Fundacja Inicjatywa B

Kuratorskie zwiedzanie wystawy: „Życie codzienne za czasów PRL w Żarowie”

Kuratorskie zwiedzanie wystawy: „Życie codzienne za czasów PRL w Żarowie”

30. marca uczniowie z żarowskiego Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego wzięli udział w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie „Życie codzienne za czasów PRL w Żarowie”, które poprowadził Tomasz Nycz – twórca wystawy. W godzinach porannych trzy grupy osób zobaczyły archiwalne materiały (zdjęcia i dokumenty) oraz „doświadczyły” żarowskiego PRL-u dzięki interaktywnym formom, które przygotowała Fundacja Inicjatywa B.

Młodzież w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej: zobaczyła fotografie pochodzące ze zbiorów: „Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”, „Cyfrowego Archiwum Ziemi Żarowskiej” oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, które zaprezentowano w ramach ekspozycyjnych oraz na ekranach tabletów, obejrzała film unaoczniający przestrzeń miejską Żarowa z okresu transformacji, posłuchała „Żarowskiej Ballady” w telefonie „Bratek” oraz oryginalnego nagrania koncertowego żarowskich „Świetlików” emitowanego przez radioodbiornik Unitra „Klawesyn”. Całość dopełniła ekspozycja drobnych peerelowskich przedmiotów, które zainteresowały zwiedzających. W spotkaniu wzięło udział 65 osób.

Dziękujemy społeczności Zespołu Szkół w Żarowie, w tym nauczycielkom: Krystynie Janik, Kindze Bujak i Jolancie Kubarskiej za wizytę w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej, a kolejne placówki z gminy zachęcamy do kontaktu w celu umówienia zwiedzania aktualnej wystawy. Zapytania i ew. rezerwacje terminów można wysyłać na adres: kontakt@inicjatywab.pl lub dzwoniąc pod numer: 781 041 989.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne: Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Kurator wystawy: Tomasz Nycz, Sfinansowano ze środków: Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Wsparcie merytoryczne: Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Realizacja materiałów organizacyjnych: Agencja Reklamowa Geospace. Współpraca: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.