Fundacja Inicjatywa B

Relacja z Nocnych Animacji 4 w Mrowinach

Relacja z Nocnych Animacji 4 w Mrowinach

To już czwarta edycja maratonu filmowego, który realizowany jest przez Fundację Inicjatywa B pod nazwą: „Nocne animacje”. W poprzednich latach projekcje filmowe organizowane były dzięki uprzejmości sołtysów i mieszkańców wsi; w Kalnie, w Pożarzysku oraz we Wierzbnej, gdzie zjechali fani bajek nie tylko z Gminy Żarów, ale także z ościennych miejscowości.

7 lutego, na początek Ferii zimowych z Inicjatywą B zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców Gminy Żarów na specjalny seans filmowy, który został zrealizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Anny Jenke w Mrowinach, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żarowie Panem Romanem Koniecznym oraz społecznością wsi. Krótkometrażowe, polskie produkcje filmowe zostały wyświetlone na ekranie kinowym w świetlicy wiejskiej (sali sportowej) przy ul. Wojska Polskiego 42, gdzie spotkali się mali i duzi fani filmów animowanych. W projekcji filmowej uczestniczyło ponad 50 osób.

 Prezentowane filmy wyświetlane były w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, którego nowy repertuar zaprezentujemy również na wiosnę w Żarowie. Tworząc „Nocne animacje 4”, chcemy zapowiedzieć kolejną odsłonę święta rodzimej animacji, które odbędzie się w dniach 18-20 marca br. w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Repertuar filmowy

Repertuar filmowy składał się z wielu wyjątkowych animacji, które zostały wyświetlone w świetlicy wiejskiej (sali sportowej), znajdującej się przy Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Starannie dobrane materiały filmowe, posiadały walory edukacyjne: (mówiły o przyjaźni, przygodzie, podstawowych wartościach etc.), przez co uczestnictwo w „Nocnych animacjach”, było doskonałą formą na spędzenie piątkowego wieczoru. Prezentowany repertuar pochodził z programu „The Best of O!PLA”, który udostępniła Polska Animacja.

W repertuarze znalazły się m.in.: filmy tj.: „Buźka I Dzióbek: Jedziemy Na Narty” „Opowiastki: Wielkie Marzenia Małej Żabki”
„Rodzina Treflików: Morele”, „W Poszukiwaniu Zimy”, „Zima”, „Żubr Pompik: Barwy Ochronne”, „Basia I Braciszek”, „Bulf”, „Cztery Pory Roku”, „Lampa”, „Latający Miś I Strażnicy Legend”, „Mami Fatale: Dzikołak”, „Nieśmiałość”, „Przygody Bobra Tamarka: Tamarek Listonoszem” czy „Trzask”.