Fundacja Inicjatywa B

Mydlany Park Festiwal 6
Festiwal ulotnego piękna

Mydlany Park Festiwal 6

Witamy na stronie największego na Dolnym Śląsku festiwalu baniek mydlanych, którego szósta edycja odbędzie się na terenie stadionu miejskiego w Żarowie (ul. Sportowa). Organizatorem festiwalu „Mydlany Park” jest przez Fundację Inicjatywa B.

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na festiwal „ulotnego piękna”, który odbędzie się 2 lipca 2023 roku na terenie stadionu miejskiego w Żarowie. Za pomocą linek, sznurków, siatek i wytwornic w kilka chwil przestrzeń „Mydlanego Parku” zamieni się w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem małych i dużych baniek mydlanych. Ideą festiwalu jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja aktywnego wypoczynku!

Edycja 6

Mydlany Park 6

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wydarzenie dofinansowano ze środków: Pepco-Pepcolandia, AKS Precision Ball Polska Sp. z o. o., NZSS „Solidarność” Pracowników AKS, „Pleucom” - Strefa Okazji, Electrolux Group Żarów, „Propodia” Sabina Kuzynowska, Kwiaciarnia Anny Jakubowskiej-Semik, „iGutek” – Agencja interaktywna, „Conditor” Ubezpieczenia Magdalena Tracz, M-Bautechnik Polska Sp. z o.o. sp. k. Współpraca organizacyjna: KS „Zjednoczeni Żarów”, OSP Pożarzysko, „Najlepsze Sztuki w Mieście”, Agencja Reklamowa Geospace, Spółdzielnia Socjalna „Raz, Dwa, Trzy”, Browar Łażany. Patronat medialny: Radio Sudety 24, Doba.pl, Mojaswidnica.pl oraz Świdnica24.
6 edycja
``Mydlany Park Festiwal``

Wszystkim miłośnikom mydlanej atmosfery podczas festiwalu udostępnimy autorski sprzęt do robienia małych i dużych baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż i razem przez 4 godziny będziemy cieszyć się mydlaną atmosferą.

Rodzinny happening
16:00 - 18:00

Mydlany Park Festiwal 6 rozpocznie się rodzinnym happeningiem w ramach którego przestrzeń wydarzenia wypełni się mnóstwem baniek robionych za pomocą wytwornic, sznurków oraz siatek. Dodatkowo animatorzy z Fundacji Inicjatywa B będą zamykać dzieci w bańce i prowadzić instruktaż puszczania baniek oraz przeprowadzą warsztaty tematyczne. Dla najmłodszych uczestników festiwalu (do 3 lat) w ramach: „Strefa Małych Banieczek”, przygotujemy specjalny kącik z animatorem.

Piana Party
18:00 - 20:00

Festiwalowe „Piana Party” rozpocznie się pokazem zumby wśród tysięcy baniek mydlanych, które ze sceny wyprodukują wytwornice. Po prezentacji tanecznej, OSP Pożarzysko stworzy „mydlaną wyspę” w której zanurzą się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Całość dopełni sesja muzyczna, którą poprowadzi DJ BLASQ.

Dodatkowo
16:00 - 20:00

Podczas „Festiwalu ulotnego piękna” dostępne będą: strefa relaksu składająca się z kilkudziesięciu leżaków i stolików, strefa gastronomiczna, stoiska tematyczne oraz sprzedażowe, gdzie nabędziemy płyn do robienia baniek i zestawy bańkarskie. Ponadto przestrzeń festiwalu stanie się miejscem zbiórki charytatywnej dla Julii Malik!

Festiwal ``ulotnego piękna`` w Żarowie

PROGRAM FESTIWALU MYDLANY PARK 6

Mydlany Park Festiwal 6 składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą modułów tj.: „rodzinny happening” i „piana party”, które odbędą się w godzinach: 16.00-20.00. Szczegółowy program festiwalu przedstawiamy poniżej:.
Bańko-puszczanie i tuneli-robienie

Podczas festiwalu udostępnimy kilkadziesiąt autorskich zestawów do robienia dużych baniek i ogromnych mydlanych tuneli. Za pomocą sznurków i siatek w oparciu o kilkaset litrów fundacyjnego płynu stworzymy największą na Dolnym Śląsku mydlaną atmosferę!

Wytwornice baniek

Na rampie scenicznej zainstalujemy bardzo wydajne wytwornice, które przez 4 godziny wyprodukują niezliczoną ilość małych banieczek! Wśród banieczek dzieci i ich rodzice lubią się bawić i robić niepowtarzalne zdjęcia.

Strefa Małych Banieczek

Najmłodsze dzieci czasami nie radzą sobie z kijkami, sznurkiem i miską z płynem, dlatego Fundacja Inicjatywa B zaprasza uczestników (do 3 lat) do specjalnego namiotu, w którym czekać będą zabawki emitujące bańki mydlane, małe dulcopy oraz bańki „dotykowe”. Całą strefą zaopiekują się wolontariusze!

Warsztaty malowania pianą

Co się stanie gdy połączymy płyn do robienia baniek mydlanych z kolorowymi farbkami? Wyobraźnia dzieci podpowiada, że kolorowa piana może być przydatna do stworzenia wielu abstrakcyjnych prac plastycznych, które wyeksponujemy w plenerowej galerii mydlanej sztuki.

Zamykanie dzieci w bańce

Zamykanie w bańce to kolejna propozycja dla najmłodszych uczestników festiwalu. Zabawa polega na ustawieniu się wewnątrz obręczy wypełnionej płynem, a następnie na stworzeniu mydlanego tunelu, w środku którego możesz znaleźć się i Ty!

Zumba w bańkach

Podczas festiwalu odbędzie się pokaz zumby „Najlepszych Sztuk w Mieście”, pod przewodnictwem Marzeny Maziak. Na terenie festiwalu wśród baniek mydlanych będzie można potańczyć z doświadczoną instruktorką!

Mydlana wyspa

Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Na terenie festiwalu powstanie biała, wyjątkowa wyspa, w której można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców (którzy powinni pamiętać o ciuszkach na zmianę dla swoich dzieci). Niezwykłą pianę stworzy Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska.

Strefa gastronomiczna

Poza bańkami mydlanymi, w ramach festiwalu obecna będzie strefa gastronomiczna, którą wraz z festiwalowymi leżakami zainstalujemy na terenie festiwalu. W tym obszarze będzie można zjeść, odpocząć i posłuchać muzyki płynącej ze sceny.

Mydlany Park Festiwal 6

Dołącz do grupy wolontarystycznej

Fundacji Inicjatywa B zaprasza do uczestnictwa w rodzinnych warsztatach, w ramach których stworzymy kilkadziesiąt zestawów do robienia wielkich baniek mydlanych. Powstałe na zajęciach praktycznych sznurki, zostaną wykorzystane podczas festiwalu Mydlany Park 6. Poza zestawami dedykowanymi na festiwal ``ulotnego piękna``, każdy z uczestników warsztatów stworzy własne kijki ze sznurkami i zabierze je bezpłatnie do domu. Zajęcia odbędą się 17 czerwca o godz. 11.00 w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej (ul. Armii Krajowej 22 w Żarowie – dawne EKO). Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.