Produkcja muzyki filmowej

Produkcja muzyki filmowej

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” zapraszamy na wykład specjalistyczny pt. „Produkcja muzyki filmowej”, który poprowadzi Patryk Scelina w oparciu o swoje doświadczenia związane z kompozycjami muzyki na potrzeby gier, telewizji i Netflixa.

To wykład, który ma na celu uchylenie rąbka tajemnicy jaką kryje za sobą współczesna produkcja muzyki na potrzeby mediów i filmu. W czasie prezentacji zostanie szczegółowo omówiony proces powstawania muzyki w kontekście produkcji filmowej. Uczestnicy zajęć dowiedzą się z jakich warstw składa się filmowa ścieżka dźwiękowa, zapoznają się z technikami rejestracji dźwięku np. setka, foley, synchrony, postsynchrony, sound design. Zaznajomią się z tematyką muzyki immanentnej etc.

Patryk Scelina Kompozytor i producent muzyki. Specjalizuje się w produkcji muzyki pod obraz tj.: filmów, gier, zwiastunów, reklam oraz innych projektów wymagających oprawy muzycznej. Współpracuje z globalnym wydawcą muzyki produkcyjnej, firmą  BMG, a jego muzyka wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych filmów i seriali telewizyjnych. Tworzy muzykę do gier video, współpracując głównie z deweloperami Indie. Jego ostatni soundtrack do gry „My Memory of Us” został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez graczy jak i media. Niebawem ukaże się kolejna gra z jego muzyką tj. „Scythe Digital Edition: Invaders from Afar”, produkcji The Knights of Unity. Obecnie pracuje nad muzyką do gry „Wanderlust” studia Different Tales. Obok działalności muzycznej pracował również w branży postprodukcji filmowej I od wielu lat dzieli się swoimi doświadczeniami udzielając się w edukacji. Pracuje jako wykładowca  w Centrum Badawczo-Projektowym Gier i Animacji Digital Masters, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz prowadzi zajęcia i kursy na Uniwersytecie Wrocławskim i w eduweb.pl.

Spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 12.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Niebiletowane wydarzenie filmowe realizowane jest zgodnie z obowiązującymi normami sanitarno-epidemiologicznymi.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie. Patronat medialny: Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.

Share on
Dodaj komentarz