Fundacja Inicjatywa B

Festiwalowe projekcje filmowe w technologii VR

Festiwalowe projekcje filmowe w technologii VR

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” odbyły się cztery seanse filmowe na 10 headsetach w technologii Virtual Reality. Żarowska publiczność miała okazję zobaczyć dwa filmy: „Poza ciałem” oraz „Uśmiech na oddziale”, których reżyserem był obecny na projekcjach Paweł Jóźwiak-Rodan.

Po seansach VR uczestnicy seansów rozmawiali z twórcą filmów o technologii, koncepcjach filmowych, bohaterach filmów oraz o przyszłości i nowych rozwiązaniach dot. Virtual Reality. Spośród widzów czterech seansów filmowych, już 2 listopada Fundacja Inicjatywa B rozlosuje fotel biurowy, który został ufundowany przez żarowską firmę Wolein.

Co oglądaliśmy?

Film „Poza ciałem” to pierwszy polski thriller 360°VR. Opowiada historię młodego małżeństwa z punktu widzenia mężczyzny – akcję obserwujemy z jego głowy, kłóci się z żoną i wsiada do samochodu… wypił jednak wcześniej kilka kieliszków wina, jest zdenerwowany, jedzie chaotycznie i w pewnym momencie wyjeżdża przed nim ciężarówka.

Film „Uśmiech na oddziale” to doświadczenie dokumentalne VR zrealizowane na Oddziale Onkologii Dziecięcej w Kielcach z udziałem Jerzego Stuhra jako narratora. Mali pacjenci Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej, kolejny raz, wzięli udział w warsztatach plastycznych „Słoneczna Galeria”, zorganizowanych przez fundację Urtica Dzieciom.

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Jacek Marczyński, Wolein. Patronat medialny: Telewizja Sudecka, Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję żarowskiego festiwalu filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.