8 edycja Different Point of View / Kino plenerowe w Geospace

Fundacja Teatr Bezdomny oraz Agencja Reklamowa GEOSPACE zapraszają na 8 edycję projektu artystycznego, realizowanego w postaci kina plenerowego:

DIFFERENT POINT OF VIEW
Miejsce: Agencja Reklamowa Geospace
Adres: Kalno 46A, 58-130 Żarów
Czas: 15 lipiec 2016 r. – godz. 21:15
Bilety: Wstęp bezpłatny !

Celem projektu „Different Point of View” jest propagowanie ambitnego kina dokumentalnego, fabularnego i animowanego za pomocą plenerowych seansów filmowych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, krzewienie kreatywnych postaw oraz kształtowanie świadomości artystycznej uczestników projektu dzięki wydarzeniom towarzyszącym.

#Organizator: Organizatorem projektu artystycznego: „Different Point of View”, który realizowany jest od 2012 roku jest Fundacja Teatr Bezdomny. Gospodarzem przedsięwzięcia realizowanego w postaci kina plenerowego jest Agencja Reklamowa GEOSPACE

#Repertuar 8 edycji „Different Point of View” wspierany jest przez Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA 2016 (Polska Animacja) oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wyświetlane filmy przeznaczone są dla widzów 16+

„128. Szczur” – 2013 – reżyseria: Jakub Pączek („30 Minut”) – Czarna komedia o niezajmowaniu swojego miejsca w wyścigu szczurów i o tym, że szczęśliwi bywają tylko idioci. Paweł Burak, sfrustrowany student teologii, wypowiada wojnę otaczającej go rzeczywistości.

„Naturalni” – 2014 – reżyseria: Kristoffer Rus („30 Minut”) – Monika i Piotr (lat ok. 40) to dość typowe małżeństwo, w którym namiętność i przyciąganie seksualne wygasło, ale zazdrość – nie. Aby coś z tym zrobić, udają się na terapię, jednak przez pomyłkę trafiają do psychologa ewolucyjnego. Okazuje się, że z punktu widzenia biologii ich pragnienia są jak najbardziej naturalne i uzasadnione strategiami reprodukcyjnymi wykształconymi w toku milionów lat ewolucji. Monika i Piotr – po to, by ratować swój związek – postanawiają żyć zgodnie z psychologią ewolucyjną, czyli w sposób, w jaki ukształtowała ich natura.

„Przyjęcie” – 2011 – reżyseria: Maciej Bochniak („Pierwszy dokument”) – Jedno wnętrze, wielu młodych, „niezwyczajnych” ludzi. Odprawiając dziwne rytuały na długich i mrocznych korytarzach pewnej poważnej instytucji czekają na swoje pięć minut, które może odmienić ich życie. Kim są i po co tu przyszli?

„Druciane Oprawki” – 2014 –reżyseria: Bartosz Kędzierski – Para staruszków Aniela i Konstanty wiodą spokojne życie we dwoje. Ona oddaje się robótkom ręcznym – on z wielkim zapałem pracuje nad pewnym wynalazkiem. Choć ich codzienność wydaje się nadzwyczaj uporządkowana w ich życiu wyraźnie czegoś brakuje. Zmiana, którą przyniesie niecodzienny wynalazek pozwoli im na odkrycie zupełnie nowej perspektywy. Lalkowa animacja Bartosza Kędzierskiego to wzruszająca historia o samotności, tęsknocie i ludzkim przywiązaniu.

„Czarna Wołga” – 2015 – reżyseria: Marta Wiktorowicz – Czarna wołga sieje postrach i spustoszenie w pewnym miasteczku…

#Wsparcie programowe oraz patronat: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Burmistrz Miasta i Gminy Żarów, Agencja Reklamowa GEOSPACE, Młyn Siedlimowice, Muzeum Kolejnictwa, Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA 2016 – Polska Animacja, Stowarzyszenie Labiryntarium, Panorama Świdnicka, Patryk Scelina, Region Fakty, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Sklep Animatora PL, Howling Wolf Dariusz Mizerski, kulturaonline.pl, Swidnica24.pl, Soul Seed Media, WS-24.pl, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi stronami: www.fundacjatb.pl oraz www.dpov.fundacjatb.pl

Share on