Piotr Czerkawski w rozmowie z producentem Pawłem Kosuniem

Piotr Czerkawski w rozmowie z producentem Pawłem Kosuniem

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” zapraszamy na moderowane spotkanie pt. „Młodzi filmowcy z Dolnego Śląska – dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość”, w ramach którego Piotr Czerkawski poprowadzi rozmowę z Pawłem Kosuniem, producentem filmów tj. Wieża. Jasny dzień, Las, 4 rano, W cieniu.

Będzie to spotkanie tematyczne z zakresu twórczości młodych filmowców z Dolnego Śląska, ich dorobku filmowego oraz perspektyw na kolejne produkcje filmowe. Spotkanie obejmie zagadnienia tj. planowanie produkcji filmowej, sposoby realizacji materiałów wizualnych, autokreacja, finansowanie własnej produkcji filmowej, relacje z producentami, trudności w realizacji filmu oraz funkcjonowanie filmów na festiwalach filmowych. W ramach spotkania producent Paweł Kosuń, w rozmowie autorskiej opowie o swojej twórczości, trudnościach i sukcesach. Spotkanie będzie doskonałym przygotowaniem dla rozpoczynających przygodę z szeroko pojętym filmem osób, ale także będzie cenną informacją dla tych, którzy chcą poznać drogę filmu od preprodukcji do premiery.

Piotr Czerkawski Krytyk filmowy, laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2017 roku, dwukrotnie wyróżniony w konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego. Stale współpracujący m.in.: z „Kinem” i portalem Filmweb.pl. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Spotkanie odbędzie się 2 października o godz. 19.00 w sali na dworcu PKP w Żarowie (Żarowska Izba Historyczna). Bezpłatne wydarzenie filmowe realizowane jest zgodnie z obowiązującymi normami sanitarno-epidemiologicznymi.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa Geospace, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Patronat medialny: Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.

Share on
Dodaj komentarz