Fundacja Inicjatywa B

Żarów. Mapa spacerowa
Społeczny spacerownik miejski

Żarów. Mapa spacerowa

Jaką wizję swojej miejscowości mają Żarowianie? Czy po Żarowie można spacerować? Czy w Twoim najbliższym otoczeniu są miejsca warte uwagi? Takimi pytaniami rozpoczynaliśmy projekt pt. „Żarów. Mapa spacerowa”, którego rezultat właśnie prezentujemy.

Żarów jest miastem „nieturystycznym”, mało u nas gości z aparatami, nie ma hoteli, ciekawszych zabytków, szlaków turystycznych. Nie oznacza to jednak, że małej miejscowości nie można zwiedzać.

#żarówmapaspacerowa

Mapa spacerowa stworzona jest przez mieszkańców i dla mieszkańców Żarowa, którzy spacerują, gdzieś idą, chodzą się przejść, nie tylko w czasach pandemii.
Spacerują, ale nie patrzą dookoła siebie. Właśnie dla tej grupy odbiorców powstał przewodnik, którego celem jest pokazanie „niewidzialnego miasta”; miejsc, obiektów, zjawisk oraz urozmaicenie codziennych spacerów.

Społeczny przewodnik po mieście, różni się od standardowych planów miast; percepcją (czyli świadomym odbiorem tkanki miejskiej), biografią przestrzeni (wszystko ma swoją historie, swoją przeszłość, powód dlaczego istnieje) i graficznym rozwiązaniem.

Wszystkie możliwe informacje o projekcie można znaleźć na tej stronie internetowej , a tymczasem zapraszamy Was na niecodzienny spacer po Żarowie, aby odkryć na nowo:

  • małą architekturę
  • sztukę miejską
  • punkty widokowe
  • elementy poniemieckie
  • ciekawostki miejskie
  • tabliczki dźwiękowe

PRZEWODNIK PO

MIEŚCIE?

off-line i on-line

Żarów. Mapa spacerowa

Jakie są ulubione ścieżki spacerowe mieszkańców Żarowa? Zastanów się czy idąc na spacer, wybierasz zawsze tą samą trasę? Mieszkasz w Żarowie od urodzenia i twierdzisz, że znasz miasto jak własną kieszeń? Skorzystaj z MAPY SPACEROWEJ i idź na spacer!

W procesie projektowania mapy Fundacja Inicjatywa B uwzględniła wszystkie propozycję i sugestie, które drogę e-mail, za pomocą mediów społecznościowych i ustnie przekazali zainteresowani projektem mieszkańcy Gminy Żarów. Projekt wizualizuje przyzwyczajenia spacerowe, ulubione ścieżki mieszkańców oraz punkty na mapie Żarowa, które warto zobaczyć samotnie lub grupie.

MAPA W GOOGLE

„Mapa spacerowa Żarowa” to projekt w ramach którego stworzyliśmy społeczny przewodnik po mieście różniący się od standardowych planów miast; percepcją, biografią przestrzeni i graficznym rozwiązaniem. Projekt ma na celu urozmaicenie codziennej turystyki miejskiej mieszkańców Żarowa.

.01

Jak korzystać z mapy Google?

Kliknij na przycisk „WŁĄCZ MAPĘ W GOOGLE”, a strona przekieruje Cię do aplikacji w Twoim telefonie / mapki w komputerze.

.02

Przybliżaj i oddalaj

Eksploruj mapę za pomocą gestów na ekranie smartfona lub przesuwaj mapę za pomocą „łapki kursora” w przypadku korzystania z komputera.

.03

Odkrywaj miejsca

Klikaj w ikonki znajdujące się na mapie i rozwijaj treść z fotografią i adresem. Zastanów się gdzie chcesz iść na spacer, włącz nawigację i patrz dookoła siebie!

SPACER Z MAPĄ?

Zobaczcie spot promocyjny mapy spacerowej, którą udostępniamy mieszkańcom Żarowa w postaci tablicy informacyjnej oraz innych plików elektronicznych.
Gdzie jest tablica?

Lokalizacja mapy

ul. Krasińskiego, 58-130 Żarów
+48 781 041 989
kontakt@inicjatywab.pl