Budka nietelefoniczna – Szkolne korytarze

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do uczestnictwa w II edycji Budki nietelefonicznej, która odbędzie się w formie 3 spotkań artystyczno-literackich:

BUDKA NIETELEFONICZNA – SZKOLNE KORYTARZE

Miejsce: Zespół Szkół Budowlano–Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy
Data: 28 listopad 2016, godz.: 13:30
Wernisaż + Spotkanie autorskie z Pawłem Buczmą
Czas trwania wernisażu: 28.11-05.12.2016

Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
Data: 05 grudzień 2016, godz.: 13:30
Wernisaż + Spotkanie autorskie z Pawłem Buczmą
Czas trwania wernisażu: 05.12-12.12.2016

Miejsce: III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
Data: 12 grudzień 2016, godz.: 13:30
Wernisaż + Spotkanie autorskie z Pawłem Buczmą
Czas trwania wernisażu: 12.12-16.12.2016

Budka nietelefoniczna to czasowa instalacja dźwiękowa w przestrzeni publicznej Świdnicy. Tytułowa „Budka nietelefoniczna” to odświeżona i zaaranżowana budka, w której aparat telefoniczny nie służy do dzwonienia. Można się natomiast oddać poezji płynącej ze słuchawki , czytanej przez lektora. Są to utwory rodzimych twórców ze Świdnicy i Dolnego Śląska. Budka jest instalacją mobilną, pojawia się czasowo w różnych punktach miasta.

W drugiej edycji projektu budka ruszy w trasę po świdnickich liceach ogólnokształcących, wciągając uczniów w żywą interakcję z utworami poetyckimi. Budka będzie przewożona kolejno do trzech świdnickich szkołach średnich.

Każdorazowo podczas wernisażu budki na korytarzach szkół średnich, odbędzie się spotkanie autorskie, którego bohaterem będzie jeden z autorów wierszy wykorzystanych w naszej instalacji – Paweł Buczma. Podczas spotkania, trwającego 45 min. odbędzie się krótki wykład na temat możliwości prezentacji własnych utworów poetyckich (nie tylko w formie druku, sztuk wideo, ale także w przestrzeni miejskiej; w postaci poezji na chodniku, murali, happeningów, performanców, instalacji artystycznych). Kolejnym punktem programu będzie czytanie performatywne utworów literackich, które zostały opublikowane w Budce nietelefonicznej.

Projekt 2 edycja „Budka nietelefoniczna” jest współfinansowany ze środków Literackiego budżetu obywatelskiego. Dolnego Śląska. Realizatorem projektu jest Fundacja Inicjatywa B.

Share on
2 Replies to “Budka nietelefoniczna – Szkolne korytarze”

Comments are closed.