Podróż w czasie w villi Treutler

Podróż w czasie w villi Treutler

Zapraszamy na dni otwarte w zabytkowym budynku (dawna Villa Treutler-Schlösser), który znajduje się przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie. Fundacja Inicjatywa B otrzymała zgodę na organizację wydarzenia artystyczno-historycznego w przestrzeniach budynku Invest-Park Development Sp. z o.o., przed jego sprzedażą.

W związku z powyższym przygotowaliśmy wspólnie z Invest-Park Development Sp. z o.o. dla mieszkańców Miasta i Gminy Żarów wydarzenie związane z historią naszego miasta, które składać się będzie z kilku elementów:

Żarów. Widoki przedwojenne – Wernisaż 10 plansz, które przybliżą nam Żarów uwieczniony na starych, unikatowych pocztówkach. Wystawa zostanie zainstalowana w jednym z pomieszczeń budynku i składać się będzie z reprodukcji kart pocztowych znajdujących się na żarowskim Regale pamięci oraz krótkich opisów i ciekawostek.

Ponadto do dyspozycji gości będzie tymczasowa wystawa kilkudziesięciu oryginalnych, często ponad 100-letnich pocztówek z Gminy Żarów, które zbierane są w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów.

O tym budynku wiem/pamiętam, że… – To instalacja, która będzie budowana przez osoby biorące udział w wydarzeniu. Uczestnicy eventu będą mogli współtworzyć instalację „społeczną” za pomocą własnych wspomnień i refleksji na temat budynku! Odręcznie zapisane wspomnienia na przedwojennym widoku Villi Schlösser, przypniemy do specjalnie przygotowanej na tą okazję ramy ekspozycyjnej.

Przed wizytą na wydarzeniu: Podróż w czasie w villi Treutler, zastanów się czy pamiętasz lub wiesz coś na temat jednego z najpiękniejszych budynków w Żarowie…

Organizatorzy

Osada przemysłowa: Ida und Marienhűtte – Prelekcja tematyczna, którą poprowadzi Zbigniew Malicki. Będzie to szansa na zapoznanie się z historią „pierwszej w Żarowie strefy przemysłowej”.

Działania promocyjne budynku – Oprowadzanie po wnętrzach budynku oraz wystąpienia okolicznościowe, których celem jet przybliżenie specyfiki budynku i jego potencjału. Punkt programu realizowany przez Invest-Park Development Sp. z o.o.

Ponadto w ramach wydarzenia: Podróż w czasie w villi Treutler na przybyłych gości czekać będą okolicznościowe niespodzianki. Przyjść naprawdę warto!

Ramowy plan wydarzenia:

  • 17.00-17:10 – Inauguracja wydarzenia. Powitanie gości przez Zarząd Invest-Park Development Sp. z o. o.
  • 17:10-17:15 – Informacje programowe. Fundacja Inicjatywa B
  • 17:15-18:15 – Prelekcja: „Osada przemysłowa: Ida und Marienhűtte”. Zbigniew Malicki
  • 18:15-18:25 – Przerwa kawowa
  • 18:30:19:00 – Otwarcie wystawy: „Żarów. Widoki przedwojenne”
  • 19:00-20:00 – Instalacja społeczna: „o tym budynku wiem/pamiętam, że…”. Pisanie wspomnień mieszkańców Żarowa i budowa instalacji społecznej
  • 19:00-20:00 – Działania promocyjne budynku. Oprowadzanie po obiekcie przez Zarząd Invest-Park Development Sp. z o. o.

Miejsce: Dawna Villa Treutler
Adres: ul. Zamkowa 1, 58-130 Żarów
Data: 14-15 grudnia 2019
Godz.: 17:00

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz Invest-Park Development
Sp. z o.o. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Szczegółowe informacje można znaleźć także na Facebooku!

Share on
Dodaj komentarz