Fundacja Inicjatywa B

Mydlany Park Festiwal 3
Festiwal ulotnego piękna

Mydlany Park Festiwal 3

Fundacja Inicjatywa B dziękuje za udział w trzeciej edycji wydarzenia: Mydlany Park Festiwal, który odbył się 1 lipca w żarowskim Parku miejskim. Po raz kolejny wypełniliśmy przestrzeń dendrologicznego terenu parkowego, mnóstwem małych i wielkich baniek mydlanych. Za pomocą autorskiego, profesjonalnego sprzętu – linek, sznurków i siatek – żarowski park miejski zamienił się w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Zabawa dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, miała na celu integrację międzypokoleniową oraz promocję aktywnego wypoczynku. W ramach festiwalu uczestniczyło ok. 680 osób..

 

Trzecia edycja ulotnego piękna

Mydlany Park 3

Poza opublikowanym powyżej programem trzeciej edycji festiwalu „Mydlany Park”, organizator wydarzenia mówi o rzeczach dodatkowych: na terenie parku obecne będą: Toi Toi, punkt medyczny, stoisko sprzedażowe od Inicjatywy B (Płyn do robienia baniek, zestawy bańkarskie), wideofilmowanie z drona, wolontariusze z identyfikatorami. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt! Organizatorem wydarzenia Mydlany Park Festiwal 3 jest Fundacja Inicjatywa B. Sponsorami wydarzenia są: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów S.A., Yagi Poland Factory, Agencja Reklamowa GEOSPACE. iGEMI, Grzegorz Lewicki – Fotografia, Jacek Marczyński. Partnerami wydarzenia są: HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy, Puruno, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, RobZone, Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie. Patronat medialny: Portal Swidnica24.pl, Mojaswidnica.pl, Wiadomości Świdnickie, Doba.pl
3 edycja festiwalu
Ulotnego piękna

Wystarczy przyjść do Parku Miejskiego w Żarowie i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i rodziny. Nie wymagamy rejestracji oraz zapisów, udostępniamy profesjonalny sprzęt do robienia baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich oraz wspaniałe wspomnienia…

Rodzinny happening
16:00 - 18:00

Punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczniemy bańko-puszczanie i tuneli-robienie, za pomocą kilkudziesięciu zestawów bańkarskich, które zostaną udostępnione festiwalowoczom. Poza licznymi punktami z płynem oraz siatkami do robienia baniek, w rytm muzyki płynącej ze sceny przeprowadzimy warsztaty, pokazy oraz konkursy. Zainstalowane na scenie wytwornice wypuszczą kilkaset malutkich banieczek, które także będą tworzyć dzieci w „kąciku małych baniek”…

Piana Party
18:00 - 20:00

Po mydlanym happening przejdziemy do kolejnego punktu programu. Będzie to wprowadzona w 2017 roku: „Piana party”, podczas której nie zabraknie baniek oraz mydlanej atmosfery. Imprezę w pianie zainauguruje grupa Zumba Team Żarów, którą poprowadzi tanecznym krokiem Marzena Maziak. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i dynamiczna muzyka, te elementy stworzą świetną atmosferę i totalnie porwą nas do zabawy wśród baniek mydlanych i w pianie! Po pokazie tanecznym przyjdzie czas na music session w wykonaniu DJ-a.

Festiwal ulotnego piękna trzeci raz w Żarowie!

PROGRAM FESTIWALU MYDLANY PARK 3

Trzecia edycja festiwalu MYDLANY PARK, została podzielony na dwie, współgrające ze sobą części. Pierwsza: „Rodzinny happening”; odbędzie się w czasie 16:00-18:00. Druga część – „Piana Party”– rozpocznie się o godz. 18:00. Jeżeli chcesz komentować oraz udostępniać treści publikowane na Facebooku, kliknij w poniższy przycisk, który przeniesie Cię do wydarzenia, w którym znajdują się najnowsze informacje, ciekawostki oraz relacje! Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia:
Mydlany Happening

W całym Parku Miejskim, znajdziecie kilkadziesiąt punktów bańkarskich, przy których spotkacie Naszych wolontariuszy. Organizatorzy, całkowicie za darmo udostępnią wszystkim zainteresowanym, profesjonalne zestawy do robienia mydlanych tworów.

Konkurs fotograficzny

Festiwal ulotnego piękna, warto uwiecznić na profesjonalnych zdjęciach. Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii cyfrowej i analogowej, do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie na najlepszy zestaw zdjęć. Regulamin udostępniamy poniżej!

Kącik małych banieczek

To sektor dla najmłodszych festiwalowiczów, którym udostępnimy kolorowe obręcze, miecze oraz tradycyjne zestawy do puszczania kolorowych baniek mydlanych. Wszystkie narzędzia po zakończonym happeningu powinny wrócić do organizatora!

Wytwornice baniek

Cztery wytwornice baniek zostaną zainstalowane na rampie scenicznej, przez co kilkaset małych baniek wypełni przestrzeń Parku miejskiego. Jest to doskonała propozycja dla maluchów – najmniejszych uczestników wydarzenia, którzy chętnie łapią i gonią kolorowe banieczki.

Oprawa muzyczna

W trakcie mydlanego happening ze sceny w parku będziemy emitować przyjemne dźwięki, które wprowadzą uczestników festiwalu w ciekawy klimat… Tropical House zagra DJ Robson!

Malowanie pianą

To propozycja warsztatowa dla wszystkich, młodych artystów. Za pomocą kolorowej piany i wyobraźni uczestników, powstaną abstrakcyjne obrazy, które przedstawimy w formie plenerowej wystawy.

Fotobudka i balony

Podczas festiwalu będzie do dyspozycji Fotobudka u Kogutka i możliwość zrobienia zdjęć w rożnych przebraniach (maski, okulary, peruki itp.). Dodatkową atrakcją dla dzieci będą balony z helem!

Strefa relaksu

Pod Platanem zainstalujemy strefę relaksu, składającą się z kilkudziesięciu leżaków. W strefie relaksu będzie można odpocząć, zjeść i posłuchać muzyki płynącej ze sceny! Będziemy kontemplować efemeryczne twory mydlane.

Mydlane wyspy

Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Pod parkowym Platanem powstaną białe, wyjątkowe wyspy, w których można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców. Niezwykłą pianę stworzy Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska, za co dziękujemy.

Zumba w bańkach

Zumba Team Żarów – Pierwszy raz w bańkach! Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i dynamiczna muzyka, te elementy stworzą atmosferę świetnej imprezy i totalnie porwą nas do zabawy wśród baniek mydlanych! Spotkanie taneczne poprowadzi Marzena Maziak

Music Session

Podczas „Piana Party”, będziemy mogli relaksować się słuchając muzyki płynącej ze sceny. Część muzyczną poprowadzi zaproszony przez Fundację Inicjatywa B, DJ – RobZone (Robert Okrzesik); New Generation Future DJ & Producer, lokalny muzyk – tego raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć…

Food Trucki

Bańki, bańkami, ale trzeba zjeść… Podczas festiwalu odbędzie się mały zjazd Food Trucków, które zaserwują smakowite jedzenie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Będą to zaprzyjaźnione firmy, których ceny produktów idą w parze z jakością pysznego jedzenia! Smacznego!

Zobacz wideorelację

MEDIA O FESTIWALU MYDLANY PARK 3

Zachęcamy do zapoznania się z relacją tekstową, fotograficzną oraz filmową, która została stworzona przez Patronów medialnych, Naszych przyjaciół oraz inne osoby prywatne i instytucje, które były obecne 1 lipca w żarowskim Parku Miejskim w Żarowie…
Festiwal ulotnego piękna

Zostań wolontariuszem

Fundacja Inicjatywa B ogłasza nabór na wolontariat! Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób produkujemy płyn służący do robienia wielkich baniek mydlanych ? Wiesz ile czasu i pracy musimy poświęcić, aby stworzyć festiwal ulotnego piękna ? Zostań wolontariuszem wydarzenia: Mydlany Park Festiwal 3, w ramach którego zdobędziesz wiedzę na temat projektowania festiwalu, produkcji płynu oraz obsługi wydarzenia w dniu festiwalu (obsługa stoisk bańkarskich, prowadzenie warsztatów, działalność informacyjna, montaż i demontaż sprzętu technicznego, kontakt z gośćmi festiwalu…)., itp. Proponujemy pracę w kreatywnym zespole Inicjatywy B, stosowne referencje oraz unikalną wiedzę na temat baniek! Chcesz się zgłosić na wolontariat ? Napisz: wezmeudzial@inicjatywab.pl