PreLEKCJE o lokalnej historii

PreLEKCJE o lokalnej historii to bezpłatne spotkania historyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które odbędą się na terenach wiejskich Gminy Żarów. Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl dzięki dofinansowaniu, które przyznało Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra rozwijając projekt z zakresu edukacji historycznej: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów, zapraszają na trzy spotkania tematyczne:

Podczas każdego spotkania zostanie przeprowadzona prelekcja historyczna na jeden z trzech przedstawionych wyżej tematów, które zostaną omówione na podstawie prezentacji multimedialnej, ale także wybranych eksponatów, które codziennie można oglądać na żarowskim Regale pamięci.

Czekają nas rozmowy i wspomnienia. Jeśli posiadasz w albumach rodzinnych fotografie, które mogą być przydatne w prelekcji, zabierz je ze sobą. Na miejscu skopiujemy zdjęcia, a oryginał zwrócimy w nienaruszonym stanie. Jeśli chcesz podzielić się innymi dokumentami, również weź je na spotkanie i buduj z nami: PreLEKCJE o lokalnej historii.

PreLEKCJE o lokalnej historii odbędą się w trzech wsiach Gminy Żarów: w Krukowie, w Mrowinach oraz we Wierzbnej. Poniżej przedstawiamy pełny harmonogram wydarzenia:

02.08.2019 – 20:00
Kościoły katolickie na terenie Gminy Żarów
Kruków (Świetlica)
– Partner: Stowarzyszenie „Nasz Kruków”

04.08.2019 – 20:00
Spacerem po Żarowie w oparciu o zbiór przedwojennych kartek pocztowych
Mrowiny (Świetlica)
– Partner: Stowarzyszenie „Mrowiny na swoim”

10.08.2019 – 20:00
Historia huty idy i Marii k/ Żarowa
Wierzbna (Świetlica)
– Partner: Stowarzyszenie Wierzbna D.R

Share on
One Reply to “PreLEKCJE o lokalnej historii”
Dodaj komentarz