Spółdzielnia Socjalna ``Raz, Dwa, Trzy``, Żarówka, Bar u Marina, OSP Pożarzysko oraz ``Najlepsze Sztuki w Mieście``.
5 odsłona
Żarowskiego Festiwalu Ulotnego Piękna

Wszystkim miłośnikom mydlanej atmosfery podczas festiwalu udostępnimy autorski sprzęt do robienia małych i dużych baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionego „Sklepu Animatora”, płyn oraz wspaniałe wspomnienia…

Rodzinny happening
16:00 - 18:00

Mydlany Park Festiwal 5 rozpocznie się rodzinnym happeningiem w ramach którego przestrzeń parku wypełni się mnóstwem baniek robionych za pomocą wytwornic, sznurków oraz siatek. Dodatkowo animatorzy z Fundacji Inicjatywa B będą zamykać dzieci w bańce, prowadzić instruktaż puszczania baniek oraz przeprowadzą warsztaty „malowania pianą”. Dla najmłodszych uczestników festiwalu w ramach: „Kącika małych banieczek”, „Sklep Animatora” przygotował wiele tradycyjnych „dmuchańców” do robienia baniek.

Piana Party
18:00 - 20:00

Festiwalowe „Piana Party” rozpocznie się pokazem zumby wśród tysięcy baniek mydlanych, które ze sceny wyprodukują wytwornice. Po prezentacji tanecznej OSP Pożarzysko stworzy „mydlaną wyspę” w której zanurzą się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Całość dopełni sesja muzyczna, którą poprowadzi DJ Trick.

Dodatkowo
16:00 - 20:00

Podczas „Festiwalu ulotnego piękna” dostępne będą: strefa relaksu składająca się z kilkudziesięciu leżaków i stolików, strefa gastronomiczna, stoiska tematyczne oraz sprzedażowe, gdzie nabędziemy płyn do robienia baniek i zestawy bańkarskie.

Festiwal ulotnego piękna piąty raz w Żarowie!

PROGRAM FESTIWALU MYDLANY PARK 5

Mydlany Park Festiwal 5 składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą modułów tj.: „rodzinny happening” i „piana party”, które odbędą się w godzinach: 16.00-20.00. Szczegółowy program festiwalu przedstawiamy poniżej:.
Bańko-puszczanie i tuneli-robienie

Podczas festiwalu udostępnimy kilkadziesiąt autorskich zestawów do robienia dużych baniek i ogromnych mydlanych tuneli. Za pomocą sznurków i siatek w oparciu o kilkaset litrów fundacyjnego płynu zamienimy żarowski park w krainę „ulotnego piękna”.

Wytwornice baniek

Na rampie scenicznej zainstalujemy cztery, bardzo wydajne wytwornice, które przez 4 godziny wyprodukują niezliczoną ilość małych banieczek, wśród których dzieci i ich rodzice lubią się bawić i robić niepowtarzalne zdjęcia.

Kącik małych banieczek

Najmłodsze dzieci czasami nie radzą sobie z kijkami, sznurkiem i miską z płynem, dlatego „Sklep Animatora” przygotował na festiwal 100 szt. małych, tradycyjnych zestawów do dmuchania baniek, które rozdamy zupełnie za darmo w ramach rodzinnego happeningu.

Warsztaty malowania pianą

Co się stanie gdy połączymy płyn do robienia baniek mydlanych z kolorowymi farbkami? Wyobraźnia dzieci podpowiada, że kolorowa piana może być przydatna do stworzenia wielu abstrakcyjnych prac plastycznych, które wyeksponujemy między drzewami w żarowskim parku.

Zamykanie dzieci w bańce

Zamykanie w bańce to kolejna propozycja dla najmłodszych uczestników festiwalu. Zabawa polega na ustawieniu się wewnątrz obręczy wypełnionej płynem, a następnie na stworzeniu mydlanego tunelu, w środku którego możesz znaleźć się i Ty!

Zumba w bańkach

Podczas festiwalu odbędzie się pokaz zumby żarowskiego składu „Najlepszych Sztuk w Mieście”, pod przewodnictwem Marzeny Maziak. Na placu pod sceną wśród baniek mydlanych będzie można potańczyć z doświadczoną instruktorką.

Mydlana wyspa

Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Pod sceną powstanie biała, wyjątkowa wyspa, w której można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców (którzy powinni pamiętać o ciuszkach na zmianę dla swoich dzieci). Niezwykłą pianę stworzy Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska.

Strefa gastronomiczna

Poza bańkami mydlanymi, w ramach festiwalu obecna będzie strefa gastronomiczna, którą wraz z festiwalowymi leżakami zainstalujemy pod Platanem. W tym obszarze będzie można zjeść, odpocząć i posłuchać muzyki płynącej ze sceny.

Festiwal ulotnego piękna

Dołącz do grupy wolontarystycznej

Fundacja Inicjatywa B ogłasza nabór na wolontariat! Zostań wolontariuszem wydarzenia: Mydlany Park Festiwal 5, w ramach którego zdobędziesz wiedzę na temat: projektowania festiwalu, budowania programu, kontaktu z mediami, prowadzenia strony internetowej, produkcji płynu oraz obsługi wydarzenia w dniu festiwalu (obsługa stoisk bańkarskich, prowadzenie warsztatów, działalność informacyjna, montaż i demontaż sprzętu technicznego, kontakt z gośćmi festiwalu itp.). Proponujemy pracę w kreatywnym zespole Fundacji Inicjatywy B, stosowne referencje oraz unikalną wiedzę na temat baniek! Aby zgłosić się na wolontariat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: bit.ly/3MwoPzO.