22. MFF Etiuda&Anima w Żarowie – Repertuar

Objazdowa Etiuda & Anima odwiedzi Żarów! W ramach lokalnego pokazu festiwalowego, zobaczymy znakomite filmy z Libanu, Meksyku oraz Wielkiej Brytanii.

Po ciągu wydarzeń związanych z edukacją filmową oraz projekcjami w plenerze, których  organizatorem jest Fundacja Inicjatywa B – pora na kolejną dawkę „innego” filmu, który mam nadzieję porwie żarowską publiczność swoją plastyką, sposobem narracji oraz przekazem – tłumaczy Tomasz Nycz, organizator projekcji.

Już 29 października w kawiarni znajdującej się na I piętrze Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, odbędzie się spotkanie filmowe 22-go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima, który po raz pierwszy odwiedzi Nasze miasto. To wspaniała okazja na poznanie wybranych laureatów niezwykle energetyzującego festiwalu kina fabularnego, dokumentalnego oraz animowanego na terenie Polski.

Wystarczy przyjść i zająć miejsce na widowni, aby doświadczyć historii bohaterów pięciu produkcji filmowych z Libanu, Meksyku oraz Wielkiej Brytanii, które zostały nagrodzone złotymi, srebrnymi, brązowymi oraz specjalnymi „dinozaurami” na scenie międzynarodowej. Przed projekcją omówimy krótko fabułę prezentowanych tytułów oraz zachęcimy do wspólnej rozmowy na temat prezentowanych materiałów – zaznacza Tomasz Nycz.

Organizatorzy zachęcają do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat bezpłatnej projekcji filmów 22MFF Etiuda & Anima, która odbędzie się o godz.: 18:00 w żarowskim GCKiS, przy ul. Piastowskiej 10A.

#Repertuar żarowskiej odsłony 22 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (Objazdowa Etiuda & Anima) zajmie Państwu 90 minut z życia i tyle samo przekaże emocji. Poniżej prezentujemy opis filmów, które zostaną wyświetlone w październikowy wieczór. Do zobaczenia!

1. 400 TOREB – reż. Fernanda Valdez, Maksyk 18′ – Grand Prix Festiwalu (Złoty Dinozaur) – Magdalena wyrusza na poszukiwanie swojego syna, który zaginął w drodze do granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Wyposażona tylko we własną wolę i wspomnienia, Magdalena wkracza na pełen przemocy i opustoszały teren, szlak migracyjny w Meksyku.

2. LUNATYK – reż. Lenz Claure, Meksyk 23′ – Specjalny Złoty Dinozaur dla najlepszej szkoły filmowej – Zerwanie przynosi Simonowi nieco ulgi. W końcu jego matka jest daleko od jego ojczyma. Simon nie chce, by znów byli razem. Jednak to jeszcze nie koniec rodzinnych komplikacji.

3. POD SUTANNAMI – reż. Michel Zarazir, Liban 19’45” – Brązowy Dinozaur – Wizyta biskupa w libańskim, żeńskim klasztorze zmienia się w prawdziwy dreszczowiec. Hierarcha i zakonnice wkraczają nagle na pole minowe. Jego ekscelencja przypadkowo wchodzi na nierozbrojoną minę. Zaczyna się odliczanie… Czy uda się zapobiec eksplozji?

4. P*DZIO – reż. Martin Bautista, Meksyk 18′ – Specjalny Złoty Dinozaur dla najlepszej szkoły filmowej – Jest to opowieść Arturo, historia o dojrzewaniu chłopca, który stara się odnaleźć
i zaakceptować swoją tożsamość płciową. Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Zacatecas w latach 90-tych i opowiada o stygmatyzacji społeczności homoseksualnej w czasie kryzysu związanego z HIV.

5. HISTORIA PRZEDMIOTU – reż. Carlota Castells Puig, Wielka Brytania 10’18” – Srebrny Dinozaur – Opowieść o subiektywizmie i introspekcji ludzi. Film ukazuje konflikt między dwoma przyjaciółmi po zaginięciu pewnego przedmiotu oraz ich wysiłki, by go odnaleźć.

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: www.inicjatywab.pl
Wstęp bezpłatny

Organizator żarowskiej projekcji: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

Share on
Dodaj komentarz