22. MFF Etiuda & Anima w Żarowie

Fundacja Teatr Bezdomny zaprasza do uczestnictwa w objazdowym 22 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

ETIUDA & ANIMA

Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 29 październik 2016
Czas: 18:00-21:00

Etiuda&Anima jest jednym z najbardziej odświeżających i energetyzujących festiwali na mapie polskiego kina. „Potrzeba dzielenia się fascynującymi odkryciami ze zmarginalizowanych obszarów kina legła przed dwiema dekadami u podstaw powstania festiwalu Etiuda&Anima. Ta bezinteresowna motywacja pozostaje aktualna” – mówi Bogusław Zmudziński, dyrektor artystyczny

#Repertuar żarowskiej odsłony 22 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (Objazdowa Etiuda & Anima) zajmie Państwu 90 minut z życia i tyle samo przekaże emocji. Poniżej prezentujemy opis filmów, które zostaną wyświetlone w październikowy wieczór. Do zobaczenia!

1. 400 TOREB – reż. Fernanda Valdez, Maksyk 18′ – Grand Prix Festiwalu (Złoty Dinozaur) – Magdalena wyrusza na poszukiwanie swojego syna, który zaginął w drodze do granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Wyposażona tylko we własną wolę i wspomnienia, Magdalena wkracza na pełen przemocy i opustoszały teren, szlak migracyjny w Meksyku.

2. LUNATYK – reż. Lenz Claure, Meksyk 23′ – Specjalny Złoty Dinozaur dla najlepszej szkoły filmowej – Zerwanie przynosi Simonowi nieco ulgi. W końcu jego matka jest daleko od jego ojczyma. Simon nie chce, by znów byli razem. Jednak to jeszcze nie koniec rodzinnych komplikacji.

3. POD SUTANNAMI – reż. Michel Zarazir, Liban 19’45” – Brązowy Dinozaur – Wizyta biskupa w libańskim, żeńskim klasztorze zmienia się w prawdziwy dreszczowiec. Hierarcha i zakonnice wkraczają nagle na pole minowe. Jego ekscelencja przypadkowo wchodzi na nierozbrojoną minę. Zaczyna się odliczanie… Czy uda się zapobiec eksplozji?

4. P*DZIO – reż. Martin Bautista, Meksyk 18′ – Specjalny Złoty Dinozaur dla najlepszej szkoły filmowej – Jest to opowieść Arturo, historia o dojrzewaniu chłopca, który stara się odnaleźć
i zaakceptować swoją tożsamość płciową. Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Zacatecas w latach 90-tych i opowiada o stygmatyzacji społeczności homoseksualnej w czasie kryzysu związanego z HIV.

5. HISTORIA PRZEDMIOTU – reż. Carlota Castells Puig, Wielka Brytania 10’18” – Srebrny Dinozaur – Opowieść o subiektywizmie i introspekcji ludzi. Film ukazuje konflikt między dwoma przyjaciółmi po zaginięciu pewnego przedmiotu oraz ich wysiłki, by go odnaleźć.

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: www.fundacjatb.pl
Wstęp bezpłatny

Organizator żarowskiej projekcji: Fundacja Teatr Bezdomny. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

Share on
One Reply to “22. MFF Etiuda & Anima w Żarowie”

Comments are closed.