9 edycja festiwalu Different Point of View

9 edycja festiwalu filmowego „Different Point of View” składać się będzie z 4 plenerowych pokazów filmowych (w Kalnie, Sokołowsku, Żarowie i Sobótce), w ramach których wyświetlimy ok 20 materiałów wizualnych, 3 spotkań warsztatowych (w Świdnicy i Żarowie) oraz 3 wykładów multimedialnych realizowanych pod hasłem „Kinowe Spotkania Młodych”. Tegoroczna odsłona współfinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

9 edycja festiwalu Different Point of View

W roku 2017, festiwal „Different Point of View” zagości w kilku miejscowościach województwa dolnośląskiego. Kalno, Sokołowsko, Żarów, Świdnica oraz Sobótka; te miejscowości wezmą udział w wydarzeniach artystycznych. W ramach festiwalu wyświetlimy 28 znakomitych filmów, przeprowadzimy serię wykładów multimedialnych, zorganizujemy 3 praktyczne i unikatowe bloki warsztatowe. Poza programem podstawowym spodziewamy się zaangażowania ze strony Naszych partnerów, którzy zadeklarowali stworzenie wydarzeń towarzyszących w Sobótce oraz Sokołowsku!

9 spotkanie z DIFFERENT POINT OF VIEW

Zapowiedź wizualna promująca 9 edycję festiwalu: „Different Point of View”, który w 2017 roku odbędzie się w 4 niezwykłych miejscach… Autor zdjęć i postprodukcji: Przemysław Matejko, Ścieżka dźwiękowa: Łukasz Palkiewicz (Szatt), Plany zdjęciowe: Agencja Reklamowa Geospace, Park Górka, Miasto Sobótka, Park Miejski w Żarowie, Miasto Żarów, Przestrzeń Stowarzyszenia Filtrator w Sokołowsku.

Wydarzenia towarzyszące w ramach 9 edycji DPoV

W ramach 9 odsłony festiwalu filmowego „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B zaprasza do uczestnictwa w kilku wydarzeniach towarzyszących. Poza kinem plenerowym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w „Kinowych Spotkaniach Młodych”, które zostaną zrealizowane w formie wykładów multimedialnych, trzech blokach warsztatowych oraz projektach zainicjowanych przez gospodarzy festiwalu w Sobótce oraz Sokołowsku!

nr1
KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH
Data: 19-21.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30
Wstęp bezpłatny
DRUGA MŁODOŚĆ TRADYCYJNYCH TECHNIK ANIMACYJNYCH
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 19.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30
ANIMACJA 3D - ŚWIAT PRZEDSTAWIONY WE WSPÓŁCZESNYM FILMIE
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 20.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30
FILM DOKUMENTALNY - KOMENTARZ RZECZYWISTOŚCI
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 20.06.2017 r.
Czas: 10:00-12:30

Poprzez realizację projektu, młodzież szkolna będzie mogła poznać sztukę kinową, dzięki dynamicznym wykładom multimedialnym. Najważniejsze zagadnienia, omówimy za pomocą najnowszych, bardzo atrakcyjnych materiałów wizualny i muzycznych udostępnionych przez wielkie wytwórnie i znanych producentów. Uczestnicy przedsięwzięcia dotkną nie tylko najnowszych trendów filmowych, ale także nauczą się je nazywać i interpretować, a wszystko to wpłynie na świadomy odbiór materiałów filmowych… Odbiorcami projektu: „Kinowe Spotkania Młodych” są zorganizowane grupy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu możliwe jest po wcześniejszym kontakcie z organizatorem: Fundacją Inicjatywa B. Każdorazowo po spotkaniu multimedialnym, opiekun-wychowawca grupy zorganizowanej, otrzymuje kompleksowy materiał dydaktyczny, który zawiera omówienie tematu, analizę problemów, bibliografię oraz testy do wykorzystania w późniejszej edukacji filmowej. Tematami spotkania są: „Druga młodość tradycyjnych technik animacyjnych”, „Animacja 3D – Świat przedstawiony we współczesnym filmie” oraz „Film dokumentalny – Komentarz rzeczywistości”. Szczegółowe informacje dot. programu można znaleźć na stronie „Kinowych Spotkań Młodych”. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kinowych Spotkań Młodych.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Sprawdzaj aktualne informacje, komentuj, poznawaj ludzi i dziel się własnym doświadczeniem w ramach wykładów multimedialnych: „Kinowe Spotkania Młodych”.

Spotkanie poprowadzi: TOMASZ NYCZ

Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej: licencjat z antropologii kultury, spec. realizacja filmu dokumentalnego, magisterium: animacja 3D i efekty specjalne w mediach. Aktor teatralny oraz autor ogólnopolskich programów scenicznych. Wieloletni animator działań artystycznych, kulturalnych, edukacyjnych oraz historycznych. Autor projektów multidyscyplinarnych związanych z grafiką i animacją 3D, realizacją filmu dokumentalnego i form animowanych. Aktywista oraz prezes Fundacji Inicjatywa B…

nr 2
FILMOWA POSTPRODUKCJA - STANDARDY BRANŻOWE
Data: 29.06.2017 r.
Czas: 16:00-19:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Adres: ul. Długa 33, 58-100 Świdnica
Obowiązują zapisy: wezmeudzial@inicjatywab.pl

W ramach spotkania zostaną poruszone zagadnienia związane z istotą funkcjonowania rynku postprodukcji filmowej i telewizyjnej w Polsce. W czasie prezentacji (wykładu) będą omawiane takie tematy jak: planowanie postprodukcji, praca na planie, realizacja nagrań na potrzeby efektów specjalnych, cyfrowe efekty specjalne, grafika i animacja 3D. Omawiane tematy zostaną poparte przykładami ujęć z projektów reklamowych i filmowych. Prezentacja ma przede wszystkim zachęcić początkujących pasjonatów grafiki 3D, animacji czy kina; do spróbowania własnych sił w tej dziedzinie.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Sprawdzaj aktualne informacje, komentuj, poznawaj ludzi i dziel się własnym doświadczeniem w ramach warsztatów praktycznych: „Filmowe postprodukcja – Standardy branżowe”.

Spotkanie poprowadzi: PATRYK SCELINA

grafik, producent muzyczny i specjalista postprodukcji filmowej. Posiada doświadczenie w produkcji filmów animowanych w zakresie animacji i cyfrowej kompozycji obrazu. W zakresie produkcji i postprodukcji brał udział w realizacji seriali animowanych tj. „Włatcy móch”, „1000 złych uczynków” oraz pełnometrażowych filmów animowanych tj. „Włatcy móch” i „Złote krople”. Brał również udział w procesie postprodukcji wielu reklam telewizyjnych, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. W ramach działalności muzycznej zajmuje się produkcją muzyki na potrzeby zwiastunów filmowych, gier, filmów krótkometrażowych i reklam. Współpracuje z cenionymi w branży zwiastunów filmowych firmami tj. SubPub Music, Selectracks, Sonic Librarian, a jego muzyka wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych filmów i seriali telewizyjnych m.in. „Marvel’s Agents of S.H.I.EL.D”.

nr 3
RUCH KAMERY - TRADYCYJNA TECHNOLOGIA VS NOWINKI TECHNICZNE
Data: 4-5.07.2017 r.
Czas: 09:00-16:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Adres: ul. Długa 33, 58-100 Świdnica
Obowiązują zapisy: wezmeudzial@inicjatywab.pl

Omówienie oraz unaocznienie tradycyjnych technologii związanych z ruchem kamery. Po zapoznaniu się uczestników z konkretnymi ruchami sprzętu filmowego, przyjdzie pora na nowinki techniczne serwowane przez setki producentów, które wykorzystywane są w zależności od sytuacji, terenu, sceny, miejsca. Warsztatowicze nauczą się planowania zdjęć na wiele kamer w jak najbardziej efektywny sposób, z wykorzystaniem m.in.: stabilizatorów trójosiowych, gimbali w reportażu oraz zdjęciach sportowych. Cały blok potrwa dwa dni i będzie skupiał się na dostarczeniu wiedzy teoretycznej (prezentacja konkretnych zabiegów) oraz praktycznej (praca na sprzęcie filmowym) uczestnikom warsztatów, którzy będą pracować w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy – salę zamienimy w studio filmowe. Skutkiem, czy też efektem warsztatów będzie krótka etiuda stworzona wg autorskiego scenariusza.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Sprawdzaj aktualne informacje, komentuj, poznawaj ludzi i dziel się własnym doświadczeniem w ramach warsztatów praktycznych: „Ruch kamery – tradycyjna technologia kontra nowinki techniczne”.

Spotkanie poprowadzi: PRZEMYSŁAW MATEJKO

Operator kamery od 10 lat w branży współpracuje z TVP, zaliczył dwa plany filmowe przy logistyce „Sala samobójców” i „80 milionów”, przez wiele lat niezależny twórca współpracujący z wieloma firmami. Specjalizuje się w ujęciach sportowych obecnie rozwija firmę video, współtwórca programów tworzonych dla do TVP 3 Wrocław. Specjalizuje się w ujęciach robionych gimbalem.

nr 4
WIDEODZIENNIKARZ
Data: 10.07.2017 r.
Czas: 15:00-18:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Adres: ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów
Obowiązują zapisy: wezmeudzial@inicjatywab.pl

Podczas warsztatu uczestnicy poznają pracę dziennikarza wideo. Zobaczą przykłady najlepszych realizacji reportaży i wywiadów, przeanalizują materiały wideo pod kątem technicznym i merytorycznym. Nauczą się prostej realizacji wideo wywiadu przy pomocy aparatu, kamery i telefonu, podstaw oświetlenia. Zapoznają się z technikami twórczymi i dziennikarskimi. Zapoznanie z najciekawszymi wideoreportażami z Vice, NYT, Wyborczej.pl, vlogów YouTube. Analiza reportaży „Minta od kuchni – restauracja Bloom In The Park” oraz „Denis Urubko – New polish citizen” pod kątem technicznym i merytorycznym. Unaocznienie najnowszych trendów i technik związanych z podstawami pracy z kamerą (kadrowanie, podstawy oświetlenia, plany filmowe itp.). W ramach warsztatów praktycznych uczestnicy inicjatywy dowiedzą się w jaki sposób można realizować wideowywiady oraz minireportaże. Celem warsztatów jest przybliżenie pracy dziennikarza wideo, obudzenie w uczestnikach kreatywności, zainicjowanie prac nad własnymi reportażami, kanałami YouTube. W rezultacie uczestniczy wyniosą wiedzę i doświadczenie. Zrealizują krótkie materiały dotyczące samych warsztatów lub prostego, zaproponowanego przez nich problemu – materiały zostaną zaprezentowane na stronach projektu oraz w lokalnych mediach.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Sprawdzaj aktualne informacje, komentuj, poznawaj ludzi i dziel się własnym doświadczeniem w ramach warsztatów praktycznych: „Wideodziennikarz”.

Spotkanie poprowadzi: JAROSŁAW TOKARSKI

Absolwent filmoznawstwa UJ i kulturoznawstwa SWPS, Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, studium artystycznego Anima Art, freelancer, twórca teledysków i reportaży, pracował dla Vice, grolschfilmworks.com, Gazety Wyborczej, TVN oraz twórców YouTube. Prowadzący wiele warsztatów w szkołach, w trakcie Slot Art. Festiwalu, dla Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz jako koordynator grup w projekcie Film Na Horyzoncie dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Nominowany do Grand Video Awards 2015 w kategoriach lifestyle i publicystyka. Obecnie realizujący reportaże podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii czy Argentyny

nr 5
EKSPERYMENTALNA FORMA FILMOWA
Data: 21.07.2017 r.
Czas: 15:00-17:00
Wstęp bezpłatny
Miejsce: Stara Pralnia w Sokołowsku
Adres: ul. Parkowa 2, 58-350 Sokołowsko
Obowiązują zapisy: kontakt@filtrator.org

Zapraszamy na warsztaty z eksperymentalnej formy filmowej. Będziemy eksplorować Sokołowsko w trakcie festiwalu „Sztuki Efemerycznej Konteksty”. Na warsztat weźmiemy relacje mieszkańców, festiwalowiczów i turystów, a efekty prac zaprezentujemy podczas afterparty w dawnej pralni w ramach 9 edycji Different Point of View”. Zapisy na kontakt@filtrator.org”

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Sprawdzaj aktualne informacje, komentuj, poznawaj ludzi i dziel się własnym doświadczeniem w ramach kina plenerowego: #Stara Pralnia – 9 edycja Different Point of View

Spotkanie poprowadzą: Pralnia Makerspace i Stowarzyszenia Filtrator
Członkowie kolektywu Pralnia Makerspace i Stowarzyszenia Filtrator, które prowadzi lokalne działania z wielu dziedzin: od projektowania i druk 3D przez sitodruk i stolarstwo, na programowaniu kończąc. Tworzą produkty na potrzeby lokalnych społeczności, zbierają i wydają wspomnienia dotyczące Sokołowska oraz rewitalizują przestrzeń miejscowości. Prowadzone przez nich warsztaty dotyczyć będą relacji między codziennością a festiwalowym czasem w byłym uzdrowisku.

REPERTUAR FILMOWY
9 EDYCJI DIFFERENT POINT OF VIEW

Prezentujemy rozkład jazdy OKA w 9 edycji „Different Point of View 2017”! Gospodarzami tegorocznej odsłony artystycznego projektu, który realizowany jest od 2012 roku będą: Agencja Reklamowa GEOSPACE, Stowarzyszenie Filtrator, Fundacja Inicjatywa B oraz ŚOKSIR Sobótka. Szczegółowy repertuar filmowy, który wspierany jest m.in.: przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA oraz inne wydarzenia towarzyszące, będą publikowane na WWW.INICJATYWAB.PL oraz na Naszym facebookowym profilu ! Gotowi na „Inny Punkt Widzenia” ? Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia i projekcje!

#GEOSPACE repertuar

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 114’2”

Gry / 2013 / reż. Maciej Marczewski

Basia z Podlasia / 2011 / reż. Aleksander Dembski

Na kredyt / 2008 / reż. Przemysław Nowakowski

W krainie jaskrawych zabawek / 2006 / reż. Mateusz Dymek

#STARA PRALNIA repertuar

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 126’2”

Całe mnóstwo miłości / 2014 / reż. Bartek Kaczmarek

Sandland / 2014 / reż. Bartłomiej Żmuda

Offline / 2012 / reż. Jan P. Matuszyński

Pokój szybkich randek / 2007 / reż. Anna Maliszewska

#PARK MIEJSKI repertuar

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 131’4”

Leszczu / 2013 / reż. Aleksandra Terpińska

NDR / ENDuRance / 2016 / reż. Grzegorz Dębowski

Non-stop kolor / 2007 / reż. Maria Sadowska

Trójka do wzięcia / 2006 / reż. Bartosz Konopka

#PARK GÓRKA repertuar

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku oraz do odwiedzin oficjalnej strony festiwalu „Different Point of View”! Jeżeli chcesz poznać szczegóły repertuaru filmowego, kliknij na poniższy przycisk i pobierz pełną specyfikację!

Czas trwania projekcji: 107’9”

Hitler w operze / 2014 / reż. Michał Grzybowski

Klajmax / 2011 / reż. Grażyna Trela

Moloch / 2015 / reż. Szymon Kapeniak

Łaska / 2012 / reż. Eliza Subotowicz