Kapsuła czasu ma 2 lata! Montujemy kolejne płytki pamięci

Kapsuła czasu ma 2 lata! Montujemy kolejne płytki pamięci

8 grudnia 2017 roku w ramach projektu Opowiadania o mieście, który został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz; Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Żarów zamknęli kapsułę czasu na 25 lat!

Biorąc pod uwagę trudności w pozyskiwaniu nowych materiałów historycznych już teraz zadbaliśmy częściowo o zachowanie pamięci dla przyszłych pokoleń. Stworzyliśmy kapsułę czasu z wieloma materiałami, listami oraz plikami cyfrowymi, którą mieszkańcy Żarowa otworzą dopiero w 2042 roku.

Tomasz Nycz

Po zamknięciu kapsuły czasu, okres 25-lat do otwarcia wiadomości w 2042 roku, organizatorzy wykorzystują na montaż okolicznościowych tabliczek, zawierających rocznice, jubileusze (lokalnych grup, zespołów, formacji, szkół, organizacji itp.) oraz innych ważnych wydarzeń, które miały miejsce w danym roku kalendarzowym… Pamiątkowe płytki, umieszczane są bezpośrednio na cokole kapsuły czasu…

W 2019 roku Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zainstalowali następujące tabliczki pamiątkowe zawierające istotne rocznice, które miały miejsce na terenie Gminy Żarów:

  • 20-lecie Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala
  • 5-lecie Fundacja Inicjatywa B
  • 10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • 40-lecie Koła PZW Żarów
  • 5-lecie zespołu Krukowianie
  • 10-lecie nadania imienia ks. Jana Twardowskiego Bibliotece w Żarowie
  • 10-lecie żarowskiego chóru Senyor Rici

Za rok, ponownie zamontujemy kilka płytek dla zachowania pamięci o lokalnej kulturze, sztuce i historii. Zapraszamy do odwiedzin żarowskiej kapsuły czas, o której można przeczytać na Naszych stronach internetowych!

Płytki pamięci wykonała dla nas Agencja Reklamowa Geospace

Share on
Dodaj komentarz