Fundacja Inicjatywa B

Naga Panna z wiosennym parasolem

Naga Panna z wiosennym parasolem

Po udanej renowacji żarowskiej rzeźby „AKT”, Fundacja Inicjatywa B zapowiadała szereg działań animacyjnych wokół miejskiej „Nagiej Panny”. Działania te zapoczątkowały montaż parasola oraz tablicy informacyjnej w 2019 roku.

Parasol oraz tablica informacyjna

Parasol, którego żarowski „AKT” nigdy nie posiadał, został zaprojektowany z metalu, który idealnie współgra z betonową konstrukcją rzeźby. Natomiast tablica informacyjna powstała na podstawie wspomnień Anny Malickiej-Zamorskiej (żony autora) oraz informacji przekazanych przez Jana Zamorskiego i byłych pracowników żarowskiej „Szamotowni”.

Przyszła pora na kolejną animację!

Aby przywitać wiosnę i trochę poprawić humor mieszkańcom Żarowa, 21 marca 2020 roku w godzinach porannych Fundacja Inicjatywa B we współpracy z Anną Jakubowską-Semik, udekorowali parasol „Nagiej Panny” kolorowymi kwiatami! Mamy nadzieję, że niecodzienna kompozycja przypadnie mieszkańcom Żarowa do gustu!

Sponsorem i wykonawcą kompozycji jest: Kwiaciarnia Anny Jakubowskiej-Semik, która znajduje się na ul. Polnej 2A w Żarowie. Zapraszamy do najlepszej kwiaciarni w mieście!