Fundacja Inicjatywa B

Wystawa z okazji 75-lat żarowskiej piłki nożnej

Wystawa z okazji 75-lat żarowskiej piłki nożnej

12 czerwca na placu k/ Nefrytu Fundacja Inicjatywa B oraz KS Zjednoczeni Żarów dokonali otwarcia wystawy plenerowej pt. 75 lat żarowskiej piłki nożnej. Wystawa składająca się z 10 plansz została opracowana na podstawie tekstów i materiałów zdjęciowych z książki „Historia żarowskiej piłki nożnej” autorstwa Piotra Araszczuka, Roberta Kaśków i Zbigniewa Malickiego.

75 lat żarowskiej piłki nożnej, to lata sukcesów i porażek, ale przede wszystkim radości z uprawiania tego pięknego sportu przez kolejne pokolenia młodych ludzi. To także nazwiska setek piłkarzy, trenerów, działaczy, sympatyków i przyjaciół żarowskiej piłki. Wielu z nich nie ma już wśród nas. Wymieniliśmy tutaj zaledwie kilkunastu. Ale to jest wystawa o nich wszystkich. Zbigniew Malicki

Na wstępie powitaliśmy gości, kibiców, piłkarzy i mieszkańców, którzy przybyli na inaugurację obchodów jubileuszu biało-niebieskich. Po części formalnej zarząd KS „Zjednoczeni” Żarów dokonał otwarcia wystawy. Wernisaż zakończył się występem Pawła Nartowskiego (Nafty), który z okazji jubileuszu żarowskiego Klubu wykonał autorki utwór pt. „Zjednoczeni Żarów„.

Wystawa, którą zaprezentowaliśmy w plenerze to materiał dobrany przekrojowo i subiektywnie, to wyimek historii żarowskiej piłki nożnej, która w tym roku obchodzi swój jubileusz. Archiwalne fotografie i wspomnienia ludzi związane są bezpośrednio z klubem sportowym, którego na przestrzeni 75-lat dotykały porażki i sukcesy, podziały i zjednoczenia. Tomasz Nycz

Informacje organizacyjne

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B oraz KS Zjednoczeni Żarów. Wsparcie: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów Sp z o.o., Agencja Reklamowa GEOSPACE, Bridgestone Żarów, Electrolux Żarów, Daicel DSSE Żarów, KKZ Meble, Jacek Marczyński oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Projekt wystawy: Zbigniew Malicki oraz Tomasz Nycz.