Fundacja Inicjatywa B

„Wiosna na skwerze C. Kulmiza”

„Wiosna na skwerze C. Kulmiza”

Fundacja Inicjatywa B w pierwszy dzień wiosny zorganizowała spotkanie wolontarystyczne pn. „Wiosna na Skwerze C. Kulmiza”, które odbyło się przy ul. Krasińskiego w Żarowie.

W ramach Żarowskiego Wolontariatu grupa kilkunastu wolontariuszek i wolontariuszy przeprowadziła prace porządkowe oraz pielęgnacyjne w strefach rabat z roślinami. Podczas spotkania w oparciu o przygotowany przez Monikę Bogusz (współautorkę projektu rewitalizacji skweru) plan działania; skoszono trawnik, wyplewiono chwasty oraz przycięto krzewy.

Niestety nie udało się zrobić wszystkiego co zaplanowaliśmy, ponieważ skwer na jesień nie był porządkowany – stąd też uwagę skupiliśmy na generalnych porządkach – a było tego trochę. Kilkanaście worków z odpadami bio czekają na wywózkę, którą zadeklarował UM w Żarowie. Już niebawem poinformujemy Was o kolejnej akcji wolontarystycznej. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Druk materiałów promocyjnych: Agencja Reklamowa Geospace. Wsparcie: UM w Żarowie (zakup worków na śmieci, wywóz odpadów).