Fundacja Inicjatywa B

Relacja z Żarowskich gier bez prądu 5

Relacja z Żarowskich gier bez prądu 5

Podczas: 5 edycji Żarowskich gier bez prądu nie zabrakło emocji oraz wielu pozytywnych wrażeń, dzięki grom planszowym, karcianym i manualnym, które Fundacja Inicjatywa B przygotowała na rodzinne spotkanie. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia uczestniczyło 42 osoby!

Piąta już edycja spotkania z planszówkami przeznaczona była dla uczestników w różnym wieku; mali, duzi, młodsi i starsi mogli zagrać w gry bez prądu, które zdobyły liczne nagrody międzynarodowe, które posiadają we własnych domach lub takie które ze względu na dużą cenę detaliczną pozostają nieosiągalne.

Wykorzystując własną bibliotekę planszówek oraz kontynuując współprace z jednym z największych wydawnictw gier, firmą REBEL.pl stworzyliśmy okazję do poznania gier edukacyjnych, rozwojowych oraz fabularnych tytułów „stołowych”.

Repertuar wydarzenia składający się z 17 gier był bardzo ciekawy i zróżnicowany. W zaaranżowanym przez naszą organizację game roomie znalazły się planszówki tj.: Carcassonne, Splendor, Dixit, Dobble, Azul, 7 cudów świata, Talisman: Magia i Miecz, Catan, Jenga, Cortex dla dzieci, Kolejka, Jungle Speed, Story Cubes, Na skrzydłach, Palce w pralce, Nowy Jork 1901 oraz Odlotowy wyścig. Pojawił się także Descent, który zostały przygotowane przez uczestników wydarzenia.

Drukowaliśmy gamingowe kostki UV do gry

Dodatkiem do wydarzenia był przygotowany przez organizatorów pokaz druku 3D. Za pomocą specjalistycznej drukarki zespół Fundacji Inicjatywa B stworzył trójwymiarowe gamingowe kostki do gry, które świecą w ultrafioletowym świetle. Kostki na koniec spotkania z grami, zostały rozdane uczestnikom 5 edycji Żarowskich gier bez prądu.

Składamy podziękowania dla Ślężąńskiego Ośrodka Kultury za wypożyczenie dwóch gier planszowych oraz firmie REBEL.pl za strategiczne wsparcie wydarzenia w postaci wypożyczenia dziewięciu gier oraz przekazania trzech gier do biblioteki Fundacji Inicjatywa B.