Fundacja Inicjatywa B

Płytki pamięci z 2022 roku na Kapsule Czasu

Płytki pamięci z 2022 roku na Kapsule Czasu

8 grudnia 2017 roku w ramach projektu Opowiadania o mieście, który został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz; Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Żarów zamknęli Kapsułę Czasu na 25 lat!

Po zamknięciu autorskiej Kapsuły Czasu, okres 25-lat do otwarcia wiadomości w 2042 roku, organizatorzy wykorzystują na montaż okolicznościowych tabliczek, zawierających rocznice, jubileusze (lokalnych grup, zespołów, formacji, szkół, organizacji itp.) oraz innych ważnych wydarzeń, które miały miejsce w danym roku kalendarzowym… Pamiątkowe płytki, umieszczane są bezpośrednio na cokole kapsuły czasu…

W 2022 roku Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zainstalowali następujące tabliczki pamiątkowe zawierające istotne rocznice, które miały miejsce na terenie Gminy Żarów:

  • 5-lecie Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej
  • 5-lecie grupy tanecznej „Kids Dance”
  • 10-lecie nadania SP w Imbramowicach im. UNICEF
  • 10-lecie Stowarzyszenia Labiryntarium.pl
  • 10-lecie SP im. Astrid Lindgren w Zastrużu
  • 760-lecie KGW Kalno
  • 500-lecie kościoła w Imbramowicach

Za rok, ponownie zamontujemy kilka płytek, aby zachować pamięci o lokalnej kulturze, sztuce i historii. Zapraszamy do odwiedzin żarowskiej Kapsuły Czasu, która znajduje się przy ul. Dworcowej w Żarowie.

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa Geospace. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na: www.inicjatywab.pl/kapsulaczasu.