Fundacja Inicjatywa B

Premiera książki Zbigniewa Malickiego pt. „Spacer po dawnym Żarowie”

Premiera książki Zbigniewa Malickiego pt. „Spacer po dawnym Żarowie”

„Spacer po dawnym Żarowie” to długo oczekiwana publikacja, to zbiór informacji m.in.: o losach i dawnym przeznaczeniu budynków, ówczesnym przemyśle oraz życiu codziennym miasta sprzed wieku, który powstał w oparciu o mało znane archiwalia, komunikaty prasowe z niemieckich gazet oraz rozmowy samego autora z kolejnymi pokoleniami żarowskiej rodziny Kulmizów.

Fundacja Inicjatywa B (Wydawca) oraz Fundacja „Nasze Dzieci” (Mecenat wydawniczy) zaprosili sympatyków lokalnej historii na premierę książki pt. „Spacer po dawnym Żarowie”, która została połączoną z rozmową z jej autorem. Uczestnicy spotkania mieli okazję również degustować wino z Winnicy Markowej.

Po spotkaniu autorskim moderowanym przez Tomasza Nycza, na terenie restauracji „Żarówka” (ul. Armii Krajowej 1D) w Żarowie była możliwość zakupu „Spaceru po dawnym Żarowie”. Podczas spotkania w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób sprzedano 66 książek! Wpływ ze sprzedaży książek podczas jej premiery zostanie przeznaczony na cele charytatywne (szczegóły podamy wkrótce).

W związku z dużym zainteresowaniem publikacją Fundacja Inicjatywa B uruchamia sprzedaż stacjonarną (biuro fundacji, ul. Mikołaja Kopernika 5/2 – 781 041 989) oraz wysyłkową (po wcześniejszym zamówieniu książki na adres: kontakt@inicjatywab.pl).

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne: Wydawca: Fundacja Inicjatywa B, Mecenat wydawniczy: Fundacja „Nasze Dzieci”, Współpraca wydawnicza: POTOCZNI, „Żarówka”. Autor: Zbigniew Malicki, Skład: Katarzyna Miela, Korekta: Magdalena Deląg, Druk i oprawa: www.antex.pl.