Wystawa plenerowa: 75 lat żarowskiej piłki nożnej

Wystawa plenerowa: 75 lat żarowskiej piłki nożnej

Fundacja Inicjatywa B oraz KS Zjednoczeni Żarów zapraszają mieszkańców Gminy Żarów na wernisaż pt. „75 lat żarowskiej piłki nożnej„. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 czerwca o godz. 15.00, na placu k/ Nefrytu.

Wystawa składająca się z 10 plansz została opracowana na podstawie tekstów i materiałów zdjęciowych z książki „Historia żarowskiej piłki nożnej” autorstwa Piotra Araszczuka, Roberta Kaśków i Zbigniewa Malickiego, wydanej ze środków Gminy Żarów w 2006 roku. 

75 lat żarowskiej piłki nożnej, to lata sukcesów i porażek, ale przede wszystkim radości z uprawiania tego pięknego sportu przez kolejne pokolenia młodych ludzi. To także nazwiska setek piłkarzy, trenerów, działaczy, sympatyków i przyjaciół żarowskiej piłki. Wielu z nich nie ma już wśród nas. Wymieniliśmy tutaj zaledwie kilkunastu. Ale to jest wystawa o nich wszystkich.

Zbigniew Malicki

Miejsce: Plac k/ Nefrytu
Adres: ul. Armii Krajowej, 58-130 Żarów
Data: 12 czerwca2021
Czas: 15.00
Informacje: Regulamin wystawy

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz KS Zjednoczeni Żarów. Wsparcie: Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” Sp. z o o., Agencja Reklamowa Geospace, Bridgestone Żarów, Electrolux Żarów, Daicel DSSE Żarów, KKZ Meble, Jacek Marczyński oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Projekt wystawy: Zbigniew Malicki oraz Tomasz Nycz.

Share on
Dodaj komentarz