Fundacja Inicjatywa B

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do zabawy

Stary Żarów. Rowerowa
Gra Miejska Edycja 2

rowerzysto, dobrze znasz żarów ?

Stary Żarów

Drugi żaroweski alley cat

Rowerzysto, pora na drugie wyzwanie!

Po sukcesie pierwszej rowerowej grze miejskiej, nazwanej przez organizatora „Starym Żarowem”, przyszła pora na drugą odsłonę wyjątkowego wyścigu historycznego. 25 września 2016 roku, z Placu Wolności (dawny Plac Kulmiza), ruszył kolejny, autorski alleycat, organizowany przez Fundację Inicjatywa B. Ponownie do współpracy zaprosiliśmy Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, które stworzyło dla Was specjalną relację z punktu widzenia uczestników projektu.
Plansza gry miejskiej

Druga terenowa gra miejska w Żarowie odbył się w obrębie administracyjnych granic miasta. Organizator wydarzenia ustalił start i metę rozgrywki historycznej przy Placu Wolności (dawniej: Kulmiz Platz). Plansze gry determinował manifest, który publikujemy poniżej.

Uczestnicy projektu

Uczestnikiem wyścigu mógł zostać praktycznie każdy, kto zapisał się na wcześniej przygotowaną przez organizatorów listę. Wyzwania z gry można było podjąć indywidualnie, w parach lub grupach, a nawet całą rodziną. W drugiej rowerowej grze miejskiej wzięło udział 8 grup, skład których wchodziło ponad 20 osób.

Charakter gry

Ze względu na duże odległości pomiędzy punktami kontrolnymi uczestnicy wyścigu historycznego brali w nim udział na rowerach, aczkolwiek pojawiła się także drużyna, która pokonywała trasę pieszo. Organizator ustalając punkty kontrolne stworzył przejazd o długości ok 7-9km (odległość została ustalona wg. alternatywnych tras potencjalnego gracza.

na rowerze

Rodzinna gra terenowa

STARY ŻARÓW, CZYLI DRUGI ALLEYCAT...

Celem drugiej, rowerowej gry miejskiej w Żarowie było zapoznanie uczestników wydarzenia z lokalną historią Miasta i Gminy Żarów oraz aktywizacja istniejących grup rowerowych, za pomocą dynamicznej gry zespołowej, która zapewniła dobrą zabawę, przyjazną rywalizację oraz integrację pasjonatów dwóch kółek. Zasady gry były bardzo jasne. Uczestnicy wydarzenia poruszali się wyłącznie na własnych rowerach lub pieszo (w przypadku awarii rowerów), zgodnie z zasadami ruchu drogowego oraz wskazówkami przekazanymi przez organizatora. Mapa (przestrzeń, pole gry) oraz karta zadań, zostały rozdane rowerzystom przed rozpoczęciem gry w miejscu organizacyjnym. Niniejsze zagadki historyczne, wykonywane były indywidualnie lub zbiorowo przez uczestników. Rozstrzygnięcie gry: uczestnicy „Starego Żarowa” musieli zdać kartę zadaniową organizatorowi na mecie w ciągu godziny od rozpoczęcia gry (nie wszyscy uczestnicy „Starego Żarowa” wrócili na metę w czasie regulaminowym). Karta zadaniowa musiała zawierać potwierdzenia z odwiedzonych baz, zdobyte punkty, oraz inne „załączniki” zdobyte w ciągu rywalizacji. Ogłoszenie wyników nastąpiło niedługo po dotarciu na metę ostatnich rowerzystów !

Trudność trasy
Trudność zadania
Osoby na mecie

Rowerzysto?
Gotowy na wyzwanie?

Manifest gry

Na czym polega druga gra rowerowa ?

Po otrzymaniu manifestów, które wyznaczały zadania i zagadki historyczne, uczestnicy zabawy rozpoczęli wyścig, który zakończył się po upływie 60 min. Wszystkie grupy ukończyły bitwę historyczną w regulaminowym czasie, aczkolwiek nie wszyscy zrealizowali poprawnie wyżej wymienione zadania, które można było wykonywać w dowolnej kolejności. Pełna relacja wydarzenia, z punktu widzenia uczestnika, znajduje się na stronie: Stowarzyszenia Labiryntarium.
Rodzinny wyścig historyczny

Kto jest laureatem II Starego Żarowa ?

W ramach drugiej, rowerowej gry miejskiej pt. ``Stary Żarów``, uczestniczyło ponad 20 cyklistów. Po otrzymaniu manifestów, które wyznaczały zadania i zagadki historyczne, uczestnicy zabawy rozpoczęli wyścig, który zakończył się po upływie 90 min. Wszystkie grupy ukończyły bitwę historyczną w regulaminowym czasie, aczkolwiek nie wszyscy zrealizowali poprawnie wyżej wymienione zadania, które można było wykonywać w dowolnej kolejności. Pełna relacja wydarzenia, z punktu widzenia uczestnika, znajduje się na stronie: Stowarzyszenia Labiryntarium.pl

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Żarów do po pobrania manifestu gry i rozpoczęcia samodzielnej zabawy stworzonej przez Fundację Inicjatywa B. Szczegóły przebiegu rowerowej gry miejskiej znajdują się także na Facebooku! Zapraszamy już teraz na kolejną rowerową grę miejską, która odbędzie się w 2018 roku.

Wyniki

Bogumiła, Wojciech, Elżbieta, Anna Chodynieccy. Czas gry: 58 min. 27 sek (10 pkt.)

I miejsce

Wojciech Kluba. Czas gry: 70 min. 12 sek. (4 pkt.)

II miejsce

Robert Zawalski, Sandra Szustak. Czas gry: 42 min. 56 sek. (3 pkt.)

III miejsce

Konrad Wyroba, Kacper Maślankiewicz. Czas gry: 64 min. 15 sek. (2 pkt)

IV miejsce

Iwona Nieradka, Halina Rosińska, Arkadiusz Arabasz. Czas gry: 88 min. 15 sek. (0 pkt)

V miejsce

Dawid Łomot, Ewa Kaczorowska. Czas gry: 96 min. 4 sek. (0 pkt.)

VI miejsce

Justyna Becher, Mirosław Becher, Oskar Becher. Czas gry: 96 min. 13 sek. (0 pkt.)

VII miejsce

Krzysztof Boniewski. Czas gry: 101 min. 12 sek. (0 pkt.)

VIII miejsce