Tablica informacyjna dla Pożarzyska

Nowa tablica informacyjno-edukacyjna została zainstalowana w centralnej części Pożarzyska. Fundacja Inicjatywa B, po dwóch spotkaniach z mieszkańcami wsi, przy współpracy z Sołectwem Pożarzyska stworzyła nową tablicę, która ma witać przybyłych gości. Jednostronna tablica o wymiarach 150 cm x 100 cm, została ustawiona przy przystanku autobusowym w drewnianej oprawie.

Tablica ma pełnić funkcję informacyjną i poznawczą. Na podstawie tekstów dostarczonych przez Łukasza Brańkę, stworzyliśmy 5 rozdziałów opisujących wieś; jej początek, oblicze, trochę powojennej historii, zabytki oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Całość została zilustrowana fotografiami, które wykonali: Andrzej Maćkała oraz Marek Wąsowski.

Na załączony powyżej planie wsi (wcześniej przez Nas zdigitalizowanym), który datowany jest na 1942 rok, umieściliśmy trzy „map markery”, które informują w jakiej części wsi możemy znaleźć trzy najważniejsze zabytki Pożarzyska: Kościół katolicki, krzyż pokutny oraz studnia dworska, to bez apelacyjne wizytówki malowniczej wsi. Projekt tablicy został także wyposażony w kod, który na miejscu można „przeczytać” za pomocą smartphona i pobrać elektroniczną wersję tablicy na swój telefon.

Projekt tablicy: Fundacja Inicjatywa B. Druk oraz instalacja: Agencja Reklamowa Geospace. Materiały informacyjne: Łukasz Brańka, Fotografie: Andrzej Maćkała i Marek Wąsowski, Projekt i skład: Tomasz Nycz, Digitalizacja planu: Piotr Wardach.

Share on