Żarów. Widoki przedwojenne – Obserwuj z bezpiecznej odległości

Żarów. Widoki przedwojenne – Obserwuj z bezpiecznej odległości

W tym trudnym czasie życie kulturalne w Żarowie zostało zredukowane do minimum, dlatego aby zapewnić Wam przyjemne wrażenia w czasie społecznego dystansu uruchamiamy kolejną wystawę plenerową, którą można obserwować z bezpiecznej odległości.

Wystawa plenerowa: Żarów. Widoki przedwojenne – Obserwuj z bezpiecznej odległości, powstała w oparciu o zbiory projektu: Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej, czyli społecznego archiwum tworzonego przez obecnych i dawnych mieszkańców naszej gminy.

Wystawa składać się będzie z ponad 40 reprodukcji pocztówek oraz fotografii, które przedstawiają różne części Żarowa. Na 10 wielkogabarytowych planszach przedstawimy miasto na litografiach, dworzec, kościół, plac wolności, park miejski, Szamotownię, osadę Ida und- Marienhütte, ul. Armii Krajowej etc. Przedwojenne widoki zostaną dopełnione przez opisy i ciekawostki na temat prezentowanych miejsc

Miejsce: Plac k/ Nefrytu
Adres: ul. Dworcowa 2, 58-130 Żarów
Otwarcie wystawy: 22 maja 2020

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku! Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Wystawę sfinansowano ze środków: Invest-Park Development Sp. z o.o. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE.

Share on
Dodaj komentarz