Fundacja Inicjatywa B

Miejska Ścieżka Dźwiękowa – Tabliczki dźwiękowe z „Opowiadań o mieście 3”

Miejska Ścieżka Dźwiękowa – Tabliczki dźwiękowe z „Opowiadań o mieście 3”

W ramach trzeciej edycji projektu Opowiadania o mieście, Fundacja Inicjatywa B stworzyła podcasty internetowe, które poza portalami: Spotify, Soundcloud, Google Podcast, Anchor oraz serwerem naszej organizacji, można szukać w przestrzeni miejskiej. Nagrania audio inspirowane lokalną historią zostały wydane w formie tabliczek dźwiękowych.

W różnych lokalizacjach na terenie miasta, zainstalowano tabliczki dźwiękowe prezentujące 10 podcastów, nagranych w oparciu o teksty żarowskich autorek: Natalię Dominik, Magdalenę Rypan oraz Katarzyna Rembisz, i czytanych przez grono narratorów: Marzenę Ziębę, Wojciecha Klubę, Katarzynę Potoczną, Michała Sobczyńskiego, Małgorzatę Miodowską, Magdalenę Worsę-Kozak, Grzegorza Niczyporuka, Katarzynę Pawlak, Przemysława Sikorę oraz Elżbietę Suchorabską.

Tabliczki dźwiękowe składają się z krótkich informacji tekstowych oraz kodów QR, które po zeskanowaniu za pomocą aplikacji w smartfonie, przeniosą odbiorcę do pliku audio. Audialne historie najlepiej słuchać w pobliżu „tematu” prezentowanego w konkretnym opowiadaniu.

Poznaj Miejską Ścieżkę Dźwiękową

Na terenie Żarowa Fundacja Inicjatywa B zainstalowała już 30 tabliczek dźwiękowych, które powstały w ramach trzech edycji projektu. Tabliczki tworzą „Miejską Ścieżkę Dźwiękową”, składającą się z 40 historii audialnych, które można poznać spacerując po mieście.

Aby ułatwić poszukiwania tabliczek dźwiękowych, żarowska organizacja pozarządowa przygotowała mapkę, która unaocznia lokalizacje wszystkich „opowiadań”. Mapa zawiera również archiwalne fotografie miejsc i obiektów, które są bohaterami czytanych historii.

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wykonanie tabliczek dźwiękowych: Agencja Reklamowa Geospace. Pomoc w instalacji tabliczek: Urząd Miejski w Żarowie. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie trzeciej edycji „Opowiadań o mieście„.