Fundacja Inicjatywa B

Podsumowanie roku 2022 w „Bibliotece Dziedzictwa”

Podsumowanie roku 2022 w „Bibliotece Dziedzictwa”

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl dokonali podsumowania działalności projektu, który od 2017 roku oparty jest na idei archiwistyki społecznej i różnych działaniach animacyjnych. Organizatorzy projektu „Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej” przedstawili Regał Pamięci w liczbach, na który w 2022 roku trafiły 39 dokumenty o wartości  2.795,00 zł (25 zakupów i 14 darowizn) oraz podziękowali 34. darczyńcom i sponsorom, którzy przyczynili się do rozwoju projektu w ubiegłym roku.

Podczas spotkania podsumowującego organizatorzy poinformowali o odnowieniu Skrzynki Poczty Historycznej, która w odświeżonej formie została zainstalowana na elewacji budynku przy ul. Armii Krajowej 40 w Żarowie. Za pomoc w odnowieniu instalacji dziękujemy firmie MARTECH oraz Agencji Reklamowej Geospace. Kolejną ważną informacją była wzmianka o tymczasowym przeniesieniu Regału Pamięci z Biblioteki Publicznej, który od stycznia do grudnia 2023 roku będzie dostępny w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej (w każdy czwartek i niedzielę w godz. 17.00-20.00).

Dodatkowo podczas 19. spotkania przy Regale Pamięci, zaprezentowano dostępną w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej wystawę: „Praca w Dolnośląskich Zakładach Chemicznych 'Organika’ w Żarowie” oraz prowadzono rozmowy wokół książki pt. „Spacerem po dawnym Żarowie” połączone ze sprzedażą wydanej w 2022 roku publikacji. Przyjaciele projektu „Biblioteki Dziedzictwa” przynieśli również kolejne dokumenty, które niebawem opublikujemy, a następnie umieścimy na Regale Pamięci.

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Partner: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE.