Fundacja Inicjatywa B

Żarowska Strefa NGO
Przestrzeń informacyjna dla organizacji pozarządowych

Żarowska Strefa NGO

Żarowska Strefa NGO – to miejsce stworzone z myślą o wsparciu lokalnych organizacji pozarządowych oraz inicjatyw społecznych działających w sektorze szeroko pojętej kultury na terenie Gminy Żarów. Fundacja Inicjatywa B wychodząc naprzeciw potrzebom 3 sektora, zamierza pracować na rzecz rozwoju aktywności obywatelskich

Powstaną tablice informacyjne

W gablotach pojawiać się będą informacje (plakaty, afisze) informujące o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych, artystycznych, historycznych i edukacyjnych, które organizowane są przez lokalnych animatorów (przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji). To tu, w centrum miasta znajdą się także fotorelacje z różnych projektów, festiwali i wystaw...

Szklane gabloty wraz z literami przestrzennymi zostaną zamontowane we wnękach okiennych, znajdujących się na ścianie budynku przy ul. Armii Krajowej 40. Gabloty prezentować będą treści apolityczne, areligijne i kreowane tylko i wyłącznie przez organizacje pozarządowe z terenu 58-130. Opiekunami tablic zewnętrznych są: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl

+ Twój hashtag ?

Taguj wydarzenia razem z nami

#żarowskie #organizacje #pozarządowe #strefa #ngo #gminażarów #miejsceinformacji #działanialokalne #żarowskiproduktlokalny #inicjatywab #labiryntarium.pl

Żarowska Strefa NGO

Zwana także Strefą Inicjatyw Społecznych-Obywatelskich, przybierze formę zewnętrznych gablot ekspozycyjnych oraz strony internetowej skupiającej szersze, dodatkowe informacje na temat NGO z Gminy Żarów...
Dołącz do strefy NGO

Prowadzisz NGO na terenie Gminy Żarów i chcesz dołączyć do Strefy NGO? Skontaktuj się z Nami! Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na tej stronie!

Lokalne NGO współpracują ze sobą!

Istnieje wiele tematów, które mogą inspirować wszystkie NGO z Gminy Żarów. Może zrobimy coś wspólnie?

Lista NGO z Żarowa...

Poniżej przedstawiamy listę organizacji pozarządowych z Gminy Żarów oraz innych inicjatyw obywatelskich, które tworzą lokalną strefę NGO, współpracując tym samym przy różnych projektach oraz wydarzeniach:
 1. Fundacja Inicjatywa B – Kontakt: Tomasz Nycz – 781 041 989
 2. Stowarzyszenie Labiryntarium.pl – Kontakt: Maciej Wabik – 607 071 955
 3. Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Kalinów w Kalnie – Kontakt:  Ewa Wołek – 697 705 236
 4. Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala – Kontakt: Ryszard Dykcik – 74 8589 656
 5. Stowarzyszenie Nasz Kruków – Kontakt: Arkadiusz Wądrzyk601 768 402
 6. Stowarzyszenie Rowerowy Żarów – Kontakt: Michał Sobczyński – 531 638 016
 7. Stowarzyszenie Zielony Żarów – Kontakt: Michał Sobczyński – 531 638 016
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Młyna Siedlimowice – Kontakt: Witold Markiewicz – 74 850 48 12

Poznaj żarowski produkt lokalny...

Budujemy bazę tzw. Produktu lokalnego, który wytwarzany jest na terenie Żarowa i okolic. Chcemy promować produkty spożywcze i rękodzielnicze, powstające na terenie naszej gminy poprzez tworzenie stoisk gastronomicznych, degustacyjnych oraz okazjonalnych. Pragniemy angażować twórców tychże produktów w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Mieszkańcu Gminy Żarów! Tworzysz wyroby rękodzielnicze, tkasz, zajmujesz się ceramiką, malujesz obrazy, a może „produkujesz” ozdoby świąteczne i okazjonalne? Zgłoś się do bazy produktu lokalnego! Zajmujesz się wyrobem serów, warzysz piwo, robisz wina czy jednak pieczesz swojski chleb i masz przydomową pasiekę? Zgłoś się do bazy produktu lokalnego, która powstaje przy żarowskiej strefie NGO!

Poniżej przedstawiamy listę produktów lokalnych z Gminy Żarów, które tworzą lokalną strefę organizacji pozarządowych. Zachęcamy do zakupów oraz do skorzystania z poniższych usług:
 1. Hoppy Lab Browar Rzemieślniczy – Kontakt: Kuba Bielecki – 602 181 959
 2. Pracownia stylu – Kontakt: Zuzanna Urbanik – 793 660 288
 3. iGEMI – Stworzone z miłości do natury – Kontakt: Grzegorz Lewicki – 782 686 631
 4. Młyn Siedlimowice – Kontakt:  Witold Markiewicz – 74 850 48 12
 5. Jagodowe pole – Kontakt: Małgorzata Mierlak – 607 628 093

Dołącz do grupy na Facebooku

Robisz kulturę? Dołącz do facebookowej grupy, gdzie możesz podzielić się swoimi pomysłami, ale także przedsięwzięciami, które realizujesz na terenie Gminy Żarów oraz w najbliższej okolicy. Rób kulturę razem z nami!

Informacje o działaniach lokalnych NGO będzie można znaleźć w:

Zewnętrznych gablotach informacyjnych
ul. Armii Krajowej 40
58-130 Żarów

PRZESTRZEŃ INFORMACYJNA
Żarowskich organizacji pozarządowych:

Prowadzisz NGO na terenie Gminy Żarów i chcesz dołączyć do Strefy NGO? Skontaktuj się z Nami! Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie: http://inicjatywab.pl/strefango. Zastanawiasz się w jaki sposób będziecie mogli korzystać z gablot informacyjnych? Pobierz regulamin i skontaktuj się z Nami!

*Regulamin dostępny już wkrótce

Materiały promocyjne Gminy Żarów

Podejmując działania związane z promocją Gminy Żarów, Fundacja Inicjatywa B przy współpracy z Agencją Reglamową Geospace oraz Peszkowski Design Graphic, stworzyła pierwsze gadżety reklamowe, które każdy może zakupić we własnym zakresie. Poniżej przedstawiamy listę produktów:
 1. Koszulka 58-130 – Kontakt: Agencja Reklamowa GeospaceZOBACZ KOSZULKĘ
 2. Grafika – Plan miasta Żarów – Kontakt: Pakamera.plZOBACZ GRAFIKĘ
 3. Grafika – Plan wsi Wierzbna – Kontakt: Pakamera.plZOBACZ GRAFIKĘ