Kino sferyczne 360° w Żarowie

Fundacja Inicjatywa B zaprasza w ramach 10 edycji festiwalu filmowego Different Point of View na pokaz kina sferycznego:

Kino sferyczne 360° w Żarowie

Miejsce: Park Miejski w Żarowie
Adres: ul. Zamkowa
Data: 18 sierpnia 2018
Godzina: 12:00-15:30

Fundacja Inicjatywa B zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe pokazy filmów sferyczny, które będą wyświetlane w 360°. Repertuar dedykowany dla dzieci i młodzieży dostarczy wielu emocji oraz przybliży nieznany dotąd świat w specjalnej kopule, którą zainstalujemy w żarowskim Parku miejskim!

Zapraszamy do zapoznania się z godzinami projekcji filmów oraz ze szczegółowym repertuarem:
12:00-12:30 – „Kaluokahina – zaczarowana rafa” – Widzowie 3-4 lat
12:45-13:15 – „ZULA patrol” – Widzowie 4-6 lat
13:30-14:00 – „Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – Widzowie 5-8 lat
14:15-14:45 – „Druga wojna światowa” – Widzowie +11 lat
15:00-15:30 – „Narodziny życia” – Widzowie +13 lat

Foto. Michał Hajdukiewicz (ŚOKSiR)

#Repertuar: Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.

12:00-12:30 – „Kaluokahina – zaczarowana rafa” – Widzowie 3-4 lat
Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

12:45-13:15 – „ZULA patrol” – Widzowie 4-6 lat
W trakcie rutynowej wyprawy wykopaliskowej Zula patrol odnajduje dowody na to, że nikczemna Deliria Delight cofnęła się w czasie na prehistoryczne ziemie po to, aby nielegalnie wyrzucić toksyczne śmieci spółki. Zula patrol musi ją odnaleźć i powstrzymać wcześniej, niż jej działania spowodują katastrofę ekologiczną.

13:30-14:00 – „Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – Widzowie 5-8 lat
James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

14:15-14:45 – „Druga wojna światowa” – Widzowie +11 lat
Historia drugiej wojny światowej zbliża się do kopuły! Film dokumentalny o największej wojnie w historii, łączy w sobie batalistyczne sceny z informacyjnych przeglądów na polu bitwy i historyczne fakty przedstawione za pomocą zdjęć i filmów. Jest to historia ze szczególnym uwzględnieniem głównych bitew.

15:00-15:30 – „Narodziny życia” – Widzowie +13 lat
Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego. Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Naukowcy udowodnili, że wypukły obraz, podobnie jak jasne kolory, mają pozytywny wpływ na ludzki centralny układ nerwowy, a także na stan emocjonalny i fizjologiczny. Widzowie będą mogli nie tylko biernie oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń dzięki technologii MB SFERINIS KINAS.

MB SFERINIS KINAS z jego systemem projekcyjnym, umożliwia dzieciom i młodzieży przyswojenie jak największej ilości informacji. Zapewniamy, że nie jest to tylko „sucha” teoria, gdyż wiadomości są dostarczane widzom nie tylko za pomocą kolorowych efektów wizualnych, niesamowitych efektów dźwiękowych, ale także pod kątem 360°.

Zapraszamy wszystkich do świata pełnego tajemnic. Z nami odkryjecie niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesiecie się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska…

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Aby wziąć udział w pokazie filmów sferycznych, należy wysłać zgłoszenie, na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy podać: imię i nazwisko, wiek, dane kontaktowe oraz godzinę i tytuł wybranego pokazu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.

Pokazy filmów sferycznych przeznaczone są dla pięciu grup, liczących maksymalnie po 20 osób. O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wolnych miejsc, organizator przewiduje wejście osób niezapisanych wcześniej drogą e-mail, na projekcje kina sferycznego.

Wstęp na wszystkie pokazy jest biletowany. Koszt biletu za 1 osobę to 5 PLN. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Weź udział na Facebooku!
Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE

Share on