66-latek z Żarowa zniszczył „Nagą Pannę”

Renowacja żarowskiej rzeźby AKT dobiegła końca! Po 4 wizytach syn autora żarowskiej Panny; Jan Zamorski, przeprowadzał remont figury. Od usuwania porostów, czyszczenia myjką ciśnieniową, rekonstrukcji ubytków, po pokrycie rzeźby żywicą poliuretanową, montaż parasola oraz tablicy informacyjnej – tak wyglądała w skrócie praca nad przywróceniem blasku jedynego miejskiego pomnika, który jest z nami od lat 70-tych XX wieku.

Przed oficjalnym odsłonięciem wyremontowanej figury, które Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zaplanowali na początek sierpnia 2019 roku (o dokładnej dacie poinformujemy wkrótce), żarowska rzeźba „AKT” stała się obiektem wandalizmu. Wandal, czerwoną farbą olejną, domalował „paznokcie” u stóp i dłoni, pomalował usta „Panny” oraz dokleił wycięte z gazety oczy.

Sprawa w dniu 13.07.2019 r. została zgłoszona na policję i do wiadomości Urzędu Miejskiego w Żarowie. 14.07.2019 r., po złożeniu szczegółowego zawiadomienia przez prezesa Fundacji Inicjatywa B, incydentem zajął się lokalny komisariat. Sprawdzony został monitoring miejski i prywatny.

W dniu dzisiejszym znalazł się świadek zdarzenia, który wskazał podejrzanego. Po czynnościach prowadzonych przez żarowską policję, autor zniszczeń skontaktował się z Fundacją Inicjatywa B. Sprawcą okazał się 66-letni mieszkaniec Żarowa wobec którego nasza organizacja wyciągnie konsekwencje związane z usunięciem szkód.

Share on
Dodaj komentarz