Fundacja Inicjatywa B

Kino sferyczne 360° w Żarowie. Fotorelacja

Kino sferyczne 360° w Żarowie. Fotorelacja

Fundacja Inicjatywa B w ramach 11. edycji żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View, zaprosiła dzieci i młodzież na wyjątkowe pokazy filmów sferyczny, które wyświetlone zostały w 360°. Repertuar dedykowany dla dzieci i młodzieży dostarczył wielu emocji oraz przybliżył nieznany dotąd świat w specjalnej kopule, którą wspólnie z Kino sferyczne zainstalowaliśmy w żarowskim Parku miejskim!

Repertuar filmowy przeznaczony był dla 4 grup zorganizowanych (w wydarzeniu wzięło udział 78 osób) składał się z 4 krótkometrażowych produkcji sferycznych: „Kosmiczna przygoda Cocomong’a”, „Przyjaciele w organizmie człowieka”, „Tajemnice drzew” oraz  „Powrót na księżyc”

Dlaczego wybraliśmy kino sferyczne na punkt programu DPoV?

Chcemy aż najmłodsi mieszkańcy Gminy Żarów korzystali z oferty filmowej, w formie festiwalowej. W ramach 11. DPoV, Fundacja Inicjatywa B wyświetliła filmy edukacyjne, niedostępne w internecie ani w kinach komercyjnych. Naukowcy udowodnili, że wypukły obraz, podobnie jak jasne kolory, mają pozytywny wpływ na ludzki centralny układ nerwowy, a także na stan emocjonalny i fizjologiczny. MB SFERINIS KINAS z jego systemem projekcyjnym, umożliwia dzieciom i młodzieży przyswojenie jak największej ilości informacji.