Fundacja Inicjatywa B

Sadzimy! Wolontariat na skwerze C. Kulmiza

Sadzimy! Wolontariat na skwerze C. Kulmiza

W ramach kolejnej akcji społecznej pt. Sadzimy! Wolontariat na skwerze C. Kulmiza dokonaliśmy pierwszych (ale nie ostatnich) nasadzeń roślin, które zmienią wygląd rabat nadając im zaprojektowany charakter. Przed sobotnim spotkaniem, koordynatorzy projektu na rabacie o powierzchni ponad 70m2 zasiali trawnik rekreacyjny. Nawierzchnia trawiasta będzie praktycznym terenem w pobliżu dekoracyjnych stref z kwiatami i krzewami.

Podczas działań wolontarystycznych w donicach okalających skwer zasadzono Ostnicę cieniutką 'Ponytails’, Cis Pośredni 'Hillii’ wykorzystano do wydzielenia poszczególnych stref na rabatach. Pozostałe krzewy tj. Tawuła japońska 'Firelight’, Ognik 'Orange Glow’, Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron’, Hortensja dębolistna, Trzmielina fortuna 'Emerald 'n’ Gold’ oraz Dereń biały 'Sibirica Variegata’ zasadzono z myślą o krzewnych kompozycjach na rabatach, za ławkami i w wybranych miejscach wzdłuż ścieżek.

Czwarte spotkanie żarowskiego wolontariatu, którego organizatorem była Fundacji Inicjatywa B mogło zostać przeprowadzone dzięki wsparciu Strefy Okazji z Żarowa która wyposażyła kilkunastu wolontariuszy w niezbędne narzędzia oraz Gminy Żarów, która zorganizowała wodę do podlewania roślin. W ramach działań wzięło udział ponad 20 osób, które stworzyły międzypokoleniowy wolontariat!

To nie koniec nasadzeń! Już 22 maja (sobota) o godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców Żarowa na kolejną akcję wolontarystyczną pt. „byliNA skwerze”, w ramach której do ziemi trafią byliny kwiatów i kolejne krzewy. Aby wziąć udział w piątym wolontariacie na skwerze C. Kulmiza zgłoś się pisząc na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl.

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Koordynacja prac: Agnieszka Feszter oraz Monika Bogusz. Sponsor sprzętu ogrodniczego: Strefa Okazji. Wsparcie sprzętowe: OSP Żarów, Firma Raz Dwa Trzy, Gmina Żarów. Po spotkaniu Sadzimy! Wolontariat na skwerze C. Kulmiza, wystartował konkursu pt. Siejemy słoneczniki!