Fundacja Inicjatywa B

Zapraszamy do zabawy

Stary Żarów. Rowerowa
Gra Miejska Edycja 4

4. EDYCJA ROWEROWEJ ROZGRYWKI

31/08/2019 – 16:00
PLAC K/ NEFRYTU

Stary Żarów

Czwarty żaroweski alley cat

Rowerzysto czas na czwarte starcie rowerowe!

Tego jeszcze nie było! Wychodzimy poza granice administracyjne Żarowa i angażujemy w projekt wioski naszej gminy. Organizując rowerową grę miejską, chcemy przybliżyć wybrane obiekty naszego regionu, które pod wpływem czasu, zmieniły swój wygląd lub całkowicie zostały usunięte nie tylko z przestrzeni miejskiej, ale może z waszej pamięci? Celem czwartej, rowerowej gry miejskiej, jest zapoznanie uczestników wydarzenia z lokalną historią Miasta i Gminy Żarów oraz aktywizacja istniejących grup rowerowych, lokalnych organizacji pozarządowych oraz sołectw wiejskich, za pomocą dynamicznej gry zespołowej, która zapewni dobrą zabawę, przyjazną rywalizację oraz integrację pasjonatów dwóch kółek...
Gdzie odbędzie się gra?

4. Rowerowa gra miejska pierwszy raz „wychodzi” poza granice administracyjne Żarowa i odbędzie się także na terenie Mrowin i Kalna. Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Stowarzyszenie Rowerowy Żarów  przygotowali dla fanów dwóch kółek oraz lokalnej historii 15 zadań. A to wszystko na rowerze! Projekt dofinansowano przez: Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie Wspólnie dla dziedzictwa.

Charakter gry

Uczestnicy wydarzenia: Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska, muszą zdać kartę zadaniową organizatorowi na mecie w ciągu 180 minut od rozpoczęcia gry. Karta zadaniowa musi zawierać potwierdzenia z odwiedzonych baz, zdobyte punkty, oraz inne „załączniki” zdobyte w ciągu rywalizacji. Ogłoszenie wyników nastąpi niedługo po dotarciu na metę (meta znajduje się na placu k/ boiska w Kalnie) ostatniego gracza-ostatnich rowerzystów! Szczegółowe wytyczne rozgrywki, można znaleźć w regulaminie!

Uczestnicy gry

W grze może wziąć udział maksymalnie 60 rowerzystów. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysyłać na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości proszę podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz nazwę grupy. Po wysłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów np. rozmiaru kamizelek. W przypadku graczy niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych. Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych oraz od grup zorganizowanych, których skład nie przekracza 5 osób.

na rowerze

Rodzinna gra terenowa

STARY ŻARÓW, CZYLI 4. ALLEYCAT...

Każdy grupa-uczestnik indywidualny Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska, otrzyma unikatowy pakiet startowy oraz manifest gry – scenariusz rozgrywki. Dla każdego uczestnika przewidujemy nagrody niespodzianki. Dla pierwszych trzech laureatów-grup przewidziane są nagrody główne: bony do sklepów rowerowych oraz ponad 100-letnia pocztówka z Gminy Żarów, a to wszystko o wartości ponad 1500,00 zł! Nagrody zostały ufundowane przez: Fundacja Inicjatywa B, Rowerowy Żarów. oraz Urząd Miejski w Żarowie. Szczegóły będą publikowane w tym wydarzeniu!

Zasady gry są bardzo jasne. Uczestnicy wydarzenia poruszają się wyłącznie na własnych rowerach lub pieszo zgodnie z zasadami ruchu drogowego oraz wskazówkami przekazanymi przez organizatora. Mapa (przestrzeń, pole gry) oraz karta zadań, będą rozdane rowerzystom przed rozpoczęciem gry w miejscu organizacyjnym (na placu k/ Nefrytu). Niniejsze zagadki historyczne, wykonywane będą indywidualnie lub zbiorowo przez uczestników, ale o tym więcej mówi regulamin gry.

Rozstrzygnięcie gry: uczestnicy alleycata: Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska, muszą zdać kartę zadaniową organizatorowi na mecie w ciągu 180 minut od rozpoczęcia gry. Karta zadaniowa musi zawierać potwierdzenia z odwiedzonych baz, zdobyte punkty, oraz inne „załączniki” zdobyte w ciągu rywalizacji. Ogłoszenie wyników nastąpi niedługo po dotarciu na metę (meta znajduje się na placu k/ boiska w Kalnie) ostatniego gracza-ostatnich rowerzystów!

Po rozgrywce opublikujemy...

Trudność trasy

Po 4 edycji ``Starego Żarowa`` postaramy się podsumować wszystkie aspekty rozgrywki rowerowej. Poniżej zaprezentujemy w oparciu o doświadczenia graczy-rowerzystów poziom trudności zadań, trasy. Powiemy także ile osób procentowo dotarło na metę w czasie regulaminowym.

Trudność zadań
Trudność trasy
Osoby na mecie

Rowerzysto
Gotowy na wyzwanie?

W ramach gry rowerowej przejedziesz kilkanaście kilometrów, a na swojej drodze spotkasz wiele zadań związanych z lokalną historią Miasta i Gminy Żarów. Będą to ciekawostki, fakty znane oraz szczegółowe zagadnienia, które mogą sprawić ci trudność!

Weź udział w konkursie

Przebierz się za rowerzystę z lat 30/40-tych XX wieku

Podczas wydarzenia, na mecie wydarzenia: Stary Żarów 4 - Rowerowa gra miejska, zostanie przeprowadzony konkurs na najbardziej widowiskowy strój rowerzysty z lat 30-40-tych XX wieku. Drogi graczu Starego Żarowa, przebierz się na potrzebę wydarzenia; załóż kaszkiet, kapelusz, przywdziej kamizelkę po dziadku, wyczyść lakierki - wsiądź na swoją ``kozę`` i zjaw się na STARCIE gry rowerowej! Najfajniejsze stroje nagrodzimy po zakończeniu gry rowerowej w Kalnie!
Zgłoś swoje uczestnictwo
ZAPISZ SIĘ
Nie czekaj, już dziś zgłoś swoje uczestnictwo w wyjątkowym wydarzeniu rowerowym w Żarowie, za pomocą formularza kontaktowego lub wyślij wiadomość na: wezmeudzial@inicjatywab.pl
4. Stary Żarów

Informacje dodatkowe

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Rowerowy Żarów. Wsparcie programowe: Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego ``Kalinów`` w Kalnie oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Projekt dofinansowano przez: Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie Wspólnie dla dziedzictwa.