Zbuduj z nami Żarowski Wolontariat

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów zapraszają na spotkanie organizacyjne i szkolenie dla wolontariuszy! Organizatorzy projektu, chcąc rozwijać ideę świadomego wolontariatu w regionie Gminy Żarów, rozpoczynają rekrutację osób chętnych do współpracy przy tworzeniu poszczególnych punktów programowych…

W ramach projektu zostanie zorganizowane szkolenie wolontariuszy dębowego liścia oraz osób zaangażowanych w realizację projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów. Spotkanie składać się będzie m.in. z następujących tematów: organizacja wydarzeń kulturalnych, kwestie związane z realizacją moderowanych spotkań tematycznych, digitalizacja zbiorów i tworzenie opisów, redagowanie treści promocyjnych i prasowych, sposoby promocji projektu na terenie Gminy Żarów, ochrona i pielęgnacja żarowskich zabytków, generacja ruchu turystycznego, praca nad zdobywaniem „nowych” materiałów archiwalnych. Osoby biorące udział w szkoleniu dowiedzą się jak m.in.: planować i promować nasze wydarzenia, jak pozyskać partnerów, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami związanymi z prowadzeniem projektu.

Przyjdź na spotkanie i wesprzyj nas w działaniu dla Gminy Żarów! Szukamy wolontariuszy w wieku młodzieżowym, poszukujemy osób dorosłych i seniorów, którzy pomogą Fundacji Inicjatywa B oraz Stowarzyszeniu Labiryntarium.pl zrealizować wiele działań, które na celu mają promocję lokalnej historii i kultury.

Swoją kandydaturę (bez ograniczeń wiekowych) należy przesłać na adres: wezmeudział@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie następujących informacji: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz adres e-mail. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 781 041 989.

Spotkanie (bez ograniczeń wiekowych) odbędzie się 31.07.2019 roku o godz. 19:00 w Białym Lokalu Jacka Marczyńskiego (Żarów, ul. Dworcowa 2). Uczestnictwo w szkoleniu i spotkaniu organizacyjnym jest bezpłatne. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w programie Wspólnie dla dziedzictwa.

Share on
Dodaj komentarz