Fundacja Inicjatywa B

7 Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA w Żarowie

7 Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA w Żarowie

W tym roku Polska Animacja oraz Fundacja Inicjatywa B, przygotowali 8 bloków projekcyjnych przeznaczonych dla mieszkańców Żarowa. Spotkania filmowe o bogatej tematyce, składały się z następujących programów: „Teraz Dzieci Mają Głos”, Kategoria „Studyjna” oraz Kategoria „Studencka” oraz „Animowany wideoklip”, w ramach których uczestniczyło 586 osób!

Wstęp na wszystkie bloki festiwalowe był bezpłatny. Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie głosowali na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formie festiwalowej. O tym jak głosowali widzowie, można sprawdzić w formularzach sprawozdawczych!

Filmy, które zakwalifikowały się do poszczególnych kategorii (nabór filmów prowadziła Polska Animacja, z głównym sztabem organizacyjnym w Łodzi), będą walczyć o uznanie widzów oraz Brązowe, Srebrne i Złote „Tobołki Koziołka Matołka”, które często dla twórców i reżyserów prezentowanych materiałów, są przepustką na międzynarodową arenę. O laureatach 7 edycji festiwalu wkrótce poinformuje Polska Animacja.

8 projekcji filmowych i 51 filmów animowanych

Program festiwalu składał się z 51 filmów o różnej tematyce. Filmy zostały dobrane do wieku i możliwości poznawczych widzów; wpływają na ich rozwój, kształtują różne postawy oraz edukują, dlatego też kategorię „Teraz Dzieci Mają Głos” zobaczyły m.in. przedszkola i szkoły podstawowe z Gminy Żarów. – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy z Żarowa, Szkoła Podstawowa im. UNICEF z Imbramowic, Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke z Mrowin, Bajkowe Przedszkole oraz Chatka Małolatka z Żarowa.

O tym jak przebieg i jak został zorganizowany 7 edycji Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA w Żarowie, można przeczytać w recenzjach projektu, napisanych przez grono pedagogiczne, powyższych placówek oświatowych.

Zachęcamy do zobaczenia obszernej fotorelacji z wydarzenia, która znajduje się na Facebooku

Inicjatywa B dziękuje:

Fundacja Inicjatywa B składa podziękowania dla Adama Ciupińskiego, Heleny Słowik oraz wszystkim nauczycielom żarowskich szkół za wsparcie przy organizacji festiwalu. Słowa uznania kierujemy także, do niezawodnej grupy wolontariuszy, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wszystkich projekcji konkursowych: Karolina Ciastoń, Zuzanna Prałat, Roksana Nowak, Maurycy Matuszak, Norbert Sułek, Michał Cudo, Kacper Fita, Wiktoria Śmiałowska, Hanna Rypan, Martyna Jóda – dziękujemy za świadomy wolontariat!

Organizatorzy: Polska Animacja oraz Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne, druk materiałów promocyjnych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Instytucje zaangażowane w organizację projekcji filmowych: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie. Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, składamy podziękowania za użyczenie części krzesełek!