Fundacja Inicjatywa B

Prezes Zarządu Fundacji Inicjatywa B – Tomasz Nycz ze „Złotym Dębem”

Prezes Zarządu Fundacji Inicjatywa B – Tomasz Nycz ze „Złotym Dębem”

Podczas „Dożynek Gminnych w Żarowie” Burmistrz Leszek Michalak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Koniecznym uhonorowali mieszkańców wyróżnieniem „Złotych Dębów”, które są najwyższymi gminnymi odznaczeniami przyznawanymi w Żarowie od ponad dwudziestu lat.

Wśród laureatów w roku 20222 znalazł się Prezes Zarządu Fundacji Inicjatywa B – Tomasz Nycz, który jak czytamy na stronie UM w Żarowie został wyróżniony za:

„Od 2014 roku jest prezesem Fundacji Inicjatywa B, która prężnie działa na terenie gminy Żarów poprzez różnorodną działalność kulturalną, artystyczną, edukacyjną i ekologiczną. Animator i organizator życia kulturalnego w naszej gminie. Pomysłodawca oraz inicjator wielu wydarzeń kulturalnych, które odbywają się cyklicznie na terenie gminy Żarów: Mydlany Park Festiwal, Żarowski Festiwal Filmowy „Different Point of View”, prelekcje o lokalnej historii, spotkania przy Regale Pamięci, akcje społeczne w Parku Miejskim w Żarowie i wiele innych. Współtwórca, wspólnie ze Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl projektu „Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”, którego ideą jest ochrona dziedzictwa lokalnej społeczności.”

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne: Nagrodę przyznał: Urząd Miejski w Żarowie.