Ferie zimowe z Inicjatywą B

Ferie zimowe z Inicjatywą B

Nie ma śniegu, to bawimy się inaczej! Fundacja Inicjatywa B zaprasza na cykl popołudniowych zajęć edukacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych w Gminie Żarów. Nasza organizacja stworzyła 5 autorskich wydarzeń, które odbędą się w Mrowinach, w Imbramowicach i w Żarowie w okresie od 7 do 21 lutego 2020 roku.

Poniżej prezentujemy program ferii zimowych z Inicjatywą B:

  • Nocne animacje 4 – Maraton filmów animowanych dla dzieci – Projekcja filmów animowanych o charakterze edukacyjnym przewidziana jest dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Seans filmowy składać się będzie od kilkunastu do kilkudziesięciu polskich, krótkometrażowych filmów animowanych, które pochodzą z programu The Best of O!pla; Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. Filmy zostaną wyświetlone na dużym ekranie kinowym.
Data: 07.02.2020Miejsce: Mrowiny, świetlica wiejska przy szkoleCzas: 18:00-20:30
  • Warsztaty kuglarskie dla początkujących – Blok teoretyczno-praktyczny dla dzieci i młodzieży, w ramach którego zdradzimy tajniki sztuk kuglarskich. Zespół Fundacji Inicjatywa B poprowadzi zajęcia dla początkujących żonglerów na: flowersticku, diabolo oraz poi, które pomogą rozwijać koncentrację, podzielność uwagi, refleks i kreatywność uczestników, a to wszystko dla mieszkańców Imbramowic (i nie tylko).

Data: 10.02.2020Miejsce: Imbramowice, świetlica wiejskaCzas: 17:00-19:00
  • Żarowskie gry bez prądu 5 – Rodzinne rozgrywki w planszówki, karcianki i gry manualne, które już w postaci 5 edycji zostaną zorganizowane w Żarowie. Repertuar składający się z kilkudziesięciu gier zostanie opublikowany niebawem. Partnerem głównym niniejszego wydarzenia jest ogólnopolskie wydawnictwo gier planszowych: REBEL.pl.
Data: 13.02.2020Miejsce: Żarów, Biały lokal Jacka MarczyńskiegoCzas: 18:00-22:00

  • Robimy proste karmniki dla ptaków żarowskiego Parku miejskiego – Propozycja warsztatowa dla najmłodszych mieszkańców Gminy Żarów, którzy własnoręcznie stworzą proste karmniki dla ptaków z materiałów recyklingowych. Po stworzeniu „karmników” zapoznamy się z żyjącymi w żarowskim parku ptakami, a następnie wybierzemy się na spacer w celu instalacji stanowisk z ziarnem.
Data: 18.02.2020Miejsce: Żarów, willa IPDCzas: 14:00-16:00
  • Zajęcia z grafiki komputerowej na własnych laptopach – Warsztaty praktyczne związane z grafiką rastrową, podczas których poznamy obsługę programu, zrealizujemy kilka ćwiczeń w oparciu o dostępne narzędzia oraz stworzymy kilka autorskich prac tj. kolaże, plakaty, fotomontaże etc. Zajęcia trwające 3 godziny mają na celu pobudzenie wyobraźni młodzieży oraz pokazanie, że praca z grafiką może być ciekawa.
Data: 21.02.2020Miejsce: Żarów, willa IPDCzas: 15:00-18:00

Na zajęcia tj.: warsztaty kuglarskie dla początkujących, robimy proste karmniki dla ptaków żarowskiego Parku miejskiego oraz zajęcia z grafiki komputerowej na własnych laptopach, obowiązują zapisy.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku oraz numeru telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia terminu wydarzeń ze względu na niewystarczającą ilość zapisanych osób.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Invest-Park Development Sp. z o. o., Jacek Marczyński, Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!pla, REBEL.pl oraz Agencja Reklamowa GEOSPACE.

Share on